Офіційний веб-сайт
Пошук

 

   Мукачівщина запрошує!

 

  

        


 


 

На головну

Новини

22.11.2017 | 11:38

«16 днів проти насильства»

На Мукачівщині незабаром стартує щорічна акція «16 днів проти насильства»

Щорічно в Україні з 25 листопада по 10 грудня проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства», яка з 1991 року підтримується міжнародною спільнотою.   

Відповідно до плану заходів по проведенню цієї акції в Мукачівському районі, до роботи залучено структурні підрозділи райдержадміністрації, відділення дільничних інспекторів поліції МРВІ Мукачівського    відділу головного управління Національної поліції України  в Закарпатській області, надіємося на активну участь органів місцевого самоврядування та активу громад.

 Основними завданнями акції є:

- привернення уваги громадськості до актуальних для українського суспільства проблем подолання насильства в сім’ї, протидії торгівлі людьми та жорстокого поводження з дітьми, гендерного насильства та забезпечення рівних прав жінок і чоловіків;

активізація партнерського руху органів державної влади, державних закладів, релігійних та громадських організацій, духовенства щодо викорінення домашнього насильства;

- проведення інформаційних кампаній з метою підвищення обізнаності населення України з питань попередження насильства в сім'ї, жорсткого поводження з дітьми, формування свідомості всіх верств населення  щодо нетерпимого ставлення до насильства.

Насильство в сім'ї є однією з найбільш гострих і розповсюджених соціальних проблем, яка набула світового масштабу. Але  в Україні від насильства в сім’ї особи страждають більше, ніж можна собі уявити. На думку експертів, загальна кількість злочинів  і адміністративних правопорушень, пов’язаних з насильством у сім’ї, є більшою, ніж усі інші злочини взагалі.

Статистика насильства в сім’ї серед родин Мукачівського району виглядає наступним чином:

2011 рік – 37 звернень, з них від жінок – 34, від чоловіків – 3,

2012 рік – 45 звернень, з них від жінок – 39, від чоловіків – 6,

2013 рік -  60 звернень, з них від жінок – 55, від чоловіків –4, від неповнолітніх дітей – 1,

2014 рік – 93 звернення, з них від жінок – 80, від чоловіків –12, від неповнолітніх дітей – 1,

2015 рік – 128 звернень, з них від жінок – 102, від чоловіків – 25, від неповнолітніх дітей – 1,

2016 рік - 200 звернень, з них від жінок – 184, від чоловіків –14, від неповнолітніх дітей – 1,

2017 рік (10 міс.) – 206 звернень, з них від жінок – 171, від чоловіків – 31, від неповнолітніх дітей – 4.

«Лідерами» цього негативного явища у поточному році являються громади:

- Чинадіївської селищної ради - 19 випадків;

- Ракошинської сільської ради –  21 випадок;

- Кольчинської селищної ради – 14 випадків;

- Ключарківської сільської ради – 11 випадків;

- В. Лучківської сільської ради - 11 випадків.

Однак, офіційна статистика не відображає весь масштаб реальної ситуації, оскільки не всі потерпілі звертаються за допомогою. Наскільки ця проблема є прихованою і залишається в сім’ї, спрогнозувати не можна. Насильство ніколи не вирішить проблеми, тому і потрібне об’єднання   спільних зусиль соціальних служб, органів місцевого самоврядування, депутатів всіх рівнів, активу громади, духовенства, щоб довести до громадськості розуміння та можливість виходу з будь-якої конфліктної ситуації мирним шляхом. Будьмо терпимі один до одного, проявляймо повагу один до одного, цінуймо сімейні традиції, підтримуймо один одного.

Новини

Всі новини >>