Офіційний веб-сайт
Пошук

 

   Мукачівщина запрошує!

 

  

        


 


 

На головну

Події

16.08.17 | 15:25

Чергове засідання районної надзвичайної протиепізоотичної комісії відбулося в РДА

Сьогодні, в малому залі Мукачівської райдержадміністрації відбулося чергове екстрене засідання РНПК, пов’язане з черговим випадком спалаху АЧС на території Мукачівського району.

Присутніми, окрім членів даної комісії, були представники районного відділення поліції, органів місцевого самоврядування та окремі мешканці району, у дворогосподарствах яких і зафіксовано випадки екзотичної хвороби.
У зв’язку з поширенням захворювання на АЧС та погіршення епізоотичної ситуації в краї та з метою надання дорадчої та консультаційної  допомоги на Мукачівщинубуло направлено Дмитра Мороза - представника Департаменту безпечності харчових продуктів та ветеринарії Держпродспоживслужби України.

Як повідомив присутніх начальник управління Держпродспоживслужби в Мукачівському районі Василь Туряниця, Київською лабораторією підтверджено ще один випадок захворювання тварин на вірус АЧС на території Мукачівського району.

Цього разу інцидент зафіксовано в одному з дворогосподарств села Павшино. «В неділю, 13 серпня, до нас звернувся громадянин села Павшино з інформацією про завчасну смерть двох свійських свиней. Нашими представниками зразу було відібрано та направлено на аналіз біологічний матеріал. І вчора, о 19 годині нам надійшло офіційне підтвердження діагнозу, після чого одразу почалися проводити перші протиепізоотичні заходи. Наразі, інфіковані тварини спалені, їх рештки продезінфіковані та захоронені відповідно до санітарних норм. Також продезінфіковано місця перебування тварин, господарський інвентар, а інших тварин, які є у даного власника ізольовано та підготовлено до забою», - повідомив присутнім Василь Андрійович.

Після цього, перед комісією виникла потреба у вирішення ряду важливих питань, передусім: визначення вогнища хвороби, зони захисту та зони нагляду.

Так, було вирішено визначити зоною спалаху захворювання окреме дворогосподарство.

У зону захисту, а це територія в радіусі 3-х кілометрів від джерела інфекції, ввійшли два населені пункти – Павшино та Шенборн, де необхідно буде зробити забій всього поголів’я свиней.

Суттєво розширилася і зона нагляду, до неї ввійшло 39 населених пунктів Мукачівського району та частина міста Мукачево.

Після вирішення цих нагальних питань було обговорено порядок знищення поголів’я свійських тварин, які перебувають у вогнищі хвороби, а це більше 50-ти голів свиней, які наявні вище згаданому дворогосподарстві.

Так, членами РНПК було створено та обговорено склад двох комісій, які й будуть займатися вилученням та ліквідацією тварин на території  спалаху захворювання:

- комісії з питань вилучення тварин та нарахування відшкодування населенню, до складу якої ввійшли представники АПР райдержадміністрації, органів місцевого самоврядування, спеціалісти ветеринарної служби та власники тварин;

- комісія з умертвіння та захоронення тварин. До її складу також ввійшли представники ветеринарної медицини, черговий патрульМукачівського міськрайонного відділу управління ДСНС та представники районного відділення поліції.

Наразі, місця для забою та подальшого захоронення туш тварин визначено, організовано наявність всього необхідного обладнання та викопано ями. Початок ліквідації назначено на 15:00 київського часу цього дня.

Також, у розмові з сільськими головами Н. Коропця та Павшина було домовлено та заплановано проведення завтра, 17 серпня, зборів власників свиней, які входять в зону захисту, для інформування їх про подальший порядок дій.

Новини

Всі новини >>