Офіційний веб-сайт
Пошук

 

   Мукачівщина запрошує!

 

  

        


 


 

На головну

Події

15.02.18 | 08:46

«Ти вічний біль, Афганістан»: тематичним концертом вшанували воїнів-інтернаціоналістів на Мукачівщині

«Ти вічний біль, Афганістан»: тематичним концертом вшанували воїнів-інтернаціоналістів на Мукачівщині

Тематичний концерт з нагоди 29-ї річниці виводу військ колишнього СРСР з Афганістану відбувся на Мукачівщині.

Захід відбувся у клубній установі села Станово, адже саме цей населений пункт дав чи не найбільшу кількість молодих хлопців з району, які без сумнівів пішли виконувати свій чоловічий та громадський обов’язок.

Відтак, на заході були присутні:голова Мукачівської РДА Сергій Гайдай, заступник голови Мукачівської РДА Олександр Богів, начальник відділу культури Оксана Кречковська, завідувач районним БК Ганна Горват, голова села Станово Іван Йовбак, депутати районної та сільських рад, сільські голови.

Почесними гостями заходу були ветерани війни в Афганістані. Зазначимо, в районі діють дві громадські організації: Мукачівська районна організація Української спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів), яку очолює Василь Ліба, налічує 117 членів, у Мукачівському районному товаристві воїнів-ветеранів Афганської війни «Шураві», керівник Віктор Сулима, - 190 ветеранів.

До присутніх звернувся очільник району Сергій Гайдай, який зазначив, що головні слова вже написані на сцені: «Ти вічний біль, Афганістан».

Сергій Володимирович вислови шану та подяку всім ветеранам, які виконали всій обов’язок, жертвуючи молодістю, здоров’ям. Багато хто не змін залишитися осторонь подій на Сході та знову пішов на передову. Очільник району процитував слова великого Кобзаря, зазначивши, що рядки пророчі, адресовані всім прийдешнім поколінням: «Доборолась Україна до самого краю. Гірше ляха свої діти її розпинають. («І мертвим, і живим, і ненародженим землякам моїм…»)

«Тримаймося зажди разом, працюймо щоденно на користь країни, району, передаваймо свій досвід молодим, адже в єдності нас не здолає жоден ворог, - зазначив очільник району».

Відтак, голова Мукачівської РДА запропонував хвилиною мовчання віддати шану всім полеглим воїнам України.

По військовому лаконічною була промова голови районного товариства воїнів-ветеранів Афганської війни «Шураві» та голови Кальницької сільради Віктора Сулими. Він щиро подякував всім, хто підготував заходи та тематичний концерт, тим самим ушанувавши ветеранів війни в Афганістані, а своїм побратимам побажав здоров’я, родинного тепла й добра.

Концертна програма, яку відділ культури разом з працівниками культури підготував для ветеранів війни в Афганістані, була пронизана гіркими нотками того суворого десятиліття. Зокрема, зі сцени прозвучали: «Кленова балада» у виконанні Марини Герц з села Ракошина, «Чужа війна» у виконанні Марини Ковач з с. Яблунів, «Шануймося, друзі» у виконанні Іванки Томаш з с. Зубівка, композиція «Над землею тумани» у виконанні вокального ансамблю працівників культури Станівсько-Зубівської долини. Вразила гостей заходу хореографічна композиція «Мальви» у виконанні колективу БК с. Зубівка.

Непрості спомини ветерани Афгану виразили теж піснею. Так, Михайло Алмашій виконав пісню «Про Афганістан», а Михайло Герцак - своєрідний гімн ветеранів війни в Афганістані «Віват, Шураві».

Завершальним акордом тематичного концерту став виступ керівника БК с. Бобовище Лілії Немеш, яка виконала композицію «Дай нам, Боже». Сценічний костюм виконавиці слугував тлом, на якому ожили картини десятилітньої війни, підсилені піснею, що дарує надію.