Офіційний веб-сайт
Пошук

 

   Мукачівщина запрошує!

 

  

        


 


 

На головну

Події

10.11.17 | 16:24

На Мукачівщині посилюють профілактику гепатиту А

 

Сьогодні, виконуючий обов’язки голови Мукачівської РДА Андрій Данканич провів екстрену нараду з питань погіршення епідеміологічного стану на території району.

Цього разу розмова стосувалася підвищення рівня захворюваності мешканців Мукачівщини на вірусний гепатит А.

На нараді цього дня були присутні Павло Раковці, завідувач відділом епідеміологічного нагляду Мукачівського міськрайонного управління ГУ Держпродспоживслужби України в Закарпатській області, Вікторія лані, головний лікар Центру первинної медико-санітарної допомоги Мукачівського району, а також представники закладів медицини та освіти тих населених пунктів, у яких виявлено спалахи вище згаданого інфекційного захворювання. Наразі, центром поширення хвороби являються населені пункти Чинадіїської селищної ради, а рівень підвищеної небезпеки поширюється і на навколишні села. Так, перші випадки захворювання вже зафіксовано і в селі Обава.

«Якщо порівнювати ситуацію за 10 місяців 2017 року з аналогічним періодом минулого року, то в цілому по району спостерігається спад захворювання на дану інфекційну хворобу, проте, якщо подивитися на становище в розрізі саме Чинадіївської селищної ради, то там спостерігається суттєве збільшення кількості випадків зараження гепатитом А. Починаючи з кінця березня і до початку листопада цього року, в селищі зафіксовано 13 випадків захворювання, більше половини з яких – серед дітей. Основним джерелом захворювання є неякісна вода. Ситуація ускладнюється ще й тим, що в районі майже ніде нема очисних споруд, і стічні води всотуються в ґрунт, і тим самим забруднюють підземні води, які потрапляють до колодязів мешканців.», - повідомив Павло Раковці, завідувач відділом епідеміологічного нагляду.

Також, Павло Павлович озвучив під час наради основні пункти плану заходів зі стабілізації ситуації, що склалася. Так, основним завданням є організувати та інформувати населення про сам стан справ у їх населеному пункті в цілому, і про особливості перебігу захворювання та профілактичні методи зокрема.

Одним з найважливіших заходів є також і дезінфекція всіх водосховищ з питною водою та очистка придворових кюветів.

Далі, до в. о. голови Мукачівської РДА Андрія Данканича з доповіддю про вже виконані санепідеміологічні заходи на території поширення хвороби звернулася Вікторія Лані, головний лікар ЦПМСД Мукачівського району.

Так, Вікторія Юріївна повідомила, що наразі, всі заклади медицини та освіти вище згаданих населених пунктів забезпечені дезінфікуючими засобами в повному обсязі, що дозволило в найкоротший термін зробити знезараження водних об’єктів на території дворогосподарст, де виявлено випадки захворювання. Також, медичними працівниками було проведено прививальну кампанію, під час якої щеплення отримали десятки осіб, які контактували з хворими на гепатит А.

«Відповідна робота проводиться в дошкільних та шкільних навчальних закладах селища Чинадієво. Так, регулярно здійснюється дезінфекція туалетів, закладів харчування, шкільних автобусів  та місць масового скупчення дітей. Також, було проведено знезараження питної води», - наголосила Вікторія Юріївна.

Оскільки, на території Чинадіївської селищної рази знаходиться поселення ромської національної меншини, тому не дивно, що під час наради було порушено питання стану захворювання саме на місці компактного проживання ромів, адже є ймовірність, що джерело хвороби може знаходиться саме там.

Тому, за ініціативи в. о. голови РДА Андрія Данканича було дано доручення працівникам медичних закладів здійснити подвірний обхід ромської громади з метою інформування населення та виявлення інфікованих осіб, а також провести дезінфекцію колодязів та інших водних об’єктів табору.

Наступна зустріч, де повинні вже підбитися підсумки даної протиепідеміологічної кампанії, запланована на 21 листопада цього року.

Довідково!

Гепатит А (застаріле — хвороба Боткіна) — гостра інфекційна хвороба з ураженням печінки, що передається фекально-оральним механізмом.

Інфекція потрапляє в організм людини шляхом споживання їжі або води, забрудненої інфікованими випорожненнями. Інфікування також можливе шляхом близького контакту з хворим. Зазвичай у дітей не виникає симптомів, але вони можуть інфікувати інших людей. Перехворівши один раз, людина набуває імунітет проти гепатиту А на все життя. Для діагностування хвороби необхідно зробити аналіз крові, оскільки її симптоми подібні до деяких інших хвороб.

Вакцина проти гепатиту A є ефективним засобом попередження хвороби. Іншими попереджувальними заходами є миття рук та вживання правильно обробленої їжі. Як правило, хворий повністю видужує, а печінка відновлює свої функції.

Новини

Всі новини >>