Офіційний веб-сайт
Пошук

 

   Мукачівщина запрошує!

 

  

        


 


 

На головну

Події

17.08.17 | 08:55

Процес утилізації інфікаваних АЧС свиней розпочато

Сьогодні, після обіду, в одному з дворогосподарств села Павшино, де зафіксовано спалах африканської чуми свиней, почалася утилізація інфікованих тварин.

Як повідомлялося раніше, у громадянина Гашпор у неділю загинули дві свійські свині, у яких, після досліджденя, було виявлено вірус АЧС.

На сьогоднішньому засіданні районної надзвичайної протиепізоотичної комісії було прийнято рішення про негайну утилізацію тих тварин, які залишилися в даному дворогосподарства. А їх, нагадаємо, було 52 особини.

Напередодні, зранку, було підготовано все необхідне для знищення тварин: викопані ями для майбутнього скотомогильника, заготовлено паливно-мастильні матеріали та дезинфікуючі засоби. Оскільки, вище згадане дворогосподарство розташоване хоч і в межах населеного пункту, але знаходиться обабіч села, ізольовано від інших мешканців, то це дозволило визначити місцем захоронення рештків свиней земельну ділянку, яка знаходиться у власності самого власника тварин, що полегшило роботу комісії з їх утилізації.

Що ж стосується алгоритму дій, то його було детально обговорено на сьогоднішньому засіданні РНПК.

Спочатку, тварини були присиплені спеціалістами ветиринарної служби. Потім, члени комісії по вилученню сільськогосподарських тварин з метою їх знищення або забою при ліквідації особливо небезпечної хвороби внести кожну особину у відповідний акт, де зазначалися вік, стать та вага тварини. Одразу після зняття розмірів, тварини було переміщено у спеціально приготовані ями. Де відбувалося спалення туш.

Протягом всього часу утилізації свійських свиней, з метою дотримання правил безпеки,на місці події  чергує спеціальний наряд Мукачівського міськрайонного відділу управління ДСНС України в Закарпатській області.

Також, повному знищенню підлягають залишки тваринного корму, інвентар, який використовувався господарями для догляду за тваринами та деревяні загони, де перебували тварини.

Наразі, процес знищення заражених тварин триває. Після завершення процесу спалення. Вся територія даного дворогосподарства бу додатково продезинфікована відповідно до санітарних норм.

 

Новини

Всі новини >>