Офіційний веб-сайт
Пошук

 

   Мукачівщина запрошує!

 

  

        


 


 

На головну

Події

11.05.17 | 13:51

Головну туристичну «артерію» Мукачівщини показав журналістам очільник району Сергій Гайдай

Мукачівщина – найбільший район за кількістю населених пунктів (88 селищ та сіл), загальна протяжність доріг районного значення складає 335 кілометрів, комунального – 650, але лише одна з них стане головною туристичною артерією.

Дороги споконвіку були економічними  артеріями

Здавна, де була дорога, там була і цивілізація, торгівля, економічний приріст.

Траса Київ-Чоп-Кольчино-В.Визниця-Тростяниця-Тур’я-Пасіка– такий шлях з’єднає Мукачівщину та Перечинщину туристичним маршрутом.

Амбітними планами поділився очільник Мукачівщини Сергій Гайдай з журналістами під час виїзного брифінгу.

Керівник Мукачівщини зазначив, що частина грандіозного задуму вже реалізована –відрізок нової дороги Тростяниця –Тур’я-Пасіка (Перечинський район), який пролягає через лісопосадку, вже розплановано за допомогою бульдозерів та іншої важкої техніки. Роботи здійснено за співпраці з Закарпатським обласним управлінням лісового господарства, яке очолює Валерій Мурга та Мукачівським лісгоспом, яким керує Василь Анталовський.

По цій дорозі, яка поки що визначає лише напрямок, в суху погоду можна проїхати на позашляховику. Шлях виводить до відомого оздоровчого комплексу «Воєводино», що на Перечинщині.

Туристи, відвідавши Мукачівщину, зможуть дістатисяПеречинщини з економією 60 кілометрів. Відрізок лісової дороги становитиме 3 кілометри, всього ж протяжність туристичного шляху – близько 30 кілометрів.

«Наявність туристичних комплексів та супутньої інфраструктури, зручність у логістиці приваблюватимуть туристів. – каже Сергій Володимирович,- для реалізації проекту необхідно, щоб автошлях по всій протяжності, включаючи нову лісову дорогу, був у відмінному стані».

Керівник району зазначає, що проект фінансово затратний – потрібно понад 40 млн. гривень. Для виділення цих коштів з державного бюджету існує певна, на жаль, достатньо складна, процедура, яку вже запущено. Сергій Володимирович підкреслив, що, можливо, кошти, повністю або частинами, вдасться отримати вже в цьому році.

Поки що шляхи рекреаційної зоні Мукачівщини «приваблюють» водіїв численними ямами. Але, поряд з цим, є позитивні результати. Так. У минулому році вдалося залучити кошти держбюджету та здійснити ремонт доріг. Так, за кошти з  Державного Фонду регіонального розвитку здійснено:

·         ремонт вулиці Миру в с. В. Визниця. Роботи виконано на суму 1 млн. 200 тис. грн.., відремонтовано 1 кілометр автошляху;

·         ремонт дороги Зняцево-Червеньово протяжність майже 1 кілометр на суму 711 тис. грн.;

·         відновлено аварійний мостовий перехід через річку Синявка (смт. Чинадієво) на суму 2 млн. 400 тис. грн..

«Я бачу Мукачівщину заможнім та самодостатнім районом, - Сергій Гайдай»

Вигідне геополітичне розташування, отже – економічно доцільна логістика – створюють всі передумови для розвитку економіки району. Про інвестиції, нові проекти, успішно працюючі виробництва йшлося у розмові представників ЗМІ та керівника району за чаєм та кавою в кав’ярні одного з відпочинкових комплексів.

«На Мукачівщині немає проблем з працевлаштуванням. Працюють декілька успішних підприємств, серед яких СП «ТУП Україна». На виробництві виготовляють салонні комплектуючі для провідних автомобільних брендів, працівникам пропонують гідну заробітну плату, але професійних швачок не вистачає. То ж завод працює не на повну потужність, - констатує Сергій Володимирович».

Ще одним потужнім поштовхом для економіки району стане запуск нового асфальтобетонного заводу у селі Страбичево.

«Вже досягнуто домовленості з інвестором, який в найближчий час встановить модульний сучасний завод з виготовлення асфальту. Окрім асфальту,у підприємства є необхідна техніка для проведення дорожніх робіт. А – це податкові надходження та нові робочі місця, - підсумовує Сергій Гайдай».

Крім того, проводяться переговори по будівництву підприємства глибокої переробки деревини. Інвестор з Австрії бачить перспективи співпраці з Мукачівським районом.

Податкові надходження є джерелом наповнення районного та місцевих бюджетів, що в свою чергу дасть можливість вирішувати ряд соціальних проблем, такі як: забезпечення пільговими рецептами мешканців району, оздоровлення та відпочинок дітей, підтримка діяльності бюджетних закладів, інші.

Під час невимушеної розмови у «поза кабінетному» форматі говорили й про децентралізацію та місцеву політику й політикум, якому, на думку Сергія Володимировича, часто не вистачає державницького бачення розвитку району та бракує відповідальності за займану посаду, особливо, якщо вони представляють інтереси виборців певної громади, а ще – не бажання брати відповідальність за свої вчинки.

Новини

Всі новини >>