Офіційний веб-сайт
Пошук

 

   Мукачівщина запрошує!

 

  

        


 


 

На головну

Події

09.08.17 | 09:12

В Мукачівському районі триває підготовка до опалювального сезону

Сьогодні, 09 серпня, виконуючий обов’язки голови Мукачівської райдержадміністрації Андрій Данканич провів чергову нараду з представниками підзвітних управлінь та відділів адміністрації з питань підготовки господарського комплексу та установ бюджетної сфери до роботи в осінньо-зимовий період 2017-2018 років.

Також, на зустрічі були присутні начальник Мукачівського району електричних мереж Юрій Застулка та начальника  Мукачівського управління експлуатації газового господарства Микола Мацкевич.

Розмова стосувалася підготовки закладів освіти, культури та медицини Мукачівщини до опалювального сезону, а саме, стану систем електро- та газопостачання та закупівлі альтернативного виду палива.

Так, Юрій Застулка, начальник Мукачівського РЕМ повідомив, що у деяких закладах культури району наявні об’єкти, де необхідно збільшити потужність лічильників, оскільки наразі, вони не можуть впоратися з навантаженням під час зимового періоду.

З даного питання в. о. голови Мукачівської РД Андрій Данканич одразу видав доручення бухгалтеру відділу культури райдержадміністрації спільно з Мукачівським РЕМ точно виявити, в яких закладах культури району є така проблема та з’ясувати приблизну вартість вище згаданого типу робіт.

Також, Юрій Юрійович звернувся до присутніх з проханням по можливості підвищити кваліфікаційний рівень технічного персоналу в закладах бюджетної сфери Мукачівщини. «З початком опалювального сезону до нас частішають дзвінки про неполадки різного типу складності. Наразі, у нас працює лише одна ремонтна група на цілий район, тому не завжди вдається оперативно реагувати на виклики. Тому, я б просив по можливості виходити з ситуації завдяки місцевим завгоспам, адже деколи до нас звертаються з такими неполадками, які може легко виправити відповідний працівник закладу», - наголосив пан Юрій.

Користуючись нагодою, до начальника РЕМ звернулася начальник фінансового управління адміністрації Інна Бисага, яка також була присутня на нараді. Вона підняла питання ситуації з водонапірними баштами в населених пунктах, де є центральне водопостачання. Страва в тому, що в рахунок, який Мукачівський РЕМ направляє на сільські ради входять два лічильники: той, що стоїть безпосередньо в сільській раді, і той, що відноситься до водонапірної башти (за який сплачує населення). «Проте, жителі району час від часу прострочують виплати, а борг записується на рахунок сільської ради. Тому, мені цікаво, чи можна якось розділити оплату за ці два лічильники на окремі рахунки?», - поцікавилася Інна Анатоліївна.

За словами начальника Мукачівського району електричних мереж, єдиним вирішенням даної проблеми є створення окремого комунального підприємства, яке укладе договір з РЕМ та буде самостійно оплачувати рахунки за центральне водопостачання.

Поспілкувався з присутніми і начальник Мукачівського управління експлуатації газового господарства Микола Мацкевич. Найперше, він наголосив на тому, що в кожній школі повинен бути відповідальний за техніку безпеки системи газопостачання з непростроченим посвідченням. «Також, у всіх навчальних закладах повинні бути обладнані димвентканали, нагадую, строк їх експлуатації лише пів року, тому, якщо ви їх встановлювали в минулому навчальному році, їх потрібно вже оновити», - наголосив Микола Степанович.

В. о. голови РДА Андрій Данканич підняв питання також і про стан забезпечення твердим паливом бюджетних установ району.
Так, зясувалося, що заклади освіти Мукачівщини забезпечені дровами на 40% від загальної потреби; заклади культури – на 13%; медичні заклади – на 50% від загальної необхідності.

Що ж стосується вугілля, то заклади медичної сфери району забезпечені вугіллям у повному обсязі. В управлінні ж освіти, молоді та спорту адміністрації ситуація дещо інша. Як повідомила начальник управління Світлана Кешеля, 11 серпня буде відкриття тендеру по закупівлі вугілля для навчальних закладів району. До речі, використовують даний вид твердого палива лише в 3-х школах (Сернянська ЗОШ І-ІІ ст., Пузняковецька ЗОШ І-ІІІ ст., та В. Визницька ЗОШ І-ІІІ ст.), 2-х садочках (Кольчинський ДНЗ №1 та Кленовецький ДНЗ) та 1-у НВК (Драгинський НВК школі-сад І-ІІ ст.) Мукачівського району.

Наразі, підготовка до опалювального сезону 2017-2018 року в бюджетних установах Мукачівщини триває. Такі організаційні наради з представниками закладів освіти, культури та медицини керівництво району буде проводити й надалі.