Офіційний веб-сайт
Пошук

 

   Мукачівщина запрошує!

 

  

        


 


 

На головну

Новини

04.08.2017 | 14:40

«Школа практикуючого лікаря» – для медиків Мукачівщини

P1190497.JPGНа Мукачівщині стартував навчальний цикл освітньо-просвітницького проекту для лікарів "Школа практикуючого лікаря".

Проект діє за підтримки народного депутата України, керівника Міжфракційного депутатського об’єднання  з питань профілактики та боротьби з неінфекційними захворюваннями Всеукраїнське Лікарське Товариство - Мусія О.С. та спільно з Українською військово-медичною академією, метою якого є удосконалення професійного та міждисциплінарного інформування лікарів та медичних сестер закладів охорони здоров я.

На Мукачівщині проект реалізовано за ініціативи управління охорони здоров’я ЗОДА, Центру первинної медико-санітарної допомоги  району та за підтримки голови Мукачівської РДА Сергія Гайдая.

Відтак, у сесійній залі засідань Мукачівської РДА вже відбулися два наукові семінари.

P1190488.JPGПерше знайомство медиків Мукачівщини з освітнім проектом  розпочалося з лекцій легенди військової медицини – відомого професора,  доктора медичних наук, полковника медичної служби, заступника начальника Військово-медичної академії України – Всеволода  Стеблюка.

Семінар розпочала головний лікар Центру первинної медико санітарної допомоги району Вікторія Лані, яка представила присутнім професора Стеблюка та наголосила, що професія медика вимагає постійного вдосконалення знань та вмінь, тому процес навчання для працівників сфери охорони здоров’я – обов’язковий й постійний.

У начальному семінарі на тему «Інфузійна терапія в практиці сімейного лікаря», «Терапія супроводу інсультних, інфарктних та онкологічних пацієнтів в практиці сімейного лікаря» взяли участь: завідувачі дільничних лікарень, керівники АЗПСМ, сімейні лікарі.

Як наголосив професор Стеблюк, онкологічний біль – це особливий біль, і пацієнт звертається до лікаря за допомогою. Головним фахівцем у лікуванні онкопатології – є онколог, а головним лікарем пацієнта – є сімейний лікар. Адже саме медики первинної ланки супроводжують пацієнтів після отримання вузькоспеціалізованої допомоги на вторинному рівні.

Всеволод Стеблюк зупинився на питаннях медичного менеджменту больового синдрому в онкологічних пацієнтів в умовах домашнього перебування та основних принципах роботи з такими пацієнтами в практиці сімейного лікаря.

Сімейний лікар за умови правильного лікування больового синдрому може забезпечити пацієнту якісне та функціональне життя, максимально наближене до життя здорової людини. Від лікарів залежить реалізація права на знеболення і зменшення страждань.

Всеволод Володимирович охарактеризував сучасні групи  медпрепаратів для внутрішньовенної терапії та надав рекомендації з вибору об’ємів внутрішньовенних вливань, акцентувавши при цьому як на перевагах, так і на недоліках та побічних ефектах знеболюючих.

P1200187.JPGЛекція супроводжувалася наочною презентацією, а також інтерактивними тестуваннями.

Другий навчальний семінар стосувався ще однієї надважливої для людства теми: практика грудного вигодовування.

Окрім керівників медичних закладів Мукачівського району, в освітньому проекті взяли участь акушерки та гінекологи.

Відкриваючи семінар, головний лікар Центру первинної медико санітарної допомоги району Вікторія Лані акцентувала, що в освітніх заходах приймають участь не тільки лікарі району, а й середній персонал – медичні сестри та фельдшери. Адже кожен на своєму рівні вони виконують непросту місію – вчасно та якісно  допомогти мешканцям сіл району та всім, хто звернеться до медичної установи.

Учасників семінару привітав заступники голови Мукачівської РДА Олександр Богів, який відзначив, що організація навчальних семінарів та бажання підвищувати свою кваліфікацію медиків району, - без сумніву ставлять медичну мережу Мукачівщини на якісно новий рівень медицини первинної ланки.

Лектор семінару акцентував, що тема не є випадковою, адже з 1  по 7 серпня  триває Всесвітній тиждень підтримки грудного вигодовування.  Його відзначають щорічно на початку серпня в понад 170 країнах світу з метою охорони, заохочення та підтримки грудного вигодовування.

Цього року ювілейний 25-ий тиждень проходитиме під гаслом «Підтримуємо грудне вигодовування разом»

Під час лекції обговорили такі аспекти як: популяризація грудного вигодовування, переваги для матерів та малюків, захист новонароджених від різних захворювань, який забезпечує грудне молоко, вдосконалення практики грудного вигодування а також проведенні широкої інформаційно - роз’яснювальної роботи серед вагітних жінок та молодих мам.


 

Природнє вигодовування - єдиний спосіб годування дитини, який має унікальний біологічний вплив на її здоров’я, воно незамінне для забезпечення повноцінного розвитку і росту дитини.

Грудне молоко містить імунобіологічні фактори, які сприяють формуванню імунітету дитини, захищають від інфекційних захворювань.

Діти, яких вигодовували грудьми, значно рідше мають алергічні захворювання, хвороби органів дихання (пневмонія, бронхіальна астма), шлунково-кишкового тракту (панкреатит, холецистит), інфекційні кишкові захворювання, цукровий діабет, зайву вагу тіла.

Грудне вигодовування має неперевершений позитивний вплив на формування нервової системи новонародженої дитини. Так, поліненасичені жирні кислоти грудного молока розглядаються як «прискорювач» дозрівання і розвитку центральної нервової системи.