Офіційний веб-сайт
Пошук

 

   Мукачівщина запрошує!

 

  

        


 


 

На головну

Події

11.08.17 | 10:01

На Мукачівщині активно борються з африканською чумою свиней, зафіксованою в одному з населених пунктів краю

На території Мукачівського району, сьогодні, 11 серпня, сталася надзвичайна ситуація екологічного характеру — в одному з населених пунктів краю зафіксовано випадок захворювання тварин однією з найбільш небезпечних хвороб сучасності - на африканську чуму свиней.

Нагадаємо, африканська чума свиней — це висококонтагіозна вірусна хвороба свиней, яка проявляється гарячкою, синюшністю шкіри та поширеними крововиливами внутрішніх органів. Недуга належить до списку А згідно з Міжнародною класифікацією заразних хвороб тварин. Для людини АЧС є безпечною, і передається тільки між особинами свиней.

Тому, для оперативного вирішення ситуації, керівництвом області та району було проведено розширену нараду, на якій і було обговорено та затверджено подальший план заходів для якнайшвидшої ліквідації причини та наслідків вище згаданого екзотичного захворювання.

Керуючим на нараді був голова надзвичайної протиепізоотичної комісії в Закарпатській області Віктор Мікулін. Також, участь у нараді взяли виконуючий обовязки голови Мукачівської райдержадніністрації — голова районної НПК Андрій Данканич, начальник Держпродспоживслужби в Мукачівському районі Василь Туряниця, начальник Мукачівського міськрайонного відділу управління ДСНС України в Закаратській області Василь Голиш, начальник Мукачівського районного відділення поліції Юрій Огняник, завідувач сектору з питань цивільного захисту РДА Василь Головчанський, сільський голова села Нижній Коропець Магдалина Молнар, представники лісового господарства та члени районної надзвичайної протиепізоотичної комісії.

Спочатку, голова НПК в Закарпатській області Віктор Мікулін довів до відома присутніх коротку історію АЧС в Україні. Виявляється, перші зареєстровані випадки даного захворювання спостерігалися ще з 2012 року, а основного піку хвороба набрала в 2015 році. Наразі, ситуація є стабільною, проте, випадки зараження й надалі відбуваються.

Дійшла ця екзотична хвороба і до Закарпатської області, а точніше, до села Нижній Коропець Мукачівського району.

Як повідомив присутніх начальник Держпродспоживслужби в Мукачівському районі Василь Туряниця, в одному дворогосподарстві були виявлені дві інфікавані особини свиней. «До нас звернувся мешканець села і попросив перевірити на наявність африканської чуми двох його свиней, які раптово померли. Після лабораторних досліджень було підтверджено наявність захворювання. Наразі, інфіковані туші спалені, останки продизенфікавані та захоронені, також, дезинфекцію проведено у місці перебування свиней та цілому дворогосподарстві, відповідно до чинного законодавства», - доповів Василь Андрійович.

Після ознайомлення із ситуацією, присутніми було обговорено подальший план дій для якнайшвидшого вирішення проблеми.

 Так, в першу чергу, було визначено вогнище хвороби, ним стала вулиця, де було зафіксовано спалах АЧС, та зону захисту, яка складає територію радіусом в 3 кілометри від джерела інфекції. На цій території, яка склала всю територію   населеного пункту Н. Коропець повинна бути проведена повна ліквідація та утилізація свинного поголів“я, і протягом 40 днів має зберігатися карантин на повторне утримання свиней.

Далі, важливим питанням, яке обговорили, було налагодження системи відшкодування мешканцям за вбивство здорових тварин.

Під час обговорення даної проблеми було виокремлено два рішення виходу з ситуації. По-перше, власники свиней, після знищення тварин, можуть залишити тушу в себе на зберігання до моменту проходження лабораторних досліджень наявності інфекції, але для цього потрібно підписати акт про заборону використання м“яса в їжу та вивезення його за межі карантину, а в разі непідтвердження діагнозу використовувати його за власним бажанням.

Другий варінт — громадяти матимуть можливість здати туші свиней до обласної ветеринарної служби, і отримати компенсацію, яка буде нараховуватися з обласного та районного резервного фонду.

Наразі, перші заходи безпеки, необхідні в разі такої ситуації забезпечено. Так, на кожному вїзді та виїзді з села розміщено ветеринарно-поліцейські патрулі, які дезинфікують та перевіряють усі автортанспортні засоби, які перетинають територію населеного пункту.

Також, забезпечено постійне перебування партульної машини, яка постійно моніторить загальну ситуацію в Н. Коропці.

Сформовано склад комісії, яка буде займатися вилученням та ліквідацією поголів“я свиней. Також, проведено інвентаризацію популяції свиней в даному населеному пункті (за попередніми даними їх кількість вариюється від 115 до 120 особин). Саме ж умертвління тварин буде відбуватися післі подворового обходу дворогосподарств для детальнішого ознайомлення населення з шляхами вирішення проблеми, що склалася.