Офіційний веб-сайт
Пошук

 

   Мукачівщина запрошує!

 

  

        


 


 

На головну

Події

21.11.17 | 14:17

На Мукачівщині провели чергову нараду стосовно зафіксовано в районі спалаху захворювання на гепатит А

Сьогодні, перший заступник голови Мукачівської РДА Андрій Данканич провів чергову нараду з питань перебігу ситуації підвищення рівня захворюваності мешканців Мукачівщини на вірусний гепатит А.

На нараді цього дня були присутні Анатолій Мокрицький, заступник начальника Мукачівського міськрайонного управління ГУ Держпродспо-живслужби України в Закарпатській області, Вікторія Лані, головний лікар Центру первинної медико-санітарної допомоги Мукачівського району, Іван Мошак, голова Чинадіївської селищної ради, Микола Ващенок, начальник відділу освіти, управління освіти, молоді та спорту райдержадміністрації, а також представники закладів медицини та освіти тих населених пунктів, у яких виявлено спалахи вище згаданого інфекційного захворювання. А це, нагадаємо, є населені пункти Чинадіїської селищної ради, а також село Обава.

Нагадаємо, у вище згаданих населених пунктах Мукачівщини спостерігається суттєве збільшення кількості випадків зараження гепатитом А. Починаючи з кінця березня і до початку листопада цього року, в селищі зафіксовано 13 випадків захворювання, більше половини з яких – серед дітей. Основним джерелом захворювання є неякісна вода.

Так, до першого заступника голови Мукачівської РДА Андрія Данканича з доповіддю про виконання основних пунктів плану заходів зі стабілізації ситуації, що склалася звернулася Вікторія Лані, головний лікар ЦПМСД Мукачівського району.

Так, Вікторія Юріївна повідомила, що наразі, ситуація в районі стабілізована і пішла на спад, нових випадків захворювання на гепатит А протягом останніх трьох тижнів у краї не зафіксовано.

А всі заклади медицини та освіти вище згаданих населених пунктів забезпечені дезінфікуючими засобами в повному обсязі, що дозволило в найкоротший термін зробити знезараження водних об’єктів на території дворогосподарст, де виявлено випадки захворювання. Також, медичними працівниками було проведено прививальну кампанію, під час якої щеплення отримали десятки осіб, які контактували з хворими на гепатит А.

Також, селищним головою смт. Чинадійово, на території якого є місце компактного проживання ромської громади, Іваном Мошаком повідомлено, що представниками місцевого самоврядування, спільно з медичними працівниками було проведено подвірний обхід ромського поселення з метою інформування населення та виявлення інфікованих осіб. В результаті обходу. Серед мешканців табору не виявлено ні інфікованих осіб, ні осіб з ознаками хвороби. Також, серед ромського населення були проведені профілактичні бесіди та лекції з питань попередження та профілактики даного інфекційного захворювання.

Наступна зустріч, де повинні вже підбитися підсумки даної протиепідеміологічної кампанії, запланована на 05 грудня цього року, оскільки саме тоді закінчується дія карантину, введеного на території дворогосподарств, де було зафіксовано випадки захворювання на гепатит А.