Офіційний веб-сайт
Пошук

 

   Мукачівщина запрошує!

 

  

        


 


 

На головну

Події

08.12.17 | 11:19

Питання інтеграції ромів підняли цими днями в Мукачівській РДА

 

У Мукачівській РДА напередодні відбулося засідання міжвідомчої групи з питань захисту та інтеграції в українське суспільство ромської національної меншини. Провів засідання перший заступник голови Мукачівської РДА Андрій Данканич, участь у роботі зібрання взяли: голови сільських та селищних рад району, на території яких знаходяться місця компактного проживання ромів, лідери цих громад, а також начальники управлінь, відділів та служб району.

Під час засідання розглянули ряд важливих питань: про паспортизацію, легалізацію земельних ділянок та житлових будинків у ромських поселеннях, проте, найважливішими й надалі виявилися питання соціального блоку, зокрема, належне виконання батьківських обов’язків та догляд за дітьми в розрізі доцільного використання державних виплат.

Почалося засідання на позитивній ноті: начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації Олександр Немйо повідомив, що Мукачівський район займає одне з перших місць в Україні по опрацюванню інформації щодо звернень громадян на отримання того чи іншого виду соціальної допомоги. «Тільки в нас у районі, майже 98% осіб, які звернулися в управління за оформленням соц. виплат, отримали нарахування допомоги, або обґрунтовану відповідь спеціаліста у разі відмови. Тобто, ми займаємо одне з передових місць в країні по розгляду звернень громадян, погодьтесь, це вже певне досягнення» - відмітив Олександр Олександрович.

Також, пан Олександр поділився успіхами в ході оформлення документів на будинок та отримання технічних паспортів серед значної кількості мешканців ромських таборів району, що дозволило пришвидшити та спростити процес нарахування допомоги пільговій категорії даного населення, адже, згідно законів, соціальні виплати нараховуються тільки за офіційним місцем проживання заявника.

У свою чергу, перший заступник голови Мукачівської РДА Андрій Данканич висловив подяку начальнику управління соціального захисту населення за оперативну і самовіддану працю. «Ви безперечно рухаєтеся у правильному напрямку. Й надалі займайтеся такою потрібною і важливою справою, а я зі свого боку обіцяю всіляку допомогу і підтримку зі сторони керівництва району» - наголосив Андрій Андрійович.

Також, користуючись нагодою присутності на засіданні представників органів місцевого самоврядування району та лідерів ромських громад, на зустріч було запрошено представника місцевого бюро технічної інвентаризації. Запрошений представник детально ознайомив присутніх з процесом державної реєстрації прав на нерухоме майно, а саме на земельну ділянку та будинки, а також дав кваліфіковані відповіді та роз’яснення на конкретні питання зацікавлених осіб.

За підсумками наради було вирішено скласти детальний план роботи на наступний рік, максимально наближений до потреб ромських громад району з урахуванням пропозицій, висловлених на сьогоднішньому засіданні лідерами нацменшини.

Новини

Всі новини >>