Офіційний веб-сайт
Пошук

 

   Мукачівщина запрошує!

 

  

        


 


 

На головну

Події

15.08.17 | 15:14

На позачерговому засіданні комісії ТЕБ та НС піднімалися питання ліквідації АЧС на території району

15 серпня, в Мукачівській районній державній адміністрації відбулося позачергове засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, яке провів виконуючий обов’язки голови РДА Андрій Данканич.

Членів комісії було скликано в екстреному порядку задля вирішення ряду важливих питань  з ліквідації наслідків АЧС на території Мукачівського району.

Так, на порядку денному розглянулося питання класифікації та визначення рівня надзвичайної екологічної ситуації, що наразі спостерігається на території району та питання виділення коштів для фінансування відшкодування збитків населенню, у разі відібрання свиней.

Стосовно першого питання, до присутніх звернувся секретар комісії, завідувач сектору з питань цивільного захисту райдержадміністрації Василь Головчанський. Він ознайомив всіх з класифікацією надзвичайних ситуацій, затвердженою Міністерством НС України, і запропонував визначити рівень надзвичайної екологічної ситуації, яка зараз відбувається в районі, як об’єктовий.

В свою чергу, начальник Мукачівського міськрайонного відділу управління ДСНС України в Закаратській області Василь Голиш запропонував визначити додатково і код НС для більш детального її вивчення. Так, Василь Васильович порадив визначити код даної надзвичайної ситуації 20731 – НС, пов’язана з окремими випадками екзотичного та особливо небезпечного інфекційного захворювання сільськогосподарських тварин.

У підсумку, одноголосним голосуванням членів комісії було вирішено присвоїти вище згаданій НС рівень об’єктового та визначити її код, як 20731.

З приводу другого питання, що стосувалося порядку відшкодування збитків населенню, до присутніх звернувся начальник управління агропромислового розвитку РДА Ілля Йовбак. Він довів до відома членів комісії порядок дій при відшкодуванні громадянам збитків від вилучення свиней.

Як повідомив Ілля Ілліч, наразі вже створено комісію по вилученню сільськогосподарських тварин з метою їх знищення або забою при ліквідації особливо небезпечної хвороби, яка буде займатися виключно документуванням факту вилучення, складанням відповідного протоколу, обмірами свиней та розрахунком попереднього розміру вартості відшкодування. «Наразі ми вже маємо офіційну інформацію від підприємств «Кошет» та «Гарт» про середню вартість кілограма живої ваги свиней різного віку та розміру. За попередніми розрахунками, нам потрібно 150 тисяч гривень для відшкодування збитків при вилученні 50-ти голів свиней. Нагадаю, дані кошти потрібно зарезервувати з Резервного фонду Мукачівського району», - повідомив Ілля Ілліч.

За словами начальника фінансового управління адміністрації Інни Бисаги, наразі в Резервному фонді Мукачівщини є тільки 60 тисяч гривень. «Я розумію, що даних коштів буде недостатньо, але ми мусимо виходити з того, що є. Тому, я пропоную зарезервувати 60 тисяч, а вже по мірі потреби шукати нові джерела фінансування», - наголосила Інна Анатолівна.

В свою чергу, в. о. голови РДА Андрій Данканич висловив пропозицію зарезервувати тільки 50 тисяч, а десять залишити про всяк випадок, на нагальні потреби.

У підсумку, одноголосним голосуванням членів комісії було прийнято рішення зарезервувати 50 тисяч гривень для відшкодування шкоди населенню.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                               

 

Новини

Всі новини >>