Офіційний веб-сайт
Пошук

 

   Мукачівщина запрошує!

 

  

        


 


 

На головну

Інформація для учасників АТО їх сімей і волонтерів


Телефон "гарячої лінії" для військовослужбовців,

учасників АТО: 03131-31656,

або звертатися за адресою: м.Мукачево, вул.Миру, 18, Управління соціального захисту населення Мукачівської РДА

E-mail: "popmukusznraj" muk_uszn_raj@mk.uz.ua

 

 

**************************************************************************

Права і пільги для учасників АТО та членів їх сімей – підстави та порядок отримання, рекомендації, довідкова інформація (РОЗ"ЯСНЕННЯ)

**************************************************************************

 

Про затвердження Порядку та умов надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на будівництво (придбання) житла для сімей загиблих військовослужбовців, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції, а також для інвалідів I-II групи з числа військовослужбовців, які брали участь у зазначеній операції, та потребують поліпшення житлових умов

 

 

 

УВАГА!

військовослужбовцям –учасникам АТО!

 

В Командуванні Сухопутних військ Збройних Сил України розпочала роботу комісія з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій (далі УБД) військовослужбовців військових частин та установ Сухопутних військ Збройних Сил України (далі СВ ЗСУ), які приймали безпосередню участь в антитерористичній операції на Сході України.

З метою якісного та оперативного вирішення комісією проблемних питань, пов’язаних з наданням статусу УБД військовослужбовцям  СВ ЗСУ, наказом командувача Сухопутних військ Збройних Сил  України створена робоча група, яка працює щодня, крім суботи та неділі з 8.00 до 19.00 год.

З усіма проблемними питаннями щодо надання статусу УБД військовослужбовцям СВ ЗСУ – учасникам АТО можна звертатись на ,,гарячу лінію" робочої групи, комісії  по телефону - (044) -271-10-37, або на електронну адресу Інтернет  - (ubd sv@mil.gov.ua).

**************************************************************************

Прийнято розпорядження голови районної державної адміністрації від 01.04.2015 р. № 154 „Про обласну  комплексну  програму  на 2015 – 2017  роки  щодо  соціальної підтримки, адаптації  військовослужбовців учасників антитерористичної операції  та  членів  їх  сімей,  вшанування  пам’яті  загиблих  та  районну координаційну раду з вирішення проблемних питань військовослужбовців, учасників антитерористичної операції та членів їх сімей”, яка схвалена та затверджена рішенням сесії районної ради від 11.06.2015 № 479.

На сьогоднішній день в Мукачівському районі нараховується близько 180 учасників АТО, із них на обліку в управлінні соціального захисту населення з відповідним статусом та посвідченням „учасник бойових дій” рахується 55 чол., в т.ч. 4 інваліди війни, 2 інваліди військової служби  та 12 членів сімей загиблих за 5-ма загиблими учасниками АТО (56 сімей учасників АТО – в них 88 дітей, 2 сім’ї загиблих  - у них 4 дітей), 1 сім’ї померлого не надано статус через заключення в  медичному висновку.

Згідно районної Програми адресної грошової допомоги членам громадських організацій, інвалідам, малозабезпеченим та соціально-незахищеним верствам населення, військовослужбовцям, особам, які беруть участь в АТО і їх сім’ям,  та сім’ям, які прибувають з АР Крим, м.Севастополя та регіонів України, де триває  Антитерористична операція в 2014 році 123 особам, які примали учась в бойових діях в зоні АТО та членам сімей загиблих виділено кошти в сумі  691,0 тис.грн., в т.ч 2  сім’ї загиблого на суму 15,0 тис.грн..

Відповідно районної Програми адресної грошової допомоги членам громадських організацій, інвалідам, малозабезпеченим та соціально-незахищеним верствам населення, військовослужбовцям, особам, які беруть участь в АТО і їх сім’ям,  та сім’ям, які прибувають з АР Крим, м.Севастополя та регіонів України, де триває  Антитерористична операція на 2015 рік передбачено кошти в сумі 1,7 млн.грн.. Протягом поточного року в рамках цієї Програми 80 особам, які примали учась в бойових діях в зоні АТО та членам сімей загиблих виділено кошти в сумі  639,0 тис.грн., в т.ч. 4 сім’ям загиблих учасників АТО на суму 40,0 тис.грн..

За інформацією Держземагенства у Мукачівському районі,  станом на  12.06.2015 року  в районі виділено 89 земельних ділянок (в тому числі під будівництво, але, здебільшого для садівництва).

 Проведено анкетування осіб, які приймають (приймали) участь в бойових діях в зоні АТО, сімей загиблих з метою вивчення та аналізу їхніх потреб та побажань. 

За наслідками семінару-наради за участю представника обласної координаційної ради  Омелянюк Н. В.(26.06.2015р) для секретарів виконавчих комітетів сільських(селищних) рад представників громадських організацій, учасників АТО, структурних підрозділів райдержадміністрації  надано роз’яснення з деяких проблемних питань щодо соціального захисту та підтримки  учасників АТО та їх сімей, а саме:

- оздоровлення учасників АТО за рахунок обласної програми «Турбота» через відшкодування вартості по гарантійному листу. 

- питання забезпечення житлом учасників АТО та членів сімей загиблих, які його потребують, за рахунок коштів державного бюджету, шляхом запровадження квартирного обліку виконкомами сільських(селищних) рад керуючись постановою Ради Міністрів УРСР від 11.12.1984 року №470 «Про затвердження Правил обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, і надання їм жилих приміщень в Українській РСР».

Проведено 2 засідання координаційної ради, за наслідками яких  рекомендовано посилити роботу по залученню спонсорів, меценатів для виділення допомоги учасникам АТО, виділенні земельних ділянок, щомісячно проводити моніторинг безкоштовного виділення ліків учасникам АТО.

В управлінні соціального захисту населення є в наявності дорожні карти щодо надання державних соціальних гарантій учасникам бойових дій, які  брали безпосередню участь в антитерористичній операції, та сім’ям загиблих військовослужбовців – учасників АТО, які видаються при звернені.

 

Станом на 01.07.2015 року в Мукачівському районі нараховується 180 учасників АТО, із них на обліку в управлінні соціального захисту населення з відповідним статусом та посвідченням „учасник бойових дій” рахується 54 чол., в т.ч. 4 інваліди війни, 1 інвалід військової служби  та 12 членів сімей загиблих за 5-ма загиблими учасниками АТО (56 сімей учасників АТО – в них 88 дітей, 2 сім’ї загиблих  - у них 4 дітей), 1 сім’ї померлого не надано статус через заключення в медичному висновку.

Відповідно районної Програми адресної грошової допомоги членам громадських організацій, інвалідам, малозабезпеченим та соціально-незахищеним верствам населення, військовослужбовцям, особам, які беруть участь в АТО і їх сім’ям,  та сім’ям, які прибувають з АР Крим, м.Севастополя та регіонів України, де триває  Антитерористична операція на 2015 рік передбачено кошти в сумі 1,7 млн.грн.. Протягом поточного року в рамках цієї Програми 80 особам, які примали учась в бойових діях в зоні АТО та членам сімей загиблих виділено кошти в сумі  639,0 тис.грн., в т.ч. 4 сім’ям загиблих учасників АТО на суму 40,0 тис.грн..

Разом з цим в районі рішенням сесії районної ради від 11.06.2015р. №479 затверджено програму   „Про районну  комплексну  програму  на 2015 – 2017  роки  щодо  соціальної підтримки, адаптації  військовослужбовців учасників антитерористичної операції  та  членів  їх  сімей,  вшанування  пам’яті  загиблих  та  районну координаційну раду з вирішення проблемних питань військовослужбовців, учасників антитерористичної операції та членів їх сімей” затверджено склад координаційної ради. Проведено анкетування осіб, які приймають (приймали) участь в бойових діях в зоні АТО, сімей загиблих з метою вивчення та аналізу їхніх потреб та побажань.

За наслідками семінару-наради за участю представника обласної координаційної ради  Омелянюк Н. В.(26.06.2015р) для секретарів виконавчих комітетів сільських(селищних) рад представників громадських організацій, учасників АТО, структурних підрозділів райдержадміністрації  надано роз’яснення з деяких проблемних питань щодо соціального захисту та підтримки  учасників АТО та їх сімей, а саме:

Оздоровлення учасників АТО за рахунок обласної програми «Турбота» через відшкодування вартості по гарантійному листу. Документи подаються особисто або поштою на ім’я директора обласного   центру комплексної реабілітації інвалідів та дітей-інвалідів Кириленка О. П. за адресою м. Ужгород, вул.. 8 Березня,46, а саме:

-                     заява,

-                     копія паспорта(1.2.11ст)

-                     копія ідентифікаційного коду

-                     медична довідка Ф-070

-                     довідка учасника бойових дій, виписка про поранення.

Питання забезпечення житлом учасників АТО та членів сімей загиблих, які його потребують, за рахунок коштів державного бюджету, шляхом запровадження квартирного обліку виконкомами сільських(селищних) рад керуючись постановою Ради Міністрів УРСР від 11.12.1984 року №470 «Про затвердження Правил обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, і надання їм жилих приміщень в Українській РСР»   

 

 

 

Інформація

щодо осіб, які приймали учась в бойових діях в зоні АТО та членів сімей загиблих          

 

 

На сьогоднішній день в Мукачівському районі нараховується близько 150 осіб, які приймали або приймають участь у антитерористичній операції на сході України. На сьогоднішній день на обліку в управлінні соціального захисту населення з відповідним статусом та посвідченням „учасник бойових дій” рахується 23 чол., в т.ч. 3 інваліди прирівнені до інвалідів війни та 10 членів сімей загиблих.

Згідно районної Програми адресної грошової допомоги членам громадських організацій, інвалідам, малозабезпеченим та соціально-незахищеним верствам населення, військовослужбовцям, особам, які беруть участь в АТО і їх сім’ям,  та сім’ям, які прибувають з АР Крим, м.Севастополя та регіонів України, де триває  Антитерористична операція на 2015 рік 38 особам, які які примали учась в бойових діях в зоні АТО та членів сімей загиблих виділено кошти в сумі  209,0 тис.грн., загальна сума асигнувань на рік складає 1,7 млн. грн. (в 2014 році 123 чол. виплачено кошти в сумі 691,0 тис.грн. з коштів місцевого бюджету по аналогічній Програмі).

Разом з цим в районі розпорядженням голови райдержадміністрації  від 01.04.2015 р. № 157 „Про районну  комплексну  програму  на 2015 – 2017  роки  щодо  соціальної підтримки, адаптації  військовослужбовців учасників антитерористичної операції  та  членів  їх  сімей,  вшанування  пам’яті  загиблих  та  районну координаційну раду з вирішення проблемних питань військовослужбовців, учасників антитерористичної операції та членів їх сімей” затверджено склад координаційної ради. Наразі закінчується анкетування осіб, які приймають (приймали) участь в бойових діях з зоні АТО з метою вивчення та аналізу їхніх потреб та побажань. На сьогоднішній день 1 інваліду війни з числа учасника бойових дій в зоні АТО видано направлення на ортопедичне взуття.

На оздоровлення громадян, які підпадають під дію Закону України „Про статус ветеарнів війни, гарантії їх соціального захисту” з коштів державного бюджету на 2015 рік виділено кошти в сумі 350,0 тис.грн.. Нині проходить підготовча робота щодо початку проведення процедури  закупівлі.

 

 

Про організацію допомоги військовослужбовцям, учасникам АТО.

 

На виконання доручення голови облдержадміністрації від 15.08.2014 № 02-05/25 головою райдержадміністрації прийнято відповідне доручення від 18.08.2014 № 02-11/22, в якому поставлені завдання Мукачівському об’єднаному міському військовому комісаріату, управлінню соціального захисту населення райдержадміністрації, відділу охорони здоров’я райдержадміністрації, управлінню Держземагенства у Мукачівському районі, реєстраційній службі Мукачівського міськрайонного управління юстиції, сільським та селищним головам.

На веб-сайті Мукачівської райдержадміністрації розміщено гарячу телефонну лінію для оперативного опрацювання інформації, яка надходить від волонтерів та громадських організацій стосовно антитерористичної операції на сході України.

На виконання доручення голови Закарпатської обласної державної адміністрації від 30.10.2014 року № 02-05/36 утворена районна робоча група взаємодії с місцевими представниками волонтерських організацій та рухів для відповідного забезпечення та належної підтримки з боку держави та громад учасників АТО.

За інформацією учасників волонтерського руху Мукачівського району, які утворені на базі загальноосвітніх шкіл, передано на допомогу учасникам АТО та переселенцям загальну суму 85  331 гривен, зокрема.

Райдержадміністрацією здійсненонизку заходів, спрямованих на підтримку військовослужбовців, які перебувають в зоні АТО.

Надано фінансову допомогу військовій частині А1556, яка дислокується на території Закарпатської області на суму 19 557 гривен.

Працівниками райдержадміністрації сплачено військового податку на суму 6 855,70 гривен.

Закуплені військові казначейські зобов’язання на суму 15 000 гривен.

Батальйону територіальної оборонипередано гроші готівкою в сумі 17 050 гривен.

Батальйону територіальної оборонипередано 32 бронежилети класу 5 на суму 104 800 гривен.

5 бронежилетів класу 5 на суму 10 200 гривен передано Мукачівському МВ (по обслуговуванню м. Мукачево та Мукачівського району) УМВС України в Закарпатській області.

Мукачівському прикордонномузагонупередано табірний намет УСБ-56 на суму 18 000 гривен.

Мукачівська райдержадміністрація направила Закарпатському обласному Координаційному центру матеріальну допомогу у вигляді продуктів харчування загальною кількістю біля 12 тонн.

Мешканцям Мукачівськогорайону, які знаходяться в зоні АТО придбано та передано 2 бронежилета:

- один бронежилет передано мобілізованому в батальйон територіальної оборони Пехньо, який відряджений в зону АТО.

- один бронежилет придбано і передано добровільно мобілізованому і відрядженому в зону АТО начальнику центру надання адміністративних послуг райдержадміністрації ШевченкоВіктору Федоровичу.

За інформацією Мукачівського ОМВК отримано повідомлення про загибель в зоні АТО:

- Гопонько Віталій Михайлович, 11.03.1988 року народження, загинув 21.08.2014р., похований в с.Лавки Мукачівського району, батько проживає в с.Страбичово, Мукачівського району, вул.Центральна, 381. Батькові загиблого надана грошова допомога на поховання 3 000 грн.

- Падюков Альберт Володимирович,  01.03.1971 року народження, доброволець батальйону ”Айдар”, загинув в зоні АТО, похований в с.Клячаново, поховав загиблого двоюрідний брат батька – Байса Юрій Юрійович, проживає в с.Клячаново, Мукачівського району.

Рішенням районної ради від 10 липня 2014 року № 406 внесені зміни до „Програми адресної грошової допомоги членам громадських організацій, інвалідам, інвалідам, малозабезпеченим та соціально-незахищеним верстам населення та сім’ям, які прибувають з АР Крим, м.Севастополь та регіонів України, де триває Антитерористична операція на 2014 рік” де передбачено на виплату матеріальної допомоги військовослужбовцям 375 тисяч гривен.

Рішенням сесії районної ради від 13 листопада 20014 року затверджено сума надання грошової допомоги:

для поранених учасників АТО – 10 000 гривен, для учасника АТО – 8 000 гривен.

За інформацією управління Держземагенства у Мукачівському районі від учасників АТО надійшло 9 заяв на виділення ділянок для ведення садівництва та городництва по 0,12 га за межами населених пунктів на території Кальницської сільської ради та надано 9 дозволів на розробку технічної документації для отримання сертифікатів на право власності.

Для будівництва та обслуговування житлового будинку виділені земельні ділянки для учасників АТО:

- Обавська сільська рада – дві ділянки

- Кольчинська селищна рада – одна ділянка

- Шенборнська сільська рада – одна ділягка

Держземагенством у Мукачівському районі підібрано два масиви земельних ділянок, які розташовані на території Кальницської сільської ради загальною площею 4,3 га та на території Чомонинської сільської ради загальною площею 10 га для ведення особистого селянського господарства.

3 жовтня та 4 листопада 2014 року у Мукачівському військовому шпиталі творчі колективи Мукачівського району провели благодійний концерт для учасників АТО на сході України, що проходять лікування у шпиталю. Волонтери Мукачівського району під час концерту подарували пораненим теплі речи, фрукти та патріотичні малюнки.

 

 

 

У К Р А Ї Н А

Д О Р У Ч Е Н Н Я

голови Мукачівської районної державної адміністрації

Закарпатської області

___________________________________________________________________

вул.Горького, 21, м.Мукачево, 89600,   тел.: 5-50-58, 2-14-83 факс,

weв-caйт:www.mukrayon.gov.ua, e-mail:mukrda@carpathia.gov.ua, код ЄДРПОУ 04053789

 

від 03.11.2014                                                                       № 02-11/34

 

 

На виконання доручення голови Закарпатської обласної державної адміністрації від 30.10.2014 № 02-05/36, з метою відповідного забезпечення та належної підтримки з боку держави та громади учасників антитерористичної операції, які відстоюють цілісність та суверенність нашої держави, що змушена реагувати на агресію зовнішнього ворога та внутрішні дестабілізаційні рухи:

1. Утворити районну робочу групу взаємодії з місцевими представниками волонтерських організацій і рухів (далі - районна робоча група), у складі згідно з додатком.

 

Районній робочій групі    

нній робочій групі

 

              2. Налагодити контакт з місцевими представниками волонтерських організацій і рухів.

              Вивчити їх проблеми, сприяти в організації заходів з надання всебічної та оперативної допомоги учасникам АТО.

 

Термін; до 7 листопада 2014 року

 

Районній робочій групі 

спільно з виконавчими

комітетами сільських

селищних рад

3. Активно і всебічно сприяти волонтерським організаціям:

3.1. У проведенні відповідних благодійних акцій на підтримку потреб учасників антитерористичної операції, їх матеріального та соціального забезпечення.

3.2. В організації збору матеріальної допомоги, продуктів першої необхідності, питної бутильованої води, теплих речей, засобів обігріву, гігієни, захисту тощо.

3.3. У наданні у разі можливості, безоплатного приміщення під офіс чи склад, попередньо з’ясувавши вимоги до цих приміщень.

Термін:  постійно, протягом  проведення АТО

 

 

Виконкомам сільських та  селищних рад

4. Про проведену роботу інформувати  райдержадміністрацію.

 

Термін:  постійно, протягом проведення АТО

    

5. Контроль за виконанням цього доручення покласти на заступника голови державної адміністрації БіровО.З.

 

 

 

Т.в.о. голови державної адміністрації                      В. Кубарич

 

 

Додаток

до доручення

__________№___

 

 

СКЛАД

районної робочої  групи взаємодії з місцевими представниками волонтерських організацій і рухів

 

Співголови районної робочої групи

 

БІРОВ

Оксана Золтанівна

 

заступник голови райдержадміністрації

ДАНКАНИЧ

Андрій Андрійович

 

перший заступник голови райдержадміністрації

 

Секретар районної  робочої  групи

 

ГОНАК

Павло Павлович                        

завідувач сектору з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю, у  справах преси  та інформації апарату

райдержадміністрації

 

Члени районної  робочої  групи

ВАЩЕНОК

Микола Миколайович

головний спеціаліст відділу освіти  райдержадміністрації

 

ГЕЛЕНИЧ

Володимир  Васильович

головний спеціаліст юридичного сектору апарату

райдержадміністрації

 

КОГУТИЧ

Мирослава Іванівна

 

в.о. начальника відділу охорони здоров’я райдержадміністрації

КЛЮСА

Микола Миколайович

 

начальник  управління соціального захисту населення райдержадміністрації

    

МІШІНДУР

Надія Іванівна

начальник відділу організаційно-кадрової роботи апарату райдержадміністрації

 

 

МУХІДІНОВ

Костянтин Шарипович

 

 

завідувач сектору взаємодії з правоохоронними органами, запобігання і виявлення корупції, оборонної та мобілізаційної роботи апарату райдержадміністрації

 

СУРОВИКІНА 

Раїса Іванівна

керівник районної організації Червоного Хреста (за згодою)

 

ЧЕКАН

Олександр Іванович

керівник апарату райдержадміністрації

 

 Керівник апарату державної адміністрації                            О.Чекан

 

 

 

 

 

У вівторок, 04 листопада, за участі керівника апарату райдержадміністрації ОлександраІвановичаЧекана відбулася нарада з питань налагодження контакту з місцевими представниками волонтерських організацій і рухів, які надають допомогу учасникам АТО.

В ході наради, з метою відповідного забезпечення та належної підтримки з боку держави та громади учасників антитерористичної операції, які відстоюють цілісність та суверенність нашої держави, що змушена реагувати на агресію зовнішнього ворога та на внутрішні дестабілізаційні рухи, розглянуто можливість налагодження контактів з представниками волонтерських рухів і організацій та сприяння їм в проведенні благодійних акцій на підтримку потреб учасників АТО зі збору матеріальної допомоги, продуктів першої необхідності, питної бутильованої води, теплих речей, засобів обігріву, гігієни, захисту тощо.

За підсумками наради керівником апарату райдержадміністрації дано доручення та завдання відповідним працівникам райдержадміністрації.

  

 

 

Обласна "гаряча" телефонна лінія для оперативного опрацювання інформації, яка надходить від волонтерів та громадських організацій стосовно антитерористичної операції на сході України (0312) 69-60-18

 

Районна "гаряча" телефонна лінія для оперативного опрацювання інформації, яка надходить від волонтерів та громадських організацій стосовно антитерористичної операції на сході України (0331) 2-24-09; (0331) 2-14-83