Офіційний веб-сайт
Пошук

 

   Мукачівщина запрошує!

 

  

        


 


 

На головну

Події

05.06.18 | 08:47

Про життя без бар’єрів говорили у Мукачівській РДА

У Мукачівській РДА відбулося засідання комітету забезпечення доступності інвалідів та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної  інфраструктури.

Головував на засіданні комітету перший заступник голови Мукачівської РДА Андрій Данканич.

Зазначимо, окрім представників відповідних управлінь, служб та структурних підрозділів, до складу комітету входять представники громадських організацій, зокрема тих, які захищають інтереси мало мобільних груп населення. Так, участь у засіданні комітету взяв голова Мукачівського міськрайонного товариства інвалідів вазо-моторної системи "Криниця"  Володимир Кобин.

Перш за все,  голова комітету Андрій Андрійович Данканич акцентував на питаннях, які піднімалися на минулому засіданні. Мова йшла про додаткові аспекти доступності маломобільних груп населення у приміщенні Мукачівської районної ради та Мукачівської РДА. На звернення комітету, Мукачівська районна рада, як балансоутримувач будівлі, забезпечить облаштування двох місць для паркування транспорту осіб з інвалідністю. Щодо так званої «кнопки виклику», то оскільки безбар’єрний доступ до приміщення забезпечено ( будівля оснащена пандусом), виклик потрібного спеціаліста здійснює ЦНАП, про що зазначено у оголошенні при вході.

Спільно з громадськими організаціями триває робота по моніторингу адмінбудівель органів місцевого самоврядування щодо забезпечення безбар’єрного доступу до приміщень мало мобільних груп населення.

Наступним питанням член комітету, головний спеціаліст відділу пільг УПСЗН Діана Гакава ознайомила присутніх з новим порядком отримання технічними та іншими засобами реабілітації.

Відповідно до Постанови КМУ від ід 14 березня 2018 р. № 238 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України»,  забезпечення особи з інвалідністю, дитини з інвалідністю, іншої особи протезами верхніх та нижніх кінцівок, ортезами шарнірними на нижні кінцівки та кріслами колісними здійснюється згідно з договорами, укладеними органом соціального захисту населення з підприємством та особою з інвалідністю, дитиною з інвалідністю, іншою особою або їх законними представниками. Відтепер, оплата підприємству - виробнику здійснюється органом соціального захисту населення, що значно пришвидшило процедуру отримання безкоштовних засобів реабілітації.

Проте, в районі провадиться й активна співпраця з благодійними фондами та організаціями, які допомагають у забезпечення осіб з інвалідністю технічними засобами реабілітації. Нещодавно, за ініціативою голови Мукачівської РДА Сергія Гайдая та його особистої участі, було безкоштовно забезпечено  інвалідними візками мешканців району з особливими потребами. Дана акція стала можливою завдяки співпраці з  Міжнародним благодійним фондом «Нетворк оф керінг», зокрема, його представництвом в Україні. Дана соціальна ініціатива буде мати продовження, співпраця з благодійним фондом триває.

Вікторія Лані – головний лікар ЦПМСД району проінформувала про порядок черговості на ендопротезування (заміну суглобів). Це медична послуга, що здійснюється на ІІІ та ІV рівнях медичних установ. Черговість на закупівлю ендопротезів формується Департаментом охорони здоров’я ЗОДА. Проте, як зазначила Вікторія Лані, хірургічне втручання та пост операційне забезпечення медикаментами у Мукачівській ЦРЛ повинно бути безкоштовним, адже послуги по лікуванню хворих з району оплачуються з коштів медичної субвенції державного бюджету.

Також під час засіданні комітету обговорили ряд інших питань, зокрема, адаптацію громадського транспорту до потреб мало мобільних груп населення, подальшу роботу щодо забезпечення без бар’єрного доступу мало мобільних груп населення до установ бюджетної сфери та соціально важливих об’єктів всіх форм власності.

По підсумках засідання, головою комітету  А.Данканичем  дано рід відповідних доручень.