Офіційний веб-сайт
Пошук

 

   Мукачівщина запрошує!

 

  

        


 


 

На головну

Події

12.02.18 | 16:55

Робота з ідентифікації ВРХ продовжується на Мукачівщині

Робоча нарада з питань проведення ідентифікації та реєстрації великої рогатої худоби (ВРХ) продовжила свою роботу у Мукачівській РДА. Головував на засіданні перший заступник голови Мукачівської РДА Андрій Данканич.

Нарада відбулася за участі: начальника управління агропромислового розвитку Іллі Йовбака, начальника Управління Держпродспоживслужби в Мукачівському районі Василя Туряниці, начальник Мукачівської районної державної лікарні ветеринарної медицини Михайла Молнара, керівників дільниць ветеринарної лікарні.

Також у нараді взяв участь керівник Закарпатської філії ДП «Агентство з ідентифікації та реєстрації тварин» Юрій Бубряк.

Учасники наради обговорили алгоритм дій всіх служб щодо здійснення ідентифікації та реєстрації великої рогатої худоби, так як це безперервний процес, адже громадяни продають та купують тварин, враховуються випадки падежу й народжуваності тварин, їх переміщення.

Зазначимо, організаційні   і   правові   засади ідентифікації та реєстрації тварин визначено у Законі України «Про ідентифікацію та реєстрацію тварин».

Відповідно до Закону,  ідентифікація   -   процес   ототожнення   тварини  шляхом  присвоєння їй ідентифікаційного номера з використанням візуальних, електронних  та  змішаних  засобів  залежно  від  виду  тварини  з подальшим внесенням ідентифікаційного номера до Єдиного державного реєстру тварин.

Наразі вирішено посилити роз’яснювальну роботу з громадянами та, за сприяння органів місцевого самоврядування, провести звірку чисельності ВРХ й реєстраційних даних.

Законом України «Про ідентифікацію та реєстрацію тварин» передбачена компенсація витрат на оплату послуг з ідентифікації та реєстрації тварин фізичним особам - власникам цих тварин.

Порядок використання коштів, передбачених у Державному  бюджеті  України на фінансування системи ідентифікації та  реєстрації тварин і на відшкодування витрат на оплату послуг з ідентифікації та реєстрації тварин фізичним особам - власникам цих тварин, встановлюється Кабінетом Міністрів України, - йдеться у Законі.

Про порядок застосування цих норм  Управлінням агропромислового розвитку Мукачівської РДА буде повідомлено додатково.

З питань проведення власниками тварин (фізичними особами) ідентифікації та реєстрації тварин звертатися до  Закарпатської філії ДП «Агентство з ідентифікації та реєстрації тварин» за адресою: м. Мукачево, вул.. Миру, 19, тел.: (03131) 3-78-19, та до дільничних лікарів ветеринарної медицини.