Офіційний веб-сайт
Пошук

 

   Мукачівщина запрошує!

 

  

        


 


 

На головну / Соціальна сфера

Охорона здоров"я


Згідно розпорядження голови облдержадміністрації від 11.09.2012р. № 452 «Про створення Центрів первинної медико-санітарної допомоги» в Мукачівському районі розроблено та затверджено розпорядження голови районної державної адміністрації від 09.10.2012р. №743 «Про забезпечення створення Центру первинної медико-санітарної допомоги в Мукачівському районі» та прийнято рішення Мукачівської районної ради від 20 грудня 2012 р. №262 Про створення Комунального закладу «Центр первинно медико-санітарної допомоги Мукачівського району».

На виконання спільного розпорядження голови РДА та голови Мукачівської районної ради №11 від 26.12.2012р. «Про затвердження мережі штатних одиниць Центру первинної медико-санітарної допомоги в Мукачівському районі на 2013р.» мережа лікувально-профілактичних закладів охорони здоров’я району складається з 71 закладу, з них 3 дільничні лікарні, 24 амбулаторії загальної практики сімейної медицини та 44 ФАПи.

Центр первинної медико-санітарної допомоги району керується у своїй роботі Конституцією України, Указами Президента України, Постановами Кабінету Міністрів України, наказами Міністерства охорони здоров'я та управління охорони здоров'я Закарпатської області, розпорядженнями голови райдержадміністрації, рішеннями сесії районної ради.

Охорона здоров’я – найважливіша складова соціальної сфери, один із головних чинників національної безпеки, який визначає життєдіяльність суспільства. 

Первинна медико-санітарна  допомога є фундаментом не тільки амбулаторно-поліклінічної, але й усієї медичної допомоги, оскільки іі фахівці  роблять найбільший вклад у формування громадського здоров’я, несуть найбільшу відповідальність за його втрати, визначають раціональне та ефективне використання ресурсів охорони здоров’я і задоволення населення станом медичного забезпечення.

Для забезпечення доступності медичної допомоги, медичний заклад бажано розміщувати в 5- 6 км. від помешкання пацієнта, цієї вимоги не всюди реально досягнути, але в переважній більшості ці заклади перебувають у радіусі доступності. Своєчасною і доступною медична допомога може бути тільки тоді коли пацієнт має телефонний зв'язок з медичним закладом, а медичний заклад села з центральною районною лікарнею і коли цей   заклад має мобільний санітарний автотранспорт для оперативності у роботі  медиків   і транспортування, при потребі, пацієнтів до вищих рівнів медичної допомоги. Тому всі лікувально-профілактичні заклади району на сьогоднішній день телефонізовано.

На даний час в районі функціонує 7 фельдшерських  бригад  філіалів швидкої медичної допомоги, а саме напрямки: В.Лучківський, Ракошинський, Чинадіївський, Бобовищанський, Горондянський, Залужанський, Кленовецький.  На мій погляд, а це вже доведено часом, було би краще надання швидкої медичної допомоги, посиленої лікарськими бригадами, хоча б у 3-х напрямках, а саме: Чинадіївському, В.Лучківському та Ракошинському, а ще нам потрібно забезпечити бригадою швидкої медичної допомоги Дерценський напрямок. З 01.01.2013 року, при реформуванні швидкої медичної допомоги на Україні, філіали швидкої медичної допомоги району перейшли на обласний баланс.

На 2015  рік видатки бюджету становлять 33 млн. грн. з них: дезінфікуючі засоби 245 тис. грн., бензин 450 тис. грн., медикаменти - 800 тис.грн., харчування – 400 тис. грн.

Бюджетом на 2015 рік передбачено 650 тис.грн. для виконання «Районної програми лікування нефрологічних хворих Мукачівського району на 2012-2015 роки» та 1 млн.грн. для безкоштовних пільгових рецептів. За перший квартал 2015 року реалізовано безкоштовних рецептів на загальну суму 107,8 та для нефрологічних хворих на суму 15,7 тис. грн..

Атестовано у 2014 році від загальної кількості працюючих лікарів -  61,3%, медсестер – 81,4%.

За 2014 рік мають:

Лікарі:

- Вищу категорію – 46 осіб що становить 41,5%

- І категорію – 11, 9,9%

- ІІ категорію – 11, 9,9% від загальної кількості лікарів.

Середній медперсонал:

- Вищу категорію  – 135 осіб що становить 48,4%

- І категорію – 45 – 16,2%

- ІІ категорію – 47 – 16,8% від загальної кількості середнього медичного персоналу.

   У 2014 році всього курсову підготовку пройшли 14 лікарів та 55 медичних сестер.

На виконання селекторної наради проведеної 13 січня 2015 року Прем’єр-міністром України А. Яценюком  щодо скорочення штатів на 3 % та рішенням сесії районної ради від 26.03.2015 року № 476 з  01.04.2015 року в Центрі ПМСД Мукачівського району  було скорочено 18,5 штатних посад, та скорочено 15 ліжок в Великолучківській ДЛ, ракошинській ДЛ та Чинадієвській ДЛ.

Особлива увага приділяється медикаментозному забезпеченню і оздоровленню ветеранів  та інвалідів ВВВ. Лікувально-профілактичними закладами району протягом року проводиться медичне обслуговування інвалідів та безкоштовне зубопротезування.

Забезпечується динамічний медичний нагляд за станом здоров'я інвалідів з виконанням при потребі всіх медичних обстежень, в т.ч. апаратних, інструментальних, лабораторних, безпосередньо за адресою проживання.