Офіційний веб-сайт
Пошук

 

   Мукачівщина запрошує!

 

  

        


 


 

На головну

Події

07.08.17 | 09:23

Земельні питання в чергове порушили в Мукачівській РДА

Земельні ресурси нашого краю є одним з найбільш унікальних за своїми властивостями активів України. Проте, ні для кого не секрет, що в земельній сфері нашої країни існують і суттєві недоліки. Так, основними проблемами, що стримують розвиток земельних відносин є проблема в заміні та встановленні меж населених пунктів, необхідність проведення інвентаризації  та нормативної грошової оцінки земель, відсутність державних програм щодо регулювання земельних відносин та охорони земель.

Та, не дивлячись ні на що, державна влада всіх рівнів прикладає максимум зусиль, аби дана ситуація змінилася на краще.           

Так, вчора, виконуючий обов’язки голови Мукачівської райдержадміністрації Андрій Данканич провів робочу нараду з питань розгляду розпорядження голови Закарпатської ОДА «Про регіональну програму розвитку земельних відносин у Закарпатській області на 2017 рік».

На зустрічі були присутні керівник апарату РДА Олександр Чекан, начальник управління агропромислового розвитку адміністрації Ілля Йовбак та начальник відділу у Мукачівському районі Головного управління Держгеокадастру Закарпатської області Микола Островський.

На нараді вони розглянули та обговорили обласну Програму розвитку земельних відносин в краї на 2017 рік, головною метою якої є сприяння розвитку земельних відносин в області, створення таких правових і організаційно-економічних умов, що підвищуватимуть відповідальність за охорону земель, стимулюватимуть активність громадян на оформлення посвідчення про право власності на землю і тим самим сприятимуть розвиткові ринкових відносин.

Особливу увагу присутні звернули на перелік основних завдань та заходів Програми, а також, результативні показники, а саме: встановлення та зміна меж адміністративно-територіальних одиниць; інвентаризація земель населених пунктів; нормативна грошова оцінка земель населених пунктів. Детальніше було розглянуто питання інвентаризації земельних ділянок державних підприємств та органів державної влади, в користуванні яких перебувають земельні ділянки, але права на які не зареєстровані у встановленому законом порядку.

Отже, за підсумками наради було вирішено розробити відповідну Регіональну програму розвитку земельних відносин у Мукачівському районі Закарпатської області на 2017 рік та подати її на розгляд сесії Мукачівської районної ради.