Офіційний веб-сайт
Пошук

 

   Мукачівщина запрошує!

 

  

        


 


 

На головну

Події

14.02.18 | 10:03

Мукачівщина долучається до створення Мережі інклюзивно-ресурсних центрів Закарпаття

В рамках візиту першої леді України до Закарпаття, Марина Порошенко та голова Закарпатської  ОДА Геннадій Москаль підписали Меморандум про приєднання регіону до національного проекту Благодійного Фонду Порошенка «Інклюзивна освіта – рівень свідомості нації», який реалізується спільно з Міністерством освіти і науки України.

Закарпаття стало 11-ю областю, яка приєдналася до всеукраїнського проекту Благодійного фонду, а в Ужгороді відкрили перший інклюзивно-ресурсний центр.

Всього на Закарпатті планують відкрити ще 18 навчально-корекційних установ. До впровадження проекту долучилися всі райони, ОТГ та міста Закарпаття.

Відповідно, головою ЗОДА Геннадієм Москалем та керівниками органів державної влади, місцевого самоврядування був підписаний Меморандум про співпрацю щодо формування мережі інклюзивно-ресурсних центрів (ІРЦ).

Мукачівський район також долучається до впровадження всеукраїнського проекту. Підписав відповідий документ і голова Мукачівської РДА Сергій Гайдай.

«Мукачівщина вже зробила перший крок у створенні інклюзивно-ресурсного центру, - коментує очільник району Сергій Гайдай, - на сесії районної ради затверджено Статут комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр №1» Мукачівської райради. Планується, що установа функціонуватиме у приміщенні колишньої школи в селі Березинка. Будівля, хоч і 1970 року побудови, непогано збережена, частинку приміщень використовує бібліотека. На найближчій сесії райради депутати розглянуть питання виділення коштів для здійснення ремонту та оснащення ІРЦ».

Зазначимо, що відповідно до Положення про інклюзивно-ресурсний центр, яке затверджене Постановою КМУ № 545 від 12 липня 2017 р., Центр є установою, що утворюється з метою забезпечення права дітей з особливими освітніми потребами віком від 2 до 18 років на здобуття дошкільної та загальної середньої освіти, в тому числі у професійно-технічних навчальних закладах, шляхом проведення комплексної психолого-педагогічної оцінки розвитку дитини, надання психолого-педагогічної допомоги та забезпечення системного кваліфікованого супроводження (крім вихованців дошкільних навчальних закладів (ясел-садків) компенсуючого типу, учнів спеціальних загальноосвітніх шкіл (шкіл-інтернатів).

Планується, що в «Інклюзивно-ресурсному    центрі №1» Мукачівської райради працюватимуть педагогічні працівники, які мають вищу освіту за спеціальністю “Спеціальна освіта”, “Корекційна освіта”, “Дефектологія”, “Психологія” за спеціалізацією логопеда, сурдопедагога, олігофренопедагога, тифлопедагога, а також практичний психолог, вчитель лікувальної фізкультури.