Офіційний веб-сайт
Пошук

 

   Мукачівщина запрошує!

 

  

        


 


 

На головну

Події

18.08.17 | 08:11

Підсумки утилізації свійських свиней в зоні карантину АЧС підбили в РДА

Вчора, 18 серпня, в Мукачівській РДА відбулося чергове засіданя районної надзвичайної протиепізоотичної комісії.

Цього разу, на засіданні підбивали підсумки роботи комісії по вилученню сільськогосподарських тварин з метою їх знищення або забою при ліквідації особливо небезпечної хвароби, яка займалася вилученням тварин та обрахуванням попереднього розміру компенсації зазнаних збитків населенню сіл Нижній Коропець та Павшино, які постраждали від вірусу АЧС.

Як повідомив голова вище згаданої комісії, начальник управління агропромислового розвитку РДА Ілля Йовбак, всі акти вилучення та протоколи засідань комісії складено та затверджено. Наразі виникає питання тільки з самою компенсацією шкоди населенню.

Так, у селі Нижній Коропець, у підсумку було знищено 32-є виней, загальною вагою - 1794 кілограми м'яса. На підставі наданої інформації товариствами “Кошет” та “Гарт” про рівень середніх цін на різні вікові групи свиней, комісією було обраховано прогнозований розрахунок коштів, необхідних для відшкодування завданої шкоди населенню. Попередньо, загальна сума компенсації для жителів села Н. Коропець становить більше 87-ми тисяч гривень.

Що ж стосується ситуації з громадянином Гашпор, то на території його дворогосподарства було утилізовано 52-і особини свійських свиней, загальною вагою більше 3,7 тон м'яса. Прогнозована ж сума для відшкодування завданої шкоди попередньо становить більше 197-ми тисяч гровень.

Отже, загальна сума відшкодувань, які потрібно виплатити населенню Мукачівського району, яке постраждало від АЧС близька до 300 тисяч гривень.

Нагадаємо, даний вид виплат повинен виплачуватися з резервного фонду Мукачівського району. Та, оскільки, наразі в даному фонді наявні тільки 60 тисяч, що не покриє і 1/5 від загальної вартості відшкодування, тому, для вирішення цього питання і зібралося засідання РНПК.

Так, членами комісії одноголосним голосуванням було прийнято рішення про направлення всіх результатів перевірок, актів та протоколів районних комісії до державної надзвичайної протиепізоотичної комісії в Закарпатській області для допомоги у вирішення питання з компенсацією збитків від завданої шкоди населенню району.

Що ж стосується адвірних та господарських приміщень, запасів корму свиней та відповідного сільськогосподарського інвентаря, які за законом також повинні бути знищені, то за них ніякої компенсації не передбачено.

Новини

Всі новини >>