Офіційний веб-сайт
Пошук

 

   Мукачівщина запрошує!

 

  

        


 


 

На головну

Події

10.04.18 | 14:09

Мукачівщина - в числі кращих щодо реалізації урядової програми «Доступні ліки», - Сергій Гайдай

Мукачівський район на 100 відсотків використав кошти, передбачені  в 2017 році державою для реалізації Урядової програми «Доступні ліки». Понад 43 тисячі мешканців району отримали безкоштовні медикаменти.

Про це нещодавно заявив голова Мукачівської РДА Сергій Гайдай, виступаючи зі звітом «Про здійснення Мукачівською райдержадміністрацією повноважень, делегованих їй Мукачівською районною радою».

«Центром  перинної медико-санітарної допомоги району укладено договори з 23 аптеками, медпрацівниками проведено величезну роз’яснювальну роботу серед населення, - зазначає Сергій Володимирович, - одним словом, медики району ефективно спрацювали для того, аби громадяни отримали безкоштовні медикаменти за Урядовою програмою».

Керівник району зазначив, що пріоритетним напрямком у реалізації програми, над яким працює Центр ПМСД під керівництвом головного лікаря Вікторії Лані, - це наближення мережі аптек до пацієнта.

На даному етапі, більшість аптечних закладів, які мають можливість працювати у рамках реалізації програми, знаходиться у м. Мукачеві. В районі безкоштовні медпрепарати реалізовують аптеки в селах: Страбичево, В. Лучки, Дерцен, Залужжя.

Як резюмував керівник району, сума використаних коштів за 2017 рік склала 1 885 700,00 грн.

Стан реалізації програми «Доступні ліки» прокоментувала головний лікар Центру ПМСД Вікторія Лані, яка зазначила, що в поточному році державою передбачена сума 2 мільйони 600 тисяч гривень.

«Програма «Доступні ліки» діє рік, і можна впевнено заявити, що вона має право на продовження, - зазначила Вікторія Юріївна, - це нагода покращити надання медичної допомоги, забезпечивши хворих життєво необхідними препаратами».

Звичайно, за рік роботи над реалізацією програми медики побачили і певні недоліки.  Висловила власне бачення й Вікторія Юріївна.

Вона зазначила, що з 22 січня 2018 року реєстр лікарських засобів, вартість яких підлягає відшкодуванню за програмою «Доступні ліки»,  розширено до 239 препаратів,з яких 18 виробників українських і 30 – іноземних. Список безоплатних препаратів вдалося збільшити додатково на 13 найменувань.

Відповідно до програми, медикаменти передбачені для хворих на серцево-судинні захворювання, астму та цукровий діабет 2-го типу.Більшість препаратів – безкоштовні, за деякі пацієнт має доплатити.

«Так, відрадно, що кількість препаратів розширено, - коментує Вікторія Лані, - але потрібно допомогти й іншим хворим, що страждають на нефрологічні, гематологічні, онкологічні захворювання».

До суттєвих «мінусів» реалізації програми Вікторія Юріївна відносить й можливості аптечних мереж:

«Кількість виписаних рецептів від кількості реалізованих або отоварених – відрізняється. Причина – відсутність у аптеках, що працюють за програмою, відповідних ліків».

Так, за 2017 рік у Мукачівському районі виписано рецептів 94 762, а отоварено ( пацієнт отримав ліки) – 43 452 рецепта.

Разом з тим, потреба населення у програмі продемонстрована статистикою за перші два місяці поточного року, протягом яких вже виписано 15 085 рецептів, з яких отоварено 7562 рецепта.

Центром ПМСД району проводить постійний моніторинг щодо реалізації програми, разом з лікарями ми щодня працюємо, як з пацієнтами, щодо роз’яснення, так і з аптечними закладами - щодо покращення їхньої спроможності у виконанні програми, - зазначила Вікторія Лані».