Офіційний веб-сайт
Пошук

 

   Мукачівщина запрошує!

 

  

        


 


 

На головну

Події

20.07.18 | 16:42

Забезпечення інсуліном мешканців Мукачівщини

Нараду з районним ендокринологом Елеонора Серденко з питань виписки інсуліну жителям Мукачівського району провів сьогодні, 20 липня 2018 року перший заступник голови Мукачівської райдержадміністрації Андрій Данканич.

Районний ендокринолог довела до відома присутніх, що в Мукачівському районі на Д обліку знаходяться – 466 хворих з цукровим діабетом, що потребують інсулінотерапії, з яких 440 – дорослих та 26 – дітей. Всі діти приймають аналоги інсуліну та генно-інженерні інсуліни імпортного виробництва. Серед дорослих на аналогах перебувають 95 осіб, генно-інженерних імпортних інсулінах – 78, вітчизняних – 293 особи.

Вікторія Ланіголовний лікар Центру первинної медико-санітарної допомоги району зазначила, що згідно постанови КМУ від 23.03.2016 року № 239, відпуск інсуліну здійснюється аптеками з якими укладено договір. Відпуск ліків проводиться через електронний рецепт, що виписується ендокринологом згідно місячної потреби для кожного хворого. Всі хворі занесені в реєстр, де є паспортні дані кожного хворого, стан компенсації, ускладнення, вид інсуліну та його місячна потреба. Ендокринолог має право виписувати хворому інсулін на три місяці, якщо він виїздить за межі області, або є лежачим хворим. Головний лікар також зауважила, що жителі Мукачівського району забезпеченні інсуліном, 50 % коштів на забезпечення інсуліну виділено з державного бюджету, а 50 % з місцевих бюджетів.

«Нажаль, на даний час спостерігається негативна тенденція щодо збільшення кількості хворих, які перебувають на інсулінотерапії, - наголосила Елеонара Серденко.