Офіційний веб-сайт
Пошук

 

   Мукачівщина запрошує!

 

  

        


 


 

На головну

СУБСИДІЇ 2015 рік, надання у спрощеному порядку


УРЯД ОБІЦЯВ – УРЯД ВИКОНАВ. Енергоощадні субсидіанти отримають грошову винагороду від держави

 

Восени 2016-го Уряд обіцяв українцям грошову компенсацію за ведення в опалювальний сезон розумного енергоспоживання. Свою обіцянку Уряду Володимира Гройсмана виконав – найближчим часом енергоощадні субсидіанти отримають грошову винагороду від держави. Кабінет міністрів України 26 квітня 2017 року прийняв рішення провести цьогоріч монетизацію частини зекономлених субсидій.

Урядовий проект монетизації зекономлених субсидій, ініційований Прем’єр-міністром України В.Гройсманом, передбачає грошову виплату енергоощадним родинам – еквівалент вартості зекономлених 150 кіловат електроенергії, якщо цей ресурс використовується для опалення, або 100 кубів газу.

Це небагато, але це те, що може дозволити собі Державний бюджет на даний момент. В майбутньому, коли економіка України запрацює на повну, Уряд зможе запропонувати українцям більші грошові стимули економити дорогі енергоносії й глобальніший проект монетизації субсидій.

Субсидіантам, які вели енергоефективне домогосподарство, для отримання коштів необхідно буде з 1 липня до 1 вересня подати заяву у місцеве управління соціального захисту населення, на підставі якої здійснюватиметься виплата грошової винагороди за енергоефективність.

Інформацію про наявність економії кожен отримувач субсидії може відслідковувати у своїй платіжці або шляхом звернення до постачальника газу чи електроенергії, якщо вони використовуються для опалення.

Відкриття рахунку в банку, як і вибір самої уповноваженої банківської установи, через які проводяться виплати соціальних допомог та пенсій, здійснюється субсидіантом самостійно. На момент подачі заяви рахунок в банку повинен бути уже відкритим.

 

ОНОВЛЕНА ПРОГРАМА ЖИТЛОВИХ СУБСИДІЙ: ЩО ЗМІНИЛОСЯ?

З 1 травня 2017 року, на підставі внесених 26 квітня 2017 року Урядом змін у Постанову № 848 «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних  послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива», в Україні діятиме оновлена програма житлових субсидій.

На основі змін, у травні органи соціального захисту населення проведуть перепризначення субсидій на наступний рік та розрахують її розміри на літній період, а з жовтня – на новий опалювальний сезон.

Повторно подавати документи на оформлення допомоги необхідно буде лише тим, хто орендує житло та у кого відбулися зміни у складі сім’ї. Для решти субсидіантів перерахунок проведуть автоматично, без повторного звернення. 

ЗБІЛЬШУЄТЬСЯ СОЦІАЛЬНА НОРМА ДЛЯ НЕПРАЦЕЗДАТНИХ

Для пенсіонерів, інвалідів, інших людей, які не працюють з об’єктивних причин, Уряд збільшує соціальну норму, за якою надається житлова субсидія.

Якщо в помешканні проживає одна-дві непрацездатні людини, соціальна норма, за якою їм рахуватиметься розмір допомоги, збільшується з 49 кв. м.  до 75 кв. м.

 

НОВОВВЕДЕННЯ НА КОРИСТЬ ТИХ, ХТО ПРОЖИВАЄ У САДОВОМУ БУДИНКУ

Багато людей не зареєстровані, але проживають у садових будинках чи дачних кооперативах і сплачують комунальні послуги. Раніше такі люди не могли претендувати на субсидію, позаяк не мали там офіційної реєстрації.

З травня 2017-го за рішенням Комісії з питань соціального захисту населення, які діють при управліннях соцзахисту, такі сім’ї зможуть оформлювати субсидію, яка фінансуватиметься за рахунок місцевих бюджетів.

 

ЗМІНИ В ОПАЛЮВАЛЬНИЙ ПЕРІОД

Якщо раніше субсидія на опалювальний сезон призначалася з 1 жовтня до 30 квітня і перераховувалася відповідно до рішення органів місцевого самоврядування або органів виконавчої влади про дату початку та закінчення опалювального сезону, то у 2017-2018рр. для користувачів централізованого опалення залишається прив’язка до відповідних рішень органів місцевого самоврядування або органів виконавчої влади, а для тих, у кого індивідуальне опалення, субсидія нараховується з 15 жовтня до 15 квітня.

 

КОМУ ПОВТОРНО НЕОБХІДНО ПОДАВАТИ ДОКУМЕНТИ НА ОФОРМЛЕННЯ СУБСИДІЇ?

Заяву і Декларацію про доходи заново треба подавати сім’ям, які:

-         орендують помешкання

-         мають зміни у складі сім’ї: хтось прописався чи виписався

-         хочуть отримати субсидію на тверде паливо

 

ПРО ЩО ПОТРІБНО ПОВІДОМЛЯТИ ФАХІВЦІВ СОЦЗАХИСТУ?

Протягом місяця отримувачі субсидії повинні повідомити органи соціального захисту населення про наступні зміни:

-         складу зареєстрованих у житлі: хтось виписався чи прописався

-         соціального статусу членів сім’ї: хтось звільнився або влаштувався на роботу, став пенсіонером

-         про здійснення одноразової покупки, яка перевищує 50 тисяч гривень

-         набору комунальних послуг: відмовилися від централізованого палення і перейшли на індивідуальне чи навпаки

 

 

 

 

 

Департамент інформації та комунікацій з громадськістю

СекретаріатуКабінету Міністрів України

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ВИПЛАТИ ЧАСТИНИ ЗЕКОНОМЛЕНИХ СУБСИДІЙ У ВИГЛЯДІ "ЖИВИХ" ГРОШЕЙ ВІДБУВАТИМЕТЬСЯ НА ПІДСТАВІ ЗАЯВИ ГРОМАДЯНИНА,

 

РішенняУряду від 26.04.2017р. про внесення змін до деяких Постанов КМУ, в тому числі до №848 «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, передбачає чіткий алгоритм монетизації частини зекономлених житлових субсидій.

Відповідно до документа монетизація частини зекономлених субсидій передбачає грошову виплату енергоощадним родинам - еквівалент вартості зекономлених 150 кіловат електроенергії, якщо цей ресурс використовується для опалення, або 100 кубів газу.
До 1 липня 2017 року підприємства-виробники чи підприємства-виконавці послуг з газо-, та електропостачання в паперовому та електронному вигляді повинні надати структурному підрозділу з питань соціального захисту населення списки енергоощадних субсидіантів із зазначенням суми невикористаної державної допомоги.
Субсидіантам, які вели енергоефективне домогосподарство, для отримання коштів необхідно буде з 1 липня до 1 вересня подати заяву у місцеве управління соціального захисту населення, на підставі якої здійснюватиметься виплата грошової винагороди за енергоефективність.
Інформацію про наявність економії кожен отримувач субсидії може відслідковувати у своїй платіжці або шляхом звернення до постачальника газу чи електроенергії, якщо вони використовуються для опалення.

Відкриття рахунку в банку, як і вибір самої уповноваженої банківської установи, через які проводяться виплати соціальних допомог та пенсій, здійснюється субсидіантом самостійно. На момент подачі заяви рахунок в банку повинен бути уже відкритим.
Згідно зі статтею 165.1.1 Податкового кодексу України, субсидія, незалежно від вигляду в якому вона виплачується, не включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку. Тому монетизація частини зекономлених субсидій жодним чином НЕ впливає на процес декларування, а отримана від держави сума
НЕ повинна зазначатися у Декларації про доходи громадян.

 

МАТЕРІАЛИ ДЛЯ СКАЧУВАННЯ

 

 

 

 

 

 

Шановні мешканці Мукачівського району!

 

Звертаємося до Вас з метою інформування про те, що в Україні діє програма державної допомоги на оплату житлово-комунальних послуг, яка надається безготівково, у вигляді житлових субсидій.

Пропонуємо Вам використати право на зменшення витрат на оплату житлово-комунальних послуг. Для цього потрібно звернутися до управління соціального захисту населення за місцем Вашої реєстрації (за фактичним місцем проживання - для осіб, які орендують житло) щодо призначення житлової субсидії.

Звертаємо увагу, що з 1 травня 2015 року суттєво спрощено порядок призначення субсидій і форми Заяви та Декларації, що подаються.

Надавачамипослуг Вам  надіслано   бланки Заяви та Декларації, які Ви можете заповнити і надати (або надіслати поштою) до управління соціального захисту населення за адресою: Управліннясоціальногозахисту населення Мукачівської РДА вул.. Миру, 18, М. Мукачево

Якщо Ви отримували субсидію протягом опалювального періоду 2014/2015 років, субсидія на наступний період призначається на підставі раніше поданих документів, без необхідності повторного звернення до управління соціального захисту населення та подання Заяви та Декларації.

Якщо у Вас виникнуть додаткові питання, то відповіді на них Ви можете отримати у   управління соціального захисту населення за телефоном 3-16-56  або за телефоном Урядової «гарячої лінії» 0 800 507 309.

Також Виможете дізнатися більше про програму житлових субсидій на сайті Міністерства соціальної політики України mlsp.gov.ua .

 

Доводимо до Вашого відому бланки заяви та декларації, інструкції та методичні рекомендації щодо їх заповнення.

 

ЗРАЗКИ заяв про призначення житлової субсидії

 

ДО УВАГИ ПІЛЬГОВОЇ КАТЕГОРІЇ НАСЕЛЕННЯ

                        

Управління соціального захисту населення  райдержадміністрації доводить до Вашого відому постанову КМУ від 26.06.2015р. №446 «Про внесення змін до Порядку надання пільг окремим категоріям громадян з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім’ї» (затв. пост. КМУ від 04.06.2015р.№389). Відповідно до цієї постанови внесено зміни та доповнення  в деякі пункти, які викладені в слідуючій редакції:

            пункт 9. Структурнi пiдроздiлиз питань соцiального захисту населення, з урахуванням отриманої інформації, зазначеної у пунктах 6-8 цього Порядку, визначають не пізніше вересня 2015р., у подальшому – протягом десяти днів з дня отримання такої інформації  середньомiсячний сукупний дохiд сiм’їв розрахунку на одну особу шляхом дiленнязагальної суми грошових доходiв кожного члена сiм’їпiльговиказа попереднi шiстьмiсяцiв на 6 i на кiлькiстьчленiв сiм’ї.

пункт 10. У разiколи середньомiсячний дохiд сiм’їв розрахунку на одну особу не перевищує величину доходу, який дає право на податкову соцiальну пiльгу, пiльговикмає право на отримання пiльгпротягом шести мiсяцiв з мiсяцявизначення вiдповiдногоправа, а у разі визначення права у липні-вересні 2015р. – протягом шести місяців починаючи з 1 липня 2015року.

Структурний пiдроздiл з питань соцiального захисту населення подає  щомісяцядо 25 числа житлово-експлуатацiйним органiзацiям, житлово-будiвельним(житловим) кооперативам, об’єднанням спiввласникiв багатоквартирного будинку, органiзацiям, що надають житлово-комунальнi послуги, операторам (провайдерам) телекомунiкацiй, газо- та електропостачальникам, постачальникам твердого палива (далi — пiдприємства) списки пiльговикiв, якi маютьправо на отримання пiльг, надає в установленому порядку пiльгиготiвкою для придбання твердого палива iскрапленого газу, а також видає пiльговикам довiдки для отримання iншихвидiв пiльг, якiнадаються з урахуванням доходу (безоплатне одержання лiкiв, лiкарських засобiв, iмунобiологiчнихпрепаратiв, виробiв медичного призначення, зубопротезування тощо), вiдповiдно до законодавства.

пункт 12. У разi коли середньомiсячний дохiд сiм’ї пiльговика в розрахунку на одну особу перевищує величину доходу, який дає право на податкову соцiальну пiльгу, структурний пiдроздiл з питань соцiального те, що вони не мають права на отримання пільг і можуть звернутися за житловою субсидією.

 

НОВЕ У ПОРЯДКУ НАДАННЯ СУБСИДІЇ !