Офіційний веб-сайт
Пошук

 

   Мукачівщина запрошує!

 

  

        


 


 

На головну

Події

31.07.17 | 15:35

Історія та сьогодення: Кольчино масштабно святкувало День селища

День населених пунктів селищної ради святкували в смт. Кольчино, що на Мукачівщині. Свято для мешканців громади та гостей з району було яскравим, багатим на події та, безумовно, масштабним.

Нагадаємо, відрили святковий день спортивні події: дитяча велогонка, старт марафону «Кельтським шляхом», турнір з футболу, пляжного волейболу, великого та настільного тенісу, змагання з армреслігну. Показові виступи представили гостям свята спортсмени – хортингісти.

Теплі слова привітань звучали в адрес Кольчина та кольчинців зі  святкової сцени. Самі  ж кольчинці згадали славну історію селища, адже хто не пам’ятає минулого, той не має майбутнього. Так, перша згадка про Кольчино в історичних документах відноситься до 1430 року. Назва села Кольчино походить від угорського слова «Кольчон» (kölcsön), яке означає «позичено» або «подаровано». Територія селища була заселена людьми ще з давніх часів. Історія свідчить, що в першому тисячолітті до нашої ери тут жили племена.

Пізніше, в 1768 році, на території селищної ради було засновано ливарний завод, продукцію якого експортували на ринки Європи. У радянську добу селище славилося Верстатозаводом, який був побудований на місці колишнього ливарного. Сьогодні – це промисловий гігант ТДВ «Мукачівський машинобудівний завод», який поступово відроджується.

А Закарпаттю кольчинці подарували унікальну сакральну пам’ятку – Шелестівську дерев’яну церкву, яка прикрашає Закарпатський музей народної архітектури й побуту. До слова, це єдина класична лемківська церква, що залишилася в Закарпатті (решту в 1920-1930-х рр. вивезли до Чехії; ще дві — у Сваляві та Руській Кучаві — зазнали переробок).

То ж кольчинці мають чим пишатися, продовжуючи традиції і в сьогоденні. Відтак, сьогодні, Кольчино – це успішна самодостатня громада, в якій на рівні функціонують всі ланки життя.

На досягненнях сучасного Кольчина, які стали можливими завдяки його селищному голові Миколі Дубу, акцентував у вітальні промові очільник району Сергій Гайдай.

Також Сергій Володимирович виконав почесну місію – нагородив грамотами та подяками Закарпатської обласної ради та Закарпатської обласної державної адміністрації. Такими ж відзнаками Мукачівської районної  державної адміністрації були нагороджені кращі з кращих представників селища, в першу чергу – селищний голова Микола Дуб.

Урочиста частина не обмежилася обласними та районними відзнаками. Селищна рада прийняла рішення про присвоєння звання Почесного громадянина смт. Кольчино односельцям, які своєю працею примножили славу селища. Так, звання Почесного громадянина селища Кольчино присвоєно:

Емілу Михайловичу Телінгеру – токарю з багаторічним стажем, який розпочав свою діяльність ще на Верстатозаводі, передає свій досвід молодим спеціалістам і досі, вже на ТВД «ММЗ»;

 Іллі Іллешевичу Бровді – відомому далеко за межами Закарпаття художнику, який, не дивлячись на свої поважні 98, - бере активну участь у громадському й мистецькому житті селища й краю;

Юрію Михайловичу Кохану – колишньому головному лікарю ОДКЛ, чудовому фахівцю, який допоміг чи не кожній родині в селищі;

Василю Михайловичу Вирвану, в якого за плечима багаторічний стаж в аграрному секторі;

Юзефі Павлівні Сатур – багатодітній матері, яка до того ж виховала не одне покоління кольчинців, адже багато років віддала освітянській ниві.

На завершення свята на всіх присутніх чекав чудовий концерт, в якому представили свою творчість як вихованці ДНЗ, шкіл, так і дорослі виконавці Кольчина. У концертній програмі взяли участь солісти та гурти з інших областей а також Мукачівського району, зокрема, дует «Червона ружа» у складі Ольги Прокоп та Лілії Немеш. Почесним гостем свята був фіналіст «Голосу країни» Іван Пилипець, виступ якого глядачі зустрічали оваціями та вигуками, які супроводжували все свято: «Кольчино VIVAT!», «Нехай живе Кольчино!»