Офіційний веб-сайт
Пошук

 

   Мукачівщина запрошує!

 

  

        


 


 

На головну

Події

06.06.18 | 08:42

Одне з найбільших промислових підприємств Мукачівщини планує створити житловий фонд для працівників

ТДВ «Мукачівський машинобудівний завод» може стати першим підприємством, яке будуватиме житло для своїх працівників. Про такі наміри зазначив директор заводу Володимир Фомін під час зустрічі з першим заступником голови Мукачівської РДА Андрієм Данканичем.

Ідея забезпечити житлом своїх працівників має в собі раціональну складову, адже підприємство, яке проходить непростий шлях відродження виробничих потужностей, запрошує висококваліфікованих спеціалістів з всіх куточків України. Відтак, постає питання зацікавити фахівців, щоб вони залишалися працювати на підприємстві. Для максимальної соціалізації, окрім гідних умов праці, потрібні комфортні умови проживання. Одним з шляхів вирішення проблеми є  давно занедбаний спосіб – створення власного житлового фонду підприємства на користь його працівників.

Як зазначив Володимир Фомін, визначилися навіть з місцем майбутньої забудови – це фундамент будівлі, яка колись мала те ж призначення та належала підприємству. Але внаслідок певних юридичних змін, наразі об’єкт належить державі та у віданні Фонду держмайна в Закарпатській області. Земля навколо об’єкту  - власність громади Кольчинської селищної ради.

Впровадження цього проекту обговорили на нараді, участь у якій взяв і селищний голова Кольчина Микола Дуб.

Андрій Данканич запевнив представників заводу у всебічній підтримці щодо реалізації даного проекту. Свою підтримку проекту висловив і селищний голова Микола Дуб.

«Районна адміністрація спільно з селищною радою підтримує впровадження такого соціального проекту, адже він принесе новий виток розвитку підприємства,що входить до числа бюджетоутворюючих в районі, - резюмував  Андрій Андрійович».

У підсумку учасники наради напрацювали подальший алгоритм дій щодо впровадження даного проекту.

Довідково:

ТДВ “Мукачівський машинобудівний завод”.

Добре знаний у радянські часи промисловий гігант з виробництва надточних верстатів, насправді має давню історію, яка сягає 17 століття.

Так, датою заснування заводу вважається 1672  рік. Вже тоді унікальне на теренах Європи підприємство «Фрідяшівський ливарний завод» славився виробами художнього литва, виготовляв залізо пруткове, листове, шинне, лемеші до плугів, лопати, мотики, цвяхи, ланцюги й т.п. Вироби підприємства отримували нагороди на Європейських промислових виставках ХІХ сторіччя. В період з 1728-1919 років належав графській династії Шенборнів. До державної власності переходить з 1944 року.

Масштаби заводу вражають: промислове підприємство розташоване на території понад 8 гектарів, загальна площа виробничих цехів - 39600 м кВ, збереглися навіть будівлі, що відносяться до часів становлення заводу  - доби графів Шенборнів. Наразі завод має свою невелику нішу в галузі машинобудування та випускає конструкції для спеціальних причепів для транспортування легкових авто.