Офіційний веб-сайт
Пошук

 

   Мукачівщина запрошує!

 

  

        


 


 

На головну

Події

15.08.2017 | 15:14

На позачерговому засіданні комісії ТЕБ та НС піднімалися питання ліквідації АЧС на території району

 

15 серпня, в Мукачівській районній державній адміністрації відбулося позачергове засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, яке провів виконуючий обов’язки голови РДА Андрій Данканич.

Членів комісії було скликано в екстреному порядку задля вирішення ряду важливих питань  з ліквідації наслідків АЧС на території Мукачівського району.

Так, на порядку денному розглянулося питання класифікації та визначення рівня надзвичайної екологічної ситуації, що наразі спостерігається на території району та питання виділення коштів для фінансування відшкодування збитків населенню, у разі відібрання свиней.

Стосовно першого питання, до присутніх звернувся секретар комісії, завідувач сектору з питань цивільного захисту райдержадміністрації Василь Головчанський. Він ознайомив всіх з класифікацією надзвичайних ситуацій, затвердженою Міністерством НС України, і запропонував визначити рівень надзвичайної екологічної ситуації, яка зараз відбувається в районі, як об’єктовий.

детальніше »
14.08.2017 | 16:49

Екстренна нарада відбулася в Мукачівській РДА з головами сільських та селищних рад

 

Сьогодні, 14 серпня, у великому залі засідань Мукачівської райдержадміністрації відбулася нарада з головами сільських та селищних рад з питань профілактики та боротьби з вірусом африканської чуми свиней.

Поспілкувалися з представниками органів місцевого самоврядування виконуючий обов’язки голови РДА Андрій Данканич, заступник начальника головного управління Держпродспоживслужби в Закарпатській області Зіновій Романович, начальник управління Держпродспоживслужби в Мукачівському районі Василь Туряниця та начальник управління агропромислового розвитку РДА Ілля Йовбак.

Спочатку, присутніх було ознайомлено із загальною ситуацією перебігу захворювання в Мукачівському районі на АЧС, а особливу увагу було звернено на стан та стадію ліквідації наслідків захворювання у зоні захисту, тобто в селі Нижній Коропець.

Далі до сільських та селищних голів, територія підпорядкування яких входить до так званої зони нагляду, а це 10 населених пунктів, які розташовані найближче від основного джерела спалаху хвороби, звернувся заступник начальника головного управління Держпродспоживслужби в Закарпатській області Зіновій Романович.

детальніше »
14.08.2017 | 15:25

На Мукачівщині продовжує свою роботу районна надзвичайна протиепізоотична комісія

 

Чергове засідання районної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Мукачівській РДА з питань ліквідації наслідків спалаху захворювання на АЧС в районі відбулося в залі засідань райдержадміністрації сьогодні, 14 серпня.

Провів засідання виконуючий обов’язки голови РДА – голова РНПК Андрій Данканич.

Також, на зустрічі були присутні начальник головного управління Держпродспоживслужби Закарпатської області Іван Гуледза, начальник управління агропромислового розвитку адміністрації Ілля Йовбак, начальник управління Держпродспоживслужби в Мукачівському районі Василь Туряниця та спеціаліст відділу в Мукачівському районі Головного управління Держгеокадастру Закарпатської області Олександр Карнаков.

детальніше »
13.08.2017 | 08:51

Увага, важлива інформація! До відома мешканців Мукачівського району

 

Без названия.jpgУ зв’язку з виявленням вірусу африканської чуми свиней (АЧС) на території району - в  с. Н. Коропець, просимо мешканців всіх інших населених пунктів уважно спостерігати за поголів’ям свійської свині. У випадку наявних клінічних ознак хвороби (в’ялість, відмова від корму, висока температура) або падежу тварин, негайно звертатися до:

· Мукачівської районної державної лікарні ветеринарної медицини за адресою: м. Мукачево, вул.. Кооперативна, 73. Начальник ветлікарні – Михайло Михайлович Молнар, телефон: 095 880 9246, (03131) 2-33-52

·Найближчого ветеринарного пункту або ветлікаря

·Органу місцевого самоврядування: селищної або сільської ради.

детальніше »
13.08.2017 | 08:49

У селі Павшино – підозра на АЧС

 

P1200575.JPGВ одному з дворогосподарств села Павшино сьогодні, 13 серпня, зафіксовано випадок падежу свійської свині. Так, власник дворогосподарства звернувся до Мукачівської районної державної лікарні ветеринарної медицини із заявою щодо взяття зразків на дослідження вірусу африканської чуми свиней у зв’язку з раптовою загибеллю чотирьох свиней.

 Зазначимо, село Павшино – відноситься до карантинної зони захисту (спостереження) у зв’язку з виявленням АЧС в с. Н. Коропець.

На місце виїхали представники відповідних служб та члени Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Мукачівській РДА (ДНПК), зокрема її голова – в.о. голови Мукачівської РДЖА Андрій Данканич та начальник Мукачівського районного управління ГУ Держпродспоживслужби в Закарпатській області Василь Туряниця.

 

детальніше »
13.08.2017 | 08:47

Інформація про рештки туш свиней на трасі біля села Зняцьово - не підтвердилася

 

P1200574.JPGПакети з соломою, знайдені на трасі Київ-Чоп, перевірено та знищено

На трасі Київ-Чоп неподалік від села Зняцьово Мукачівського району виявлено 6 поліетиленових пакетів для сміття, наповнених соломою. Знахідку виявили за кілька метрів від траси, на під’їзді  до АЗС, що не працює. У зв’язку з дією карантинних заходів пов’язаних із запобіганням поширення африканської чуми свиней у с. Н. Коропець, знахідку перевірили комісійно.

детальніше »
13.08.2017 | 08:44

В селі Н. Коропець продовжується впровадження карантинних заходів

 

P1200603.JPGКарантинні заходи продовжують впроваджувати в селі Н. Коропець. Нагадаємо, комплекс дій спрямований на недопущення поширення вірусу африканської чуми свиней, який виявили в населеному пункті 11 серпня.

Так, продовжують діяти  чотири цілодобові дезпости, на яких транспортні засоби дезінфікують та оглядають.  В рамках карантинних заходів суворо  заборонено ввезення/вивезення до населеного пункту живих тварин, м'ясо продукції та репродуктивного матеріалу протягом 40 карантинних діб.

До впровадження карантинних заходів долучилися й представники органів місцевого самоврядування: голова села Магдалина Молнар, сільські депутати, члени виконкому, які здійснили подворовий обхід з метою моніторингу наявності свійської свині. Поряд з цим впроваджуються заходи з повної депопуляції поголів’я свиней, навіть якщо тварина клінічно виглядає здоровою.

детальніше »
12.08.2017 | 10:27

У селі Н. Коропець продовжуються заходи з недопущення поширення АЧС

 

P1200497.JPGАфриканську чуму свиней виявили в одному з дворогосподарств села Н. Коропець. Позитивні результати дослідження патологічного матеріалу підтверджено Львівською регіональною  державною лабораторією 11.08.2017 року. У зв’язку цим, у населеному пункті оголошено карантин, про що повідомлялося раніше. Так, відповідно до рішення позачергового засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії (ДНПК) при Мукачівській РДА, яку очолює в.о. голови Мукачівської РДА Андрій Данканич, визнано:

1.  Епізоотичне вогнище ( межа спалаху АЧС) – дворогосподарство, в якому загинули тварини

2.  Зону захисту – межі села Н. Коропець в його адміністративно-територіальних межах

3.  Зону спостереження (нагляду) – територія населених пунктів: Горонда, Н. Давидково, В.Лучки, Павшино, Шенборн, Барбово, Жнятино,  Форнош, Страбичево, Дерцен.

Відповідно до норм чинного законодавства, у с. Н. Коропець проведено та здійснюються комплекс карантинних заходів.

детальніше »
11.08.2017 | 10:01

На Мукачівщині активно борються з африканською чумою свиней, зафіксованою в одному з населених пунктів краю

 

На території Мукачівського району, сьогодні, 11 серпня, сталася надзвичайна ситуація екологічного характеру — в одному з населених пунктів краю зафіксовано випадок захворювання тварин однією з найбільш небезпечних хвороб сучасності - на африканську чуму свиней.

Нагадаємо, африканська чума свиней — це висококонтагіозна вірусна хвороба свиней, яка проявляється гарячкою, синюшністю шкіри та поширеними крововиливами внутрішніх органів. Недуга належить до спискуА згідно з Міжнародною класифікацією заразних хвороб тварин. Для людини АЧС є безпечною, і передається тільки між особинами свиней.

Тому, для оперативного вирішення ситуації, керівництвом області та району було проведено розширену нараду, на якій і було обговорено та затверджено подальший план заходів для якнайшвидшої ліквідації причини та наслідків вище згаданого екзотичного захворювання.

Керуючим на нараді був голова надзвичайної протиепізоотичної комісії в Закарпатській області Віктор Мікулін. Також, участь у нараді взяли виконуючий обовязки голови Мукачівської райдержадніністрації — голова районної НПК Андрій Данканич, начальник Держпродспоживслужби в Мукачівському районі Василь Туряниця, начальник Мукачівського міськрайонного відділу управління ДСНС України в Закаратській області Василь Голиш, начальник Мукачівського районного відділення поліції Юрій Огняник, завідувач сектору з питань цивільного захисту РДА Василь Головчанський, сільський голова села Нижній Коропець Магдалина Молнар, представники лісового господарства та члени районної надзвичайної протиепізоотичної комісії.

детальніше »
10.08.2017 | 12:14

Перший випадок захворювання на АЧС серед свійських свиней зафіксовано на Мукачівщині

 

Сьогодні, 10 серпня, від Львівської регіональної державної лабораторії ветеринарної медицини надійшло підтвердження про випадок зараження свійської свині вірусом африканської чуми свиней в одному з дворогосподарств Мукачівського району.

Напередодні, громадянин села Нижній Коропець звернувся до  Мукачівської  районної  державної лікарні ветеринарної медицини з повідомленням про різку смерть  двох його свиней та попросив перевірити туші на наявність будь-якої інфекції.

У звіті лабораторії про результати дослідження патологічного матеріалу зазначено, що  у перевіренихекземплярахвиявленовірусАЧС, а результати дослідження направлені на повторне обстеження до Київської лабораторії.

детальніше »
10.08.2017 | 11:46

На Мукачівщині проведено обстеження стану рейсових автобусів

 

Цими днями, з метою попередження та профілактики аварійності на пасажирському автотранспорті, підвищення дисциплінованості водіїв та технічної готовності автотранспорту, призначеного для перевезень громадян,  керівництвом Мукачівської РДА було проведено черговий огляд технічного стану рейсових автобусів, які обслуговують населені пункти Мукачівщини.

Обстеження відбувалося на території автостанції міста Мукачево за участі виконуючого обовязки голови Мукачівської РДА Андрія Данканича, директора ДП «Диспетчерська служба пасажирських перевезень» Георгія Горвата та начальника Мукачівського міськрайонного відділу управління ДСНС України в Закарпатській області Василя Голиша.

детальніше »
10.08.2017 | 08:58

На Мукачівщині запроваджують нові способи боротьби з АЧС

 

У зв’язку із ускладненням

епізоотичної

ситуації

по африканській чумі свиней,

виконуючий обов’язки

голови Мукачівської РДА Андрій Данканич

провів робочу нараду з представниками мисливських та лісничих організацій району.

Підставою для такої зустрічі стало нещодавне засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Закарпатській обласній державній адміністрації. Як повідомлялося у рішенні даної комісії, у зв’язку із ускладненням ситуації по АЧС серед диких кабанів, які і є збудниками та переносниками вище згаданої екзотичної хвороби, і з метою недопущення поширення захворювання, було вирішено створити у кожному районі Закарпатської області спеціальні мисливські бригади в складі мисливців, лісників, представників органів місцевого самоврядування та ветеринарних спеціалістів задля зменшення популяції цих тварин на території області.

детальніше »
10.08.2017 | 08:40

Велодоріжку впорядковано

 

20668111_838095036358040_1316202806_n.jpgМукачівщина активно розвиває велоспорт. Так, протягом поточного року район вже має позитивний досвід проведення двох масштабних вело марафонів: «Три замки Закарпаття» та «Кельтським шляхом». На наступний рік плани ще більш амбітні – у районі відбудуться три  етапи всеукраїнських змагань – Чемпіонату України з багатоденних гонок.

Разом з тим, потребує розбудови місцева велосипедна інфраструктура.

«Створенням умов безпечного руху для велосипедистів не займався ніхто, - констатує очільник району Сергій Гайдай,- ситуація на Мукачівщині не відрізняється від інших районів області. Тому й працюємо над тим, щоб через проведення у Мукачівському районі  всеукраїнських вело змагань, залучати кошти для розбудови та порядкування місцевої інфраструктури.

Наявна ж інфраструктура для велосипедистів потребує догляду. Так, велосипедна доріжка обабіч траси міжнародного значення Київ-Чоп вже становила небезпеку для велосипедистів. Рухатися вело доріжкою було вкрай незручно через рослинність ( кущі та траву), яка з обох боків вкрила проїжджу частину. Тому велосипедисти обирали зручніший але небезпечний шлях – рухалися узбіччям швидкісної траси.

детальніше »
09.08.2017 | 09:19

Про ситуацію та проблеми в медичній сфері Мукачівського району поговорили в РДА

 

Вчора, 8 серпня, виконуючий обов’язки голови Мукачівської РДА Андрій Данканич провів робочу нараду з сільськими та селищними головами сіл Бобовище, в. Лучки, Залужжя, Горонда, Н. Коропець, Ракошино, смт. Кольчино та Чинадійово з питань функціонування пунктів швидкої допомоги. Зустріч відбулася також і за участі директора Закарпатського територіального Центру екстреної медичної допомоги Мирона Білинця та головного бухгалтера центру первинної медико-санітарної допомоги Мукачівського району Мирослави Забаштанської.

Розмова цього дня стосувалася передачі у власність рухомого та нерухомого майна медичних закладів у населених пунктах Мукачівщини від сільських та селищних рад до Центру екстреної медичної допомоги. Як повідомив Мирон Васильович, передача майна відбулася ще 1 січня 2013 року, і якщо питань з передачею нерухомого майна, тобто приміщень медичних закладів, не виникло, то з автомобілями виникли проблеми.
 

детальніше »
09.08.2017 | 09:12

В Мукачівському районі триває підготовка до опалювального сезону

 

Сьогодні, 09 серпня, виконуючий обов’язки голови Мукачівської райдержадміністрації Андрій Данканич провів чергову нараду з представниками підзвітних управлінь та відділів адміністрації з питань підготовки господарського комплексу та установ бюджетної сфери до роботи в осінньо-зимовий період 2017-2018 років.

Також, на зустрічі були присутні начальник Мукачівського району електричних мереж Юрій Застулка та начальника  Мукачівського управління експлуатації газового господарства Микола Мацкевич.

детальніше »
Усього: 1618
Сторінка:  <<   11  |  12  |  13  |  14  |  15  |  16  |  17  |  18  |  19  |  20  |  21  |  22  >>
Усього: 1618