Офіційний веб-сайт
Пошук

 

   Мукачівщина запрошує!

 

  

        


 


 

На головну

Події

09.08.18 | 15:22

Жнятино: виїзний прийом громадян здійснив голова Мукачівської РДА Сергій Гайдай

Сьогодні, 09 серпня, голова Мукачівської РДА  Сергій Гайдай здійснив виїзний прийом громадян з особистих питань. Цього разу керівник адміністрації спілкувався з громадою села Жнятино.

Спільно з головою села Іваном Оросом обговорили блок питань, важливих для всієї громади. Традиційно, звучало питання ремонту  доріг. Як пояснив очільник району, дорога, стан якої найбільше турбує мешканців села -  обласного значення.

Автошлях Червеньово – Великі Лучки – Гать вже почали ремонтувати з боку Червеньова.

Замовником послуги «Поточний середній ремонт автомобільної дороги загального користування місцевого значення 0 070704 Червеньово – Великі Лучки – Гать» виступило КП Закарпатської обласної ради «Будкомплектторг», а виконавцем є Воловецьке колективне підприємство «Агрошляхбуд».

Також потребують ремонту і комунальні дороги села Жнятино.

«Моя кінцева мета у взаємодії з громадами – це сприяти у наявності власних джерел надходжень до місцевих бюджетів, - зазначає Сергій Володимирович, - відповідно, ці кошти сільрада й використовує для вирішення проблем громади».

У випадку з Жнятином, за ініціативою керівника району Сергія Гайдая, депутати Мукачівської районної ради нещодавно підтримали рішення щодо нової нормативно-грошової оцінки земель. Відтак, сільська рада отримає від орендарів земельних ділянок додаткові 1 мільйон 200 тисяч гривень щонайменше.

«Ці кошти ви зможете використати для того, щоб ваше село розвивалося, стало фінансово успішним та комфортним для його мешканців, - зазначив Сергій Володимирович під час прийому».

До керівника району звернулися освітяни села. У Жнятині функціонують дві школи, одна з яких – з навчанням мовою національних меншин – угорською.

В школі українською мовою навчання не вистачає приміщень, учні вчаться з дві зміни, потребує впорядкування територія навчального закладу, немає облаштованого спортивного майданчика. Потребує навчальний заклад і поточних вдосконалень, як от: часткову заміну сантехніки та придбання музичного обладнання й мікрофонів. Є свої проблеми і в школі з навчанням мовою нацменшин. Тут вже застаріла й потребує заміни система опалення.

Як зазначив голова адміністрації, такі дорого вартісні проекти, як добудова нових приміщень до школи, можуть бути реалізовані тільки за спів фінансування з державного бюджету. Щодо проблеми села Жнятина, то відповідний проект реконструкції Жнятинської ЗОШ І-ІІ подано до Мінрегіонбуду (Всеукраїнський конкурс проектів та програм розвитку місцевого самоврядування «Державний фонд регіонального розвитку»).

З  вирішенням поточних ремонтних робіт Сергій Володимирович пообіцяв посприяти.

«В районі триває підготовка навчальних закладів до нового навчального року, - зазначає Сергій Володимирович, - вже багато чого зроблено, ремонти тривають. Акцентую на пріоритетності таких робіт, що стосуються життєво важливих аспектів перебування дітей та вчителів у школах та садках, зокрема: систем опалення, справності електропроводки та приладів, дотримання норм щодо облаштування санвузлів, безперебійне водопостачання».

З головою села Іваном Оросом керівник Мукачівської РДА Сергій Гайдай обговорив ряд питань, що стосуються розвитку села, покращення його інвестиційної привабливості, економічного розвитку.

 

 

Новини

Всі новини >>