Офіційний веб-сайт
Пошук

 

   Мукачівщина запрошує!

 

  

        


 


 

На головну

Події

05.04.18 | 08:46

З мешканцями села Горонда спілкувався очільник району Сергій Гайдай

P1330818.JPGЧерговий виїзний прийом громадян очільник Мукачівщини Сергій Гайдай провів у селі Горонда. Працівники бюджетних установ, сільські депутати, громадяни піднімали перед керівником Мукачівської РДА ряд актуальних для громади питань.

Відтак, потребує уваги сфера культури. Як зазначила керівник БК с. Горонда Марія Логай, у приміщеннях, де працюють гуртки, потрібно провести ремонт.

Культура, на жаль, фінансується по залишковому принципу, - зазначає Сергій Гайдай, - але це не означає, що проблематика залишиться без уваги. Для цього постійно працюю над залученням альтернативних джерел фінансування, допомоги з боку благодійних організацій та грантових фондів».

Про свої потреби говорили керівники освітніх закладів села – школи та ДНЗ.У садочку потрібно оновити огорожу, здійснити ремонт покрівлі. А от у школі – покрівля після капітального ремонту, адже у минулому році керівнику адміністрації вдалося залучити фінансування з Резервного фонду державного бюджету.

P1330821.JPGЄ проблеми і в медичному закладі населеного пункту –  відсутня санітарна машина.

Сергій Володимирович зазначив, що в рамках реалізації медичної реформи у первинній ланці медицини, з державного бюджету передбачені кошти для покращення умов праці медичних працівників, що дозволить провести нагальні ремонти, забезпечити комп’ютерами та мережею Інтернет ті медичні установи району, які цього потребують. Поряд з цим, ведеться робота щодо реалізації проекту, метою якого буде передача санітарного транспорту, як гуманітарної допомоги.

«Зазначу, що на шляху до цієї мети – отримання санітарної машини – є цілий ряд бюрократичних перепон, які я вирішуватиму на найвищих рівнях держустанов та відомств. Головне – забезпечити мешканців району життєво необхідними «швидкими», - підкреслив Сергій Володимирович.

Спільно з головою села Іваном Туряницею  та депутатами обговорили перспективи ремонту доріг. Так, на поточний рік запланований ремонт місцевої дороги обласного значення Червеньово-В.Лучки-Гать, яка проходить і через Горонду.

P1330828.JPGУ минулому році за кошти митного експерименту було здійснено ремонт ділянки дороги Горонда-Баркасово. За поновлення фінансування, роботи будуть продовжені.

Олена Бігарій, яка працює інспектором ВОС, піднімала питання щодо всебічної підтримки ветеранів АТО, яких у Горонді налічується 38 чоловік. Як зазначив голова села Іван Туряниця, всі ветерани АТО отримали земельні ділянки під забудову або ведення господарства.

Багато уваги приділили і темі децентралізації. Громада вже тривалий час детально обговорює дане питання, планує майбутнє утворення ОТГ та веде консультації з іншими населеними пунктами.

«Вкотре наголошую всім мешканцям району, що утворення ОТГ базується на двох головних принципах: добровільності та економічній доцільності. Лише за таких умов можна планувати розвиток громади, - зазначив очільник району Сергій Гайдай.

Також громадяни піднімали питання надання матеріальної допомоги на проведення перацій та лікування. Головою районної адміністрації С. Гайдаєм було роз’яснено принцип дії районної програми «Турбота», яка дає можливість отримати матеріальну допомогу з районного бюджету. Також було зазначено, що ідентична програма працює і на обласному рівні. Для того, щоб скористатися нею, потрібно звернутися до обласного депутата по даному округу, проте, на жаль, не всі городяни знайомі з людиною, що представляє їхні інтереси на рівні області.

«Проблем багато у кожному селі, у кожній сфері життя району, - підсумовує очільник Мукачівщини, - але, спільно з керівниками сільських та селищних рад, депутатами всіх рівнів, - щодня працюю над їх вирішенням».