Офіційний веб-сайт
Пошук

 

   Мукачівщина запрошує!

 

  

        


 


 

На головну

Події

01.10.18 | 11:48

Гостинно, винно та родинно: Етнофестиваль «Бобовищенське гроно» відбувся на Мукачівщині

Масштабний, колоритний, винний та «смачний» третій Етнофестиваль «Бобовищенське гроно» відбувся на Мукачівщині.

Протягом двох днів у селі Бобовище тривали святкові дійства, відбувалися зіркові концерти та, звичайно, ж визначали кращого винороба.

Другий день фестивалю відкрила святкова хода за участю представників всіх селищних та сільських рад району. Всі населені пункти Мукачівщини принесли до винної «столиці» району свій врожай запашного винограду, з якого виготовлять тематичний «сонячний напій».

Святкову ходу очолив голова Мукачівської РДА Сергій Гайдай, участь у фестивалі взяли: перший заступник голови Мукачівської РДА Андрій Данканич, заступник голови Мукачівської РДА Олександр Богів. Почесним гостем фестивалю був Консул Угорщини в місті Берегові Матяш Сіладі.

Відтак, керівники району долучилися до головного тематичного дійства фестивалю – виготовлення молодого вина. До інсценізації запросили й пана Консула.

Зазначимо, виноград принесли всі сільські та селищні ради а також бобовищенська «Бабовка», яка приїхала до фестивальної локації на раритетному тракторі прямісінько з виноградників або винниці. Художній керівник інсценізованого дійства – директор БК с. Бобовище Лілія Немеш.

Концертну програму відкрив Закарпатський народний хор під керівництвом Наталії Петій- Потапчук. Згодом, гостей фестивалю зі сцени вітав очільник Мукачівщини Сергій Гайдай.

Керівник району перш за все подякував всім, хто долучився до організації масового дійства, зокрема, працівникам культури району та керівнику відділу культури Оксані Кречковській.

Також Сергій Гайдай представив унікальне вино з тематичною назвою «Бобовищенське гроно». Сонячний напій виготовив винороб Василь Анталовський з урожаю 2017 року, зібраного з усіх населених пунктів Мукачівщини до минулорічного фестивалю.

«Дійство, пов’язане з виноробськими традиціями району,народженням молодого вина продовжується, - зазначив Сергій Володимирович, - рік на етикетці фестивального вина буде мінятися, а сам фестиваль набуватиме все більшої популярності!»

На фестивалі працювала дегустаційна комісія, яка визначила переможців конкурсу «Кращий винороб». Результати урочисто оголосив голова дегустаційної комісії Олександр Ковач, знаний у краї винороб, який до того ж, очолює Асоціацію  приватних виноробів та виноградарів Закарпаття.

І місце: Мишкулинець Павло Іванович, біле сухе вино

ІІ місце: Симчина Михайло Михайлович, червоне сухе вино

ІІІ місце: Шаленик Володимир Адрійович, червоне сухе вино

Диплом за участь у фестивалі та представлення ексклюзивної продукції отримали винороби з міста Дьондьош (Угорщина). Зазначимо, угорське місто Дьондьош є побратимом Мукачівщини, на фестиваль, окрім виноробів прибула також і делегація з мерії міста Дьондьош, яку очолив заступник мера Томаш Кивийш.

А ще на гостей фестивалю чекали смачні закарпатські страви, різноманітні вина, працювали дитячі локації, зі сцени виступили багато талановитих виконавців та гуртів Мукачівщини та Закарпаття.

Концерт завершився справжнім зірковим зорепадом: музичні вітання для гостей фестивалю підготували Іван Пилипець, Людмила Ковач, Віктор Павлік. Потужнім підсумковий акордом став виступ улюбленого на Мукачівщині гурту «Без обмежень».

 

Новини

Всі новини >>