Офіційний веб-сайт
Пошук

 

   Мукачівщина запрошує!

 

  

        


 


 

На головну

Події

29.09.17 | 08:30

В населених пунктах Мукачівщини, де раніше було зафіксовано АЧС, нарешті знято карантин

Вчора, 27 вересня, під керівництвом першого заступника голови Мукачівської РДА Андрія Данканича відбулося чергове засідання районної надзвичайної протиепізоотичної комісії, що стосувалося подальшої ліквідації наслідків захворювання на африканську чуму свиней, яке спостерігалося в районі влітку цього року.

Цього дня на комісії піднімалося питання зняття карантину з тих населених пунктів, в яких було зафіксовано спалах хвороби.

Нагадаємо, спочатку, 11 серпня інфікованих свійських свиней було зафіксовано в селі Нижній Коропець. В результаті, там було утилізовано (через умертвіння та спалення) 32-є голів свиней.

Далі, 15 серпня вогнище інфекції було зафіксовано в селі Павшино. Там, у підсумку, було знищено 52 свиней.

Після повної утилізації рештків туш, ряду протиепізоотичних заходів та дезинфікації всіх дворогосподарств, в цих населених пунктах було встановлено карантин тривалістю в 40 днів.

Наразі, члени комісії зібралися, аби обговорити наявну ситуацію у вище згаданих селах, і, у разі позитивної тенденції, прийняти рішення про зняття карантину.

Як повідомив начальник відділу за дотриманням санітарного законодавства Мукачівського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Закарпатській області Анатолій Мокрицький, ситуація в районі залишається стабільною, жодних підозр на подальше поширення захворювання немає, тому доцільним є зняття карантину з сіл Н. Коропець та Павшино.

Відтак, одноголосим рішенням комісії було вирішено припинити карантин. Однак, залишилося ряд питань, які потрібно вирішити, та заходий, які й надалі повинні виконуватися.

Так, на території вище згаданих населених пунктів після зняття карантину вводиться заборона на ведення господарства з вирощування свійських свиней, терміном на 6 місяців.

Також, діятиме заборона на оброблення землі на території захоронення рештків тварин, терміном не менше одного року.

Ще одним важливим пунктом є те, що свою роботу продовжуватимуть добровільно утворені мисливські бригади з депопуляції дикого кабана.

На завершення, перший заступник голови райдержадміністрації Андрій Данканич видав ряд доручень відповідальним особам, та наголосив на якнайшвидшому інформуванні населення про результати даного засідання комісії.