Офіційний веб-сайт
Пошук

 

   Мукачівщина запрошує!

 

  

        


 


 

На головну / Соціальна сфера / Освіта

Загальноосвітні навчальні заклади


ЗАГАЛЬНА СЕРЕДНЯ ОСВІТА

 

 

В районі сформовано мережу навчальних закладів з урахуванням демографічної та соціально-економічної ситуації, національного складу населення, яка в 2016-2017 навчальному році включала:

- 20 загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ступенів;

- 26 загальноосвітніх шкіл І-ІІ ступенів;

- 15 загальноосвітніх шкіл І ступеня;

- 1 навчально-виховний комплекс «школа-сад» І-ІІ ступенів;

- 6 навчально-виховних комплексів «школа-сад» І ступенів;

- 60 дошкільних навчальних закладів.

Кількість учнів загальноосвітніх навчальних закладів у 2016-2017 навчальному році становила 11 443 учні.

В районі створено належні умови для функціонування мережі навчальних закладів для потреб угорськомовного населення  у здобутті освіти.  Так у 7 дошкільних закладах виховний процес здійснюється на  угорській мові, у тому числі у Жнятинському ДНЗ та Ракошинському ДНЗ №1  виховання і навчання здійснюється двома мовами. Забезпечено навчання на угорській мові у 7 загальноосвітніх школах, у тому числі є одна двомовна школа (Баркасівська ЗОШ І-ІІІ ст.), де є окремі класи з угорською та з українською мовою навчання.

 Угорською мовою навчання у 2016-2017 навчальному році здобували освіту 1245 учнів, що становить 10,8% від загальної кількості.

В загальноосвітніх навчальних закладах навчаються 1112 учнів ромської народності (9,7%).

В 2017-2018 навчальному році в Україні розпочинається впровадження нового Державного стандарту початкової загальної освіти «Нової української школи». Чинадіївська ЗОШ І-ІІІ ступенів включена до ста загальноосвітніх навчальних закладів України, на базі яких здійснюватиметься апробація освітніх програм з реалізації даного проекту.

Управлінням освіти, молоді та спорту райдержадміністрації вживаються систематичні заходи щодо розширення мережі інклюзивних класів загальноосвітніх навчальних закладів.

В 2016-2017 навчальному році в районі організовано на базі 13 загальноосвітніх навчальних закладів (Бобовищенської, Н. Давидківської, Страбичівської, Станівської, Залужанської, Дерценської, Кольчинської ЗОШ І-ІІІ ст., Пістрялівської, Завидівської, Нижньокоропецької, Лалівської, Лавківської, Ключарківської ЗОШ І-ІІ ст.) в 17 інклюзивних класах  навчання для 18 учнів та задіяно 17 вчителів-асистентів, які пройшли відповідну курсову підготовку на базі ЗІППО.

За наслідками проведеної роботи РПМПК в 2017-2018 навчальному році передбачено організувати індивідуальну форму навчання на дому для 48 дітей з фізичними та (або) розумовим вадами.

В наступному навчальному році додатково буде відкрито 8 інклюзивних класів для 8 учнів на базі 6 шкіл (Лохівська, Кольчинська ЗОШ І-ІІІ ст., Пістрялівська, Лалівська ЗОШ І-ІІ ст., Зубівський та Яблунівський НВК «школа-сад І ст.).

Для занять фізичною культурою у навчальних закладах району обладнано:

- 24 спортивні зали;

- 88 спортивних майданчиків;

- 2 майданчики  з  тренажерним  обладнанням (В. Коропецька ЗОШ І-ІІІ ст. та Макарівська ЗОШ І-ІІІ ст.);

- 12 спортивних кімнат;

- 3 футбольні поля (Бобовищенська ЗОШ І-ІІІ ст., Чинадіївська ЗОШ І-ІІІ ст. та В. Лукчківська ЗОШ І-ІІ ст.);

- 2 спортивних майданчики із синтетичним покриттям (В. Визницька та Зняцівська ЗОШ І-ІІІ ст.). До кінця 2017 року планується облаштування спортивного майданчика з штучним покриттям у Станівській ЗОШ І-ІІІ ст. та Новодавидківській ЗОШ І-ІІІ ст.

В районі активно реалізовується програма «Шкільний автобус». У 2016 році за кошти освітньої субвенції та місцевого бюджету було придбано два шкільні автобуси для потреби Горондівської ЗОШ І-ІІІ ст. та Баркасівської ЗОШ І-ІІІ ст. Протягом 2017 року здійснювалося підвезення до навчальних закладів 1341 учня, з них: 853 учні  – 13 шкільними автобусами, 588 учнів –11 приватними перевізниками, з якими укладено відповідні договори.

У 2017-2018 навчальному році  освітні заклади району працюватимуть над реалізацією наступних завдань:

- підвищенням якості освіти, оновлення її змісту та форм  організації навчально-виховного процесу;

- створення рівних можливостей і рівного доступу до якісної освіти, оптимізація мережі навчальних закладів, ліквідація двозмінного навчання;

- збереження та розширення мережі дошкільних навчальних закладів,  збільшення показника охоплення дітей дошкільною освітою;

- завершення роботи по підключенню загальноосвітніх навчальних закладів до мережі Інтернет;

- подальше впровадження освітніх інновацій, інформаційно-комунікаційних технологій навчання, забезпечення навчальних закладів сучасними засобами навчання і виховання;

- зміцнення навчально-матеріальної бази закладів і установ освіти в частині створення відповідних умов навчання і виховання учнів, забезпечення навчальних закладів сучасним навчальним приладдям і унаочненням, меблями, монтаж економних систем  опалення приміщень;

- продовження роботи з оформлення правовстановлюючих документів на земельні ділянки та об’єкти нерухомого майна комунальної власності

-  здійснення патріотичного виховання молоді, формування здорового  способу життя, розвиток духовності та зміцнення моральних якостей особистості учасників навчально-виховного процесу.