Офіційний веб-сайт
Пошук

 

   Мукачівщина запрошує!

 

  

        


 


 

На головну

Події

16.04.18 | 15:53

Впевнений, мешканці Мукачівщини побачать в цьому році якісний ремонт доріг, - Сергій Гайдай

У 2018 році Мукачівська РДА прийняла на баланс дороги районного значення, райрада затвердила «Програму будівництва, капітального, поточного ремонту, реконструкції та утримання доріг Мукачівського району на 2017-2021 рр.», продовжується фінансування ремонтів доріг за рахунок так званого митного експерименту.

Про перспективи ремонту доріг у Мукачівському районі, розподіл фінансування та якість робіт розповів очільник району Сергій Гайдай у коментарі одному з місцевих ТРК.

Керівник району зазначив, що з Дорожнього фонду державного бюджету виділено 18 мільйонів гривень, з яких 13 – на капітальний ремонт, 5 – на середньо-поточний. На запитання журналіста як розподілять кошти, та чи вистачить на всі критичні ділянки району, голова Мукачівської РДА відповів:

«Відповідно до Розпорядження голови ЗОДА Г.Москаля № 188, загальна сума виділених з Дорожнього фонду коштів, розподілена. Проте, якщо ми говоримо про якісний ремонт автошляхів, відповідно до видів робіт, що зазначені у проектно-кошторисних документах, то ці суми можуть бути взяті за основу, яка потребує дофінансування».

Керівник району наголосив, що до кожного автошляху, який потребує ремонту підійдуть в окремому порядку. Це означає, що залучатимуться всі можливі додаткові джерела фінансування.

Серед таких Сергій Володимирович визначає наступні:

·         кошти з державного бюджету в рамках «митного експерименту»;

·         державний фонд регіонального розвитку;

·         субвенція з державного бюджету, залучена народними депутатами;

·         співфінансування з місцевих бюджетів, тобто за кошти селищних або сільських рад;

·         альтернативні джерела фінансування, зокрема, практика реалізації проектів розвитку інфраструктури за кошт підприємств з іноземними інвестиціями, що працюють на території певної селищної або сільської ради;

«Підкреслю, що до кожного окремого об’єкту (автошляху) буду залучені всі можливі джерела фінансування, щоб виконати роботи в необхідному, повному обсязі, - зазначає Сергій Володимирович.

Також на території Мукачівщини буде здійснено ремонт трьох місцевих доріг обласного значення:

·         Червеньово - Великі Лучки – Гать

Автошлях О070704 — автомобільний шлях довжиною 23,5 км, обласна дорога місцевого значення у Закарпатській області. Пролягає по Мукачівському районі від перетину з М06 до села Гать. Починається на перетині з М06, проходить через села Червеньово, Домбоки, Великі Лучки, Страбичово, Жнятино. Закінчується в селі Гать на перетині з М24.

·         Баркасово - Запсонь          

Автошлях О070706 — автомобільний шлях довжиною 13,8 км, обласна дорога місцевого значення у Закарпатській області. Пролягає по Мукачівському (4,9 км) та Берегівському (8,9 км) районах від села Баркасово до села Запсонь. Починається в селі Баркасово, проходить через село Рафайново. Закінчується в селі Запсонь на перетині з М25.

·         Середнє - Лінці - Шкуратівці – Ракошино

Автошлях О071201 — автомобільний шлях довжиною 23,4 км, обласна дорога місцевого значення у Закарпатській області. Пролягає по Ужгородському (9,8 км) та Мукачівському (13,6 км) районах від селища міського типу Середнє до села Кайданово. Починається в селищі міського типу Середнє на перетині з М06, проходить через села Лінці, Пацканьово, Шкуратівці, Медведівці, Кальник, Бенедиківці. Закінчується в селі Кайданово на перетині з М06.

«Хочу зазначити, що всі селищні та сільські ради, які охоплюють вищезгадані автошляхи, - виділили кошти для виготовлення проектно кошторисної документації.

В цілому, хочу подякувати всім органам місцевого самоврядування району за конструктивну співпрацю в питанні спів фінансування ремонту доріг, - каже керівник Мукачівської РДА».

Окремі дороги охоплені проектами, які реалізовуються в межах області, - акцентує Сергій Володимирович, як от автошлях через  села Страбичево буде відремонтовано в рамках робіт ділянки Чоп-Мукачево (траса міжнародного значення Соломоново-Яноші, М 25). До слова, роботи вже тривають.

Ще одне питання, супутнє виконанню ремонтних робіт, це - їхня якість.

«Незалежно від того, хто виграв тендер на виконання робіт, - наголошує Сергій Гайдай, - потрібно пам’ятати, що в договірних документах є умови щодо гарантійного обслуговування доріг. Відтак, протягом терміну, зазначеному в договорі, підрядник безкоштовно обслуговує ділянку дороги, усуває деформації або пошкодження, якщо такі виникнуть».

«Впевнений, що в цьому році мешканці Мукачівщини побачать якісний ремонт доріг, що слугуватимуть людям довгий час, - підсумовує очільник району».