Офіційний веб-сайт
Пошук

 

   Мукачівщина запрошує!

 

  

        


 


 

На головну

Події

05.05.17 | 08:44

На Мукачівщині вшанували пам'ять полеглих у Другій світовій війні

P1120422.JPGСьогодні, 05 травня, біля пам’ятного знаку полеглим солдатам Другої світової війни, що в смт. Кольчино, відбувся мітинг-реквієм, приурочений Дню пам’яті та примирення.

Ветерани, школярі, мешканці населених пунктів селища Кольчино, депутати, священнослужителі, селищний голова, керівники району вшанували пам’ять тих, хто не повернувся з найкривавішої в історії людства війни.

У меморіальному заході взяли участь: очільник Мукачівщини Сергій Гайдай, голова районної ради Іван Михайло, заступник голови Мукачівської РДА Олександр Богів, селищний голова Микола Дуб, начальник відділу культури Мукачівської РДА Оксана Кречковська, представники районної Ради ветеранів, зокрема її керівник Іван Дмитрович Качур, голови сіл району.

P1120420.JPGМітинг – реквієм розпочався з Гімну України, а продовжили дійство виступи школярів, які декламували тематичні вірші та виконували пісенні композиції, лейтмотивом яких було страшне та знайоме слово «війна».

«Сьогодні в Україні знову звучить слово війна, - відмітив у своєму виступі очільник району Сергій Гайдай, - українські чоловіки знову боронять нашу країну від нападника, серед них є і мешканці Закарпаття, зокрема Мукачівщини. У ці травневі дні ми вшановуємо пам'ять полеглих під час Другої світової війни, низько вклоняємося ветеранам, які є свідками тих страшних часів та закликаємо  сучасне покоління пам’ятати про війну, щоб усвідомлювати справжню ціну миру»

Священнослужителі різних конфесій відслужили поминальну панахиду за полеглими у Другій світовій  війні, всіма жертвами нацизму.

Ветерани згадують, що на війну з селища Кольчино пішло 64 солдати, з них додому повернулися лише 30. Імена героїв викарбувані на стеллі пам’ятного знаку, їхню пам'ять вшановують односельці, про них розповідають молодому поколінню вже лише двоє ветеранів, які брали участь у Другій світовій війні, зокрема й визволенні Закарпаття від фашистських загарбників.

Після завершення поминальної панахиди всі присутні поклали квіти та вінки до пам’ятного знаку воїнам-визволителям.

Зазначимо, заходи до Дня пам’яті й примирення відбулися в усіх селищах та селах Мукачівського району. В освітніх установах та закладах культури провели тематичні заходи за участю ветеранів Другої світової війни та учасників АТО.

P1120412.JPG P1120429.JPG

Новини

Всі новини >>