Офіційний веб-сайт
Пошук

 

   Мукачівщина запрошує!

 

  

        


 


 

На головну

Події

05.09.18 | 14:55

У Зняцеві відновлено шлюзи на річці Стара

У Мукачівському районі завершено роботи  з  капітального ремонту ще одного аварійного об’єкту інфраструктури. Так, відновлено шлюзи на річці Стара, що на території Зняцівської сільради. Роботи виконувалися Мукачівським МУВГ за кошти резервного фонду державного бюджету.

Існуючі споруди – водовипуски, які розміщені на лівобережній захисній дамбі знаходились в аварійному стані, подальша експлуатація даних споруд була ускладнена, а пропускна спроможність гідрологічних споруд - низькою.

В результаті, в період танення снігу або дощів річка Стара виливала на сільгоспугіддя та підтоплювала проїжджу частину траси міжнародного значення М-06 Київ-Чоп.

Критична ситуація склалася у грудні 2017 року, коли вода «підійшла впритул» до дорожнього полотна траси. Тільки оперативні дії рятувальників та водників не дозволили воді вилитися на дорогу та паралізувати рух на трасі.

Виконані роботи оглянув очільник Мукачівської РДА Сергій Гайдай спільно з головою Зняцівської сільради Діаною Сирохман та депутатом Мукачівської райради Георгієм Горватом.

«Проблема аварійних шлюзів була актуальною не одне десятиліття, але за браком коштів у «водного господарства» ремонтні роботи не проводилися – коментує керівник Мукачівської РДА Сергій Гайдай, - грудневий паводок показав, що проблему  потрібно вирішувати негайно.

На даний час річка Стара вже не затоплюватиме дорогу й подвір’я   місцевих мешканців, адже нам вдалося залучити кошти з резервного фонду державного бюджету та провести аварійно-відновлювальні роботи, що важливо – без навантаження на районний чи сільський бюджет»

Зазначимо, капітальний ремонт  шлюзів завершено, загальна сума використаних коштів склала 436 818 грн.

Додамо, що для ліквідації наслідків грудневого паводку Мукачівщина отримала фінансування трьох об’єктів, один з яких – це шлюзи на річці Стара, два інші – міст в с. Кльочки та відновлення штучної споруди (містка) на дорозі Кольчино –Пузняківці. Роботи, загальною вартістю майже 2 мільйони гривень, - завершено.