Офіційний веб-сайт
Пошук

 

   Мукачівщина запрошує!

 

  

        


 


 

На головну

Події

27.05.18 | 10:48

Фестиваль «Срібний татош» - мистецька подія, що прославляє Мукачівщину

Туристичне реноме області, району створюють архітектурні пам’ятки, творчі особистості, визначні культурні події. Однією з таких, що визначає Мукачівщину на туристично-мистецькій площині Закарпаття, - є фестиваль середньовічної культури «Срібний татош».

Фестиваль надійно утвердився, з часом набув нових тематичних граней, став відомим далеко за межами області.

В рамках третього заключного фестивального дня, перед фінальними поєдинками лицарів середньовіччя, гостей фестивалю та команди-учасниці привітав голова Мукачівської РДА Сергій Гайдай.

«Мукачівщина, а, зокрема, селище Чинадієво, мають велике туристичне майбутнє, - зазначає керівник району, - адже тут відбуваються мистецькі заходи, відомі на всю Україну. Саме таким є унікальний фестиваль «Срібний татош». Зазначу, що за лаштунками – величезна організаційна робота, бувають і труднощі, з вирішенням яких завжди допомагаю. Прохання організаторів та господаря замку Йосипа Бартоша буду чути і надалі та сприятиму, щоб «Срібний татош» залишався однією з найяскравіших туристичних родзинок району».

Гостей та лицарів вітав селищний голова Чинадієва Іван Мошак, який подякував господарю замку Йосипу Бартошу за народження у селищі події такого масштабу.

Сам господар середньовічної фортеці Сент-Міклош був лаконічним, подякувавши керівникам району та селища за підтримку та допомогу, звернувся до лицарів, яким побажав перемоги на ристалищі, а глядачам – яскравих емоцій та неповторних вражень.

Відтак, на ристалищі у жорсткому поєдинку зійшлися лицарські команди, П’ять на п’ять: у такому форматі виборювали лицарі перемогу та звання найкращої команди.

Перемогу здобули лицарі клубу історичної реконструкції «Айна Бера» (Луцьк), які здолали своїх суперників – збірну команду «Гола мумія».

Зазначимо, фестиваль тривав три дні, в урочистому відкритті взяв участь заступник голови Мукачівської РДА Олександр Богів.

Під час турніру були представлені кілька видів поєдинків – масові бої (команда на команду) – бугурти, поєдинки 1 х 1, 3х 3 та 5х 5 лицарів. Обладунок, вбрання та зброя відповідали епосі середньовіччя.

Фортеця Сент-Міклош також має своїх лицарів – це клуб історичної реконструкції «Святий Миколай». Юрій Славік та герольд фестивалю Олександр Шершун – презентували гостям фестиваль та його учасників.

В рамках фестивалю гості побачили чимало цікавих локацій, придбати прикраси, аксесуари та, напвіть, рицарський обладунок, виготовлені в стилі середньовіччя. Пригощали на фестивалі у локації «Ситий татош».

У «Кельтсьому дворі» Юрія Клованича побував і голова адміністрації Сергій Гайдай. Сучасний кельт Юрій Клованич презентував гостям свіжозаварений чай, власноруч вирощений на горі Ловачка.