Офіційний веб-сайт
Пошук

 

   Мукачівщина запрошує!

 

  

        


 


 

На головну

Події

14.08.17 | 16:49

Екстренна нарада відбулася в Мукачівській РДА з головами сільських та селищних рад

Сьогодні, 14 серпня, у великому залі засідань Мукачівської райдержадміністрації відбулася нарада з головами сільських та селищних рад з питань профілактики та боротьби з вірусом африканської чуми свиней.

Поспілкувалися з представниками органів місцевого самоврядування виконуючий обов’язки голови РДА Андрій Данканич, заступник начальника головного управління Держпродспоживслужби в Закарпатській області Зіновій Романович, начальник управління Держпродспоживслужби в Мукачівському районі Василь Туряниця та начальник управління агропромислового розвитку РДА Ілля Йовбак.

Спочатку, присутніх було ознайомлено із загальною ситуацією перебігу захворювання в Мукачівському районі на АЧС, а особливу увагу було звернено на стан та стадію ліквідації наслідків захворювання у зоні захисту, тобто в селі Нижній Коропець.

Далі до сільських та селищних голів, територія підпорядкування яких входить до так званої зони нагляду, а це 10 населених пунктів, які розташовані найближче від основного джерела спалаху хвороби, звернувся заступник начальника головного управління Держпродспоживслужби в Закарпатській області Зіновій Романович.

Він звернувся до керівників громад з проханням організувати в усіх населених пунктах перепис кількості поголів’я свійських свиней та повідомити населення про те, що до відповідного розпорядження забороняється закуповувати свиней, і  тим самим збільшувати ймовірність поширення хвороби. Також Зіновій Євстахійович наголосив, що наразі на території захисту діє заборона на забій тварин з метою продажу, дозволяється тільки використання мяса для власного споживання.

Звернувся до присутніх і начальник управління Держпродспоживслужби в Мукачівському районі Василь Туряниця. Він детально розповів про симптоми та етапи перебігу вище згаданої хвороби у свійських свиней. «Нагадаю, першими симптомами АЧС є відмова тварини від корму, в’ялість, суттєве підвищення температури та прояви синюшності на тілі. Основним у разі виникнення симптомів є не займатися самолікуванням, а у разі смерті тварини не викидати і не захоронювати тушу самовільно без відома спеціалістів ветеринарної служби. Наголошую, наразі методів лікування та вакцина від АЧС немає, тому потрібно прикласти максимум зусиль задля недопущення поширення цієї екзотичної інфекції», - наголосив Василь Андрійович.

Згадали цього дня і про початок роботи мисливських бригад на території Мукачівщини. В. о. голови РДА Андрій Данканич повідомив присутніх про початок масового відстрілу дикого кабана з метою зменшення його популяції, як основного переносника вірусу АЧС. «Прошу довести до відома населення краю, що найближчим часом на території району буде проводитися відстріл диких свиней. Попередньо, початок полювання заплановано на наступні вихідні. З уточненням дати до представників місцевого самоврядування звернуться єгері та лісничі відповідних лісових угідь, - наголосив Андрій Андрійович.

Протягом наради ряд питань виник і в залі серед присутніх. Так, сільський голова Ракошина Василь Коштура поцікавився порядком нарахування відшкодування тим громадянам, від яких буде вилучатися свійська тварина.

Консультацію з цього питання надав начальник управління агропромислового розвитку райдержадміністрації Ілля Йовбак. Він розповів, що найближчим часом в районі буде створена спеціальна комісія, яка і буде займатися вилученням інфікованих тварин на основі складеного акту. Далі, громадянин матиме змогу написати заяву на відшкодування, кошти на яке будуть нараховуватися з резервного фонду району або області, в залежності який рівень небезпеки буде присвоєно даній ситуації, що склалася в краї.

На завершення, Андрій Данканич звернувся до сільських та селищних голів з проханням серйозно поставитися до отриманої інформації та поставлених завдань, і якнайшвидше донести до мешканців району всю серйозність події та надати необхідну інформацію відповідальним особам районної адміністрації.

Новини

Всі новини >>