Офіційний веб-сайт
Пошук

 

   Мукачівщина запрошує!

 

  

        


 


 

На головну

Події

01.12.17 | 14:36

Важливо, щоб кожне село могло заробляти власні кошти та вирішувати першочергові проблеми, - Сергій Гайдай

Виїзний прийом громадян провів сьогодні, 30 листопада, голова Мукачівської РДА Сергій Гайдай. В останній день осені очільник району відвідав село Пістрялово та поспілкувався з його мешканцями.

Як зазначив голова села Пістрялово Іван Бисага, головна проблема села – забезпечення питною водою.

Водопостачання жителів здійснюється із шахтних та трубчатих колодязів, якість води в колодязях низька. В посушливий період вода в частині колодязів села зникає повністю і жителі користуються привозною водою, здебільшого із діючого водозабору підземних вод з якісною питною водою, розміщеного на території Лалівської сільської ради.

Керівник району Сергій Гайдай зауважив, що на розгляді в Державному фонді регіонального розвитку знаходиться проект будівництва водопроводу в селі Пістрялово, вартістю понад 2,5 мільйона гривень. Відтак, зважаючи на важливість проблеми, село  може отримати фінансування з державного бюджету, що дозволить забезпечити мешканців якісною питною водою.

Також Сергій Володимирович спільно з головою села відвідав бюджетні заклади Пістрялова. Сільрада, ФАП, бібліотека та клуб знаходяться в одній адмінбудівлі, то ж заклади легше утримувати, йде економія енергоресурсів. А от освітні заклади потребують виконання деяких робіт. Так, садочок, в якому виховуються 35 діток, потребує встановлення дренажної системи, адже дощові та ґрунтові  води шкодять фундаменту споруди. Така сама проблема й в Пістрялівській ЗОШ І-ІІ ст.., де, як наголосила в.о. директора Ганна Диганич, потрібна ще й спортивна зала.

У населеному пункті  є ще ряд проблемних моментів. Це і ремонт вулиць та доріг місцевого значення і підтримання у належному стані інфраструктури села, комунальних установ. Тому головну увагу приділили темі  реальних перспектив залучення інвестицій.

«Важливо, щоб кожне село могло заробляти власні кошти, мати джерела наповнення бюджету та самостійно забезпечувати фінансування питань, важливих для громади, - акцентує очільник району Сергій Гайдай».