Офіційний веб-сайт
Пошук

 

   Мукачівщина запрошує!

 

  

        


 


 

На головну

Події

13.05.17 | 14:45

Делегація з Мукачівщини взяла участь у Дні добросусідства зі Словацькою Республікою

Зустріч представників двох європейських країн-сусідок – України та Словаччини – мала сьогодні, 13 травня, символічне значення. Традиційний День добросусідства, який відбувся на території міжнародного пункту пропуску «Малий Березний-Убля»,співпав у часі з важливими суспільно-політичними подіями: рішенням ЄС що до безвізового режиму з Україною, відзначенням Дня Європи та проведенням у столиці фестивалю «Євробачення-2017».

Урочиста подія на українсько-словацькому кордоні відбулася у святковому, піднесеному настрої. Закарпатці, як і всіукраїнці, покладають великі сподівання на новий формат міжнародних відносин, а словаки – раді вітати Україну в єврородині.

Офіційна частина Дня добросусідства розпочалася з виконанням державних гімнів України, Словаччини та Євросоюзу. З вітальними словами зі сцени виступили: голова Пряшівського самоврядного краю Петер Худік, голова Кошицького самоврядного краю Зденко Требуля, голова Закарпатської обласної ради Михайло Рівіс та голова ОДА Геннадій Москаль.

Після цього керівники краю та їхні словацькі коллеги підписали ряд важливих документів: Виконавчий протокол до Меморандуму про співпрацю між Пряшівським самоврядним краєм, Кошицьким самоврядним краєм, Закарпатською обласною державною адміністрацією, Закарпатською обласною радою на період з травня 2017 року по травень 2018 року. Документ скріпили своїми підписами Петер Худік, Геннадій Москаль, Михайло Рівіс.

Аналогічний Виконавчий протокол до Меморандуму про співпрацю із Кошицьким самоврядним краєм підписали ЗденкоТребулята керівники Закарпаття.

У Дні добросусідства взяли участь делегації з усіх районів Закарпаття, дипломатии обох країн, митці, культурні діячі, політики, керівники органів місцевого самоврядування.

В заході взяла участь і делегація з Мукачівщини, яку очолив голова Мукачівської РДА Сергій Гайдай. До складу делегації увійшли: перший заступник голови Мукачівської РДА Андрій Данканич,заступник голови Мукачівської РДА Олександр Богів, голови селищ та сіл, керівники управлінь та відділів адміністрації, депутати районної ради.

Під час заходу кожен район мавможливість представити своє бачення співпраці з країною-сусідкою: інвестиційні проекти, туристичні можливості, обговорити співпрацю в галузі культури, освіти, спорту.

До слова, експозиційне місце кожного з районів супроводжувалося колоритним оформленням та музичним супроводом народних фольклорних колективів та виконавців.

Мистецьке наповнення презентації Мукачівщини взяло на себе тріо «Червенаружа» у складі: заслуженного працівника культури України Ольги Прокоп, керівника БК с. Бобовище Лілії Немеш,концертмейстер Віталій Брецко. Музично-мистецьку частину презентації Мукачівщини підготувала начальник відділу культури Оксана Кречковська.

«Сьогодні, у форматі вільного спілкування відбулося багато корисних зустрічей та знайомств з представниками Словаччини, - коментує очільник району Сергій Гайдай, – впевнений, що спільні напрацювання з розвитку культури, спорту, туризму та рекреації, а також взаємовигідні бізнес-проекти стануть продовженням Дня добросусідства».

Новини

Всі новини >>