Офіційний веб-сайт
Пошук

 

   Мукачівщина запрошує!

 

  

        


 


 

На головну

Події

14.08.17 | 15:25

На Мукачівщині продовжує свою роботу районна надзвичайна протиепізоотична комісія

Чергове засідання районної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Мукачівській РДА з питань ліквідації наслідків спалаху захворювання на АЧС в районі відбулося в залі засідань райдержадміністрації сьогодні, 14 серпня.

Провів засідання виконуючий обов’язки голови РДА – голова РНПК Андрій Данканич.

Також, на зустрічі були присутні начальник головного управління Держпродспоживслужби Закарпатської області Іван Гуледза, начальник управління агропромислового розвитку адміністрації Ілля Йовбак, начальник управління Держпродспоживслужби в Мукачівському районі Василь Туряниця та спеціаліст відділу в Мукачівському районі Головного управління Держгеокадастру Закарпатської області Олександр Карнаков.

На порядок денний цього дня було винесено вирішення ряду важливих питань, зокрема:

- про затвердження списків мисливських бригад для депопуляції диких кабанів;

- про визначення місця захоронення рештків інфікованих тварин в зоні захисту, тобто в селі Нижній Коропець;

- про порядок ознайомлення голів сільських і селищних рад району з алгоритмом дій задля профілактики та попередження захворювання.

Відтак, за словами начальника управління Держпродспоживслужби в Мукачівському районі Василь Туряниця, списки відповідних мисливських бригад сформовано, затверджено головою РНПК та подано до головного управління Держпродспожив служби в Закарпатській області.

Нагадаємо, на території Мукачівщини сформовано 15 таких бригад, до складу яких входять члени мисливських осередків, представники лісового господарства та спеціалісти ветеринарної медицини. Вони будуть займатися відстрілом диких кабанів, яких визначено як головних переносників вірусу АЧС.

Вже від завтра, 15 серпня, утворені бригади, по мірі можливості, можуть починати відстріл диких кабанів. А на наступні вихідні всі групи у повному складі одночасно вийдуть на полювання.

Що ж стосується вибору та підготовки місця для майбутнього скотомогильника, то членами РНПК разом з представниками земельного господарства було вибрано частину території за межами населеного пункту, але в межах земель сільської ради.Наразі, відбувається вивчення даної ділянки, оформлення та реєстрація її відповідно до чинного законодавства.

Стосовно ознайомлення голів сільських та селищних рад з планом заходів по профілактиці та недопущенні поширення захворювання, членами комісії було вирішено направити листа на органи місцевого самоврядування, де ознайомити їх з Інструкцією з профілактики та боротьби з африканською чумою свиней, затвердженою Міністерством аграрної політики та продовольства України.

Також, було вирішено якнайшвидше провести організаційну нараду з головами сільських та селищних рад, на якій детально ознайомити їх із загальним станом перебігу захворювання на території Мукачівського району та надати додаткові приписи для недопущення поширення АЧС на територію інших населених пунктів краю.

Новини

Всі новини >>