Офіційний веб-сайт
Пошук

 

   Мукачівщина запрошує!

 

  

        


 


 

На головну

Події

29.05.18 | 10:43

Великі Лучки святкують: селу виповнюється 617 років

Село Великі Лучки Мукачівського району святкує своє 617 річчя з дня першої письмової згадки.

Населений пункт має давню й славну історію, власний герб. яким користується з 1840 року. Три кукурудзи на срібному тлі - перший відомий в історії геральдики випадок зображення цієї рослини в гербі.

Варто відзначити, село Великі Лучки цілком виправдовує свою назву – воно найбільше в Україні за кількістю населення – майже 10 тисяч.

Кукурудзу не тільки зобразили на гербі, її успішно вирощували та вирощують по цей день. Прославили село такі відомі особистості:

• Петро Попович (нар. 19 квітня 1899 — пом. 14 січня 1999) — український громадсько-політичний діяч, депутат Сойму Карпатської України (12 лютого 1939 — 18 березня 1939).

• Ладані Ганна Михайлівна (нар. 14 грудня 1914 року — пом.1988 року) — новатор сільськогосподарського виробництва, двічі Герой Соціалістичної Праці.

• Лучкай Михайло Михайлович (нар. 19 листопада 1789 року — пом. 3 грудня 1843) — український мовознавець, фольклорист та історик, апологет русинства;

• Юрій Керекеш (нар. 26 червня 1921 — пом. 16 серпня 2007) — український прозаїк, драматург, громадський діяч Закарпаття.

• Рубіш Василь Васильович (нар. 8 вересня 1947) — український художник.

• Балог Василь Васильович (нар. 8 грудня 1980 — пом. 30 липня 2014) — Герой російсько-української війни 2014—2015 років.

• Хома Володимир Васильович — український науковець, доктор технічних наук.

• Іваньо Ярослав Михайлович (нар. 1955) — кандидат географічних наук, доктор технічних наук;

Про ці та інші славні факти, відомих людей згадували під час масштабного святкування, що відбулося у неділю, 27 травня на центральній площі села.

Привітав мешканців В.Лучок голова Мукачівської РДА Сергій Гайдай, який зазначив, що жителі села творять його історію, оберігають та збагачують культуру, традиції, досягненнями та працею прославляють далеко за межами.

«Щиро вітаю всіх мешканців Великих Лучок, а також тих, для кого село назавжди залишиться «малою Батьківщиною». День села – це свято у кожній оселі,то ж живіть щасливо, й надалі пишіть сторінки літопису села, збагачуючи їх добрими вчинками, корисними справами!

Духовенство села на чолі з Благочинним отцем Михаїлом Паком, також привітало мешканців В.Лучок та спільною молитвою просили Божого Благословення для всіх присутніх.

Щиро вітав односельчан сільський голова Ярослав Чоп, який одночасно коротко прозвітував про те, що вдалося зробити з минулого року.

Відзначимо, у святкуванні Дня села взяло участь багато поважних гостей, в числі яких: перший заступник голови Мукачівської РДА Олександр Богів, депутат районної ради Василь Ліба, голови селищ та сіл району, керівники інвестиційних та вітчизняних підприємств та агрохолдингів, що працюють на території села.

Культурна програма, яку спільно з Будинком культури (керівник Олена Пацан) підготували дитячі садочки та школи, Великолучківська ДМШ, - продовжила святкування.

Зі сцени лунали пісні, вірші, дотепні фельетони про село та його відомих мешканців, цікаві інсценізації побутових традицій, побачили глядачі ряд яскравих танцювальних номерів.