Офіційний веб-сайт
Пошук

 

   Мукачівщина запрошує!

 

  

        


 


 

На головну

Події

10.01.18 | 15:07

«Ходімо разом до Віфлєєму»: фестиваль колядницьких колективів крокує Мукачівщиною

Хай цей вечір запам’ятається,

Христос рождається!

Мукачівщиною крокує колядка, весело звучить щедрівка. У вертепних дійствах кожного села прославляють народження Ісуса Христа. Творчо та автентично презентувати свою культуру художні колективи мали можливість під час регіонального фестивалю вертепних дійств та колядницьких груп «Ходімо разом до Віфлєєму». До слова, фестиваль вже в десятий раз зібрав учасників на Різдво Христове.

Культурними центрами, що широко презентували  культуру й традиції Мукачівщини,обрядові дійства й таїнство різдвяних колядок, стали: В. Лучки (В. Лучківська ДШМ), Макарьово ( Будинок культури), Чинадієво (ДШМ), Бобовище (Будинок культури). На сцені вищезазначених закладів культури виступили колективи з навколишніх сіл, по кущовому принципу всі населені пункти мали нагоду представити свою творчість.

Так, наприклад, на сцені Бобовищенського будинку культури виступили колективи з Іванівців, Клячанова, Копінівців та Лохова.

Представила творчі виступи начальник відділу культури Мукачівської РДА Оксана Кречковська спільно з керівником Бобовищенського БК Лілією Немеш. На фестивалі колядок та вертепних дійств були присутні: голова Мукачівської РДА Сергій Гайдай, заступник голови Мукачівської РДА Олександр Богів, директор Мукачівського районного БК Ганна Горват, сільські та селищні голови, мешканці району.

Творчі колективи Мукачівщини представили як загальновідомі колядки та щедрівки, так і автентичні різдвяні релігійні гімни й інсценізації. Особливо вражали вертепні дійства, які залишаючись незмінними впродовж десятиліть, все ж «осучаснюються» новими діями, куплетами, побажаннями й щедруваннями. У традиційних віршах, що беруть початок з релігійних текстів, звучать й рядки з побажаннями того, що актуального для кожного з нас у сьогоденні: миру в Україні, злагоди між народами та процвітання бажають колядники всім присутнім.

Зі сцени звучали колядки: «Нова радість стала», «У Віфлєємі новина», «Коли звісна ясна», «Тиха ніч, свята ніч»,  нетипова мелодія «Ой, на ріці Йордані» , що її виконав колектив «Бабовка» (худ. Кер. Лілія Немеш) автентичні релігійні гімни, інсценізовані постановки Святвечору у закарпатській родині та вертепні сценки.

Всіх присутніх з Різдвом Христовим щиро привітав голова Мукачівської РДА Сергій Гайдай, який зазначив, що світлу радість Різдва Христового сповна можна передати лише з колядкою та щедрівкою, які доповнюються вертепними дійствами творчих мешканців Мукачівщини.

 

 

 

Новини

Всі новини >>