Офіційний веб-сайт
Пошук

 

   Мукачівщина запрошує!

 

  

        


 


 

На головну

Події

20.02.18 | 16:58

Про стан епідемічної ситуації з лептоспірозу та стан заходів із профілактики захворювання серед Мукачівського району поговорили в РДА

Про стан епідемічної ситуації з лептоспірозу та стан заходів із профілактики захворювання серед Мукачівського району поговорили 20 лютого в райдержадміністрації. Нараду з даного питання провів перший заступник голови райдержадміністрації Данканич А.А. У нараді взяли участь: Чикун В.М. – директор Мукачівської міськрайонної філії ДУ ,,Закарпатський обласний лабораторний центр МОЗ України’’, Туряниця В.А. – начальник Мукачівського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Закарпатській області, Ващенок М.М. – начальник відділу освіти управління освіти, молоді та спорту, Брецко М.Ф. – в.о. начальника охорони здоров’я райдержадміністрації, голови сільських рад. 

Андрій Андрійовичакцентував увагу, що найбільша кількість випадків захворювання зареєстрована у Мукачівському районі – 14 випадків, що складає 29,2% від кількості осіб, які захворіли в цілому по області. Випадки захворювання зареєстровані у таких населених пунктах: Ракошино – 3, Червеньово – 2, В.Лучки -2, Вільховиця, Дубино, Н.Коропець, Страбичево, Лалово, Іванівці, Буковинка – по одному випадку.

Лептоспіроз – гостра інфекційна хвороба з групи зоонозів, що перебігає із гарячкою, загальною інтоксикацією, ураженням нирок, печінки, серцево-судинної та нервової систем, геморагічним синдромом. Причиною смерті від даної хвороби є пізнє звернення за медичною допомогою та важкий перебіг захворювання. Оскільки основними носіями патогенних для людини серогруп лепто спір у населених пунктах залишаються гризуни, першочергове значення у профілактиці захворювання відведено дератизаційним заходам.

Нагадаємо, дане питання розглядалося на позаплановому засіданні комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуації  07 листопада 2017 року та було затверджено комплексний план по профілактиці лептоспірозу в Мукачівському районі на 2017-2020 роки.  Так, виконкомам сільських та селищних рад, де були зафіксовані випадки хвороби, надано рекомендації: передбачити в місцевих виділення цільових коштів для забезпечення систематичних дератизаційних заходів на об’єктах підвищеного епідризику та для проведення весняної та осінньої дератизації; провести якісні дератизаційні заходи у вогнищах захворювання з охопленням прилеглих територій; здійснювати активне виявлення хворих шляхом лабораторних досліджень серед хворих з клінікою, подібно до лептоспірозу, а також професійних груп ризику; визначити об’єкти господарювання підвищеного епідризику та об’єкти навколишнього середовища неблагополучні до хвороби.

За підсумками наради Андрій Данканич дав відповідні доручення для вжиття необхідних заходів.