Офіційний веб-сайт
Пошук

 

   Мукачівщина запрошує!

 

  

        


 


 

На головну

Події

20.02.18 | 16:56

Пам'ять Героїв Небесної Сотні вшанували на Мукачівщині

20 лютого Україна вшановує пам'ять Героїв Небесної Сотні. Буремні події на Київському Майдані Незалежності у грудні 2013 р., січні - лютому 2014 року сколихнули не тільки Україну, а й увесь світ.

Три довгих зимових місяці тисячі українців відстоювали свою громадянську позицію – жити у вільній від корупції та хабарників країні, інтегруватися в Європейське співтовариство.

Звичайний мітинг переріс у революцію, яку назвали Революцією Гідності. Завдяки Євромайдану в нашій країні відбулися значні зміни, але якою ціною… Своє життя віддали найкращі сини України, справжні патріоти – Герої Небесної Сотні.

До дня вшанування трагічних подій на Майдані в лютому 2014 року в Мукачівській районній бібліотеці відбувся тематичний захід за участі: голови Мукачівської РДА Сергія Гайдая, голови Мукачівської райради Івана Михайла, начальника відділу культури Мукачівської РДА Оксани Кречковської, членів Ради ветеранів району, депутатів районної ради, керівників громадських організацій, громадськості, молоді.

Традиційно, захід розпочався з виконання Гімну України, надалі учасники заходу вшанували пам'ять Героїв Небесної Сотні  хвилиною мовчання. Документальна стрічка наочно відтворила події, що відбулися у столиці в лютому 2014 року.

До учасників зібрання звернувся голова Мукачівської РДА Сергій Гайдай, який на фото, зроблених ним власноруч, як очевидцем подій, киянином з активною життєвою позицією, також відтворив хронологію подій. Очільник Мукачівщини зазначив, що тоді українці дійсно вибороли для країни нову дорогу, але починали її з нуля. Адже мало хто звернув увагу на фінансовий стан країни. Сергій Володимирович зачитав офіційний лист Держказначейства України, в  якому фігурувала цифра – 108 тисяч гривень – це все, що було на Єдиному казначейському рахунку країни!

«Нехай політики , посадовці, уряди роблять помилки, нехай не все ідеально, але Україна могла врівноважити ситуацію, утвердити свої права на гідне місце в європейській спільноті. Найголовніше ніколи не забувати про події на Майдані Незалежності, щоб рідні Героїв Небесної Сотні змогли сказати: Так, Україна стала сильною, і в цьому є заслуга наших полеглих дітей, вони віддали свої життя не дарма!»

До учасників заходу також звернувся голова Мукачівської районної ради Іван Михайло.

На завершення заходу в районній бібліотеці прозвучала поезія сучасних українських поетів про Героїв нової для України доби. Меморіальний захід завершився пісенною композицією-молитвою «Боже, Україну бережи».

Відтак, учасники заходу поклали квіти та запалили свічку пам’яті біля стелли Героям Небесної Сотні, що в смт. Кольчино. До покладання приєдналися: селищний голова Микола Дуб, селищні депутати, члени виконкому, мешканці селища, молодь.