Офіційний веб-сайт
Пошук

 

   Мукачівщина запрошує!

 

  

        


 


 

На головну

Новини

01.12.2017 | 15:34

Всеукраїнський тиждень права

З 1950 року, 10 грудня відзначається як День прав людини, який відзначається в пам'ять проголошення Генеральною Асамблеєю ООН у 1948 році Загальної декларації прав людини.

Загальна декларація прав людини є видатним документом в історії людства. Цим документом закріплено, що права людини – невід’ємний елемент людської особистості і людського буття. Процес формування прав людини пройшов довгий шлях свого розвитку, тісно пов'язаний з історією розвитку суспільства. Загальною декларацією прав людини започатковано процес створення системи міжнародних стандартів у галузі прав людини, набуття ними універсального характеру.

До створення цього універсального документу не існувало ефективного та дієвого механізму захисту основоположних і невід’ємних прав людини. Особливо гострим стало питання захисту прав людини після Другої світової війни. Увесь світ тоді об’єднався заради однієї спільної мети – створення єдиної міжнародної системи захисту прав людини.

У Преамбулі Загальної декларації прав людини Генеральна Асамблея зазначила, що „проголошує цю Загальну декларацію прав людини як завдання, до виконання якого повинні прагнути всі народи і всі держави з тим, щоб кожна людина і кожний орган суспільства, завжди маючи на увазі цю Декларацію, прагнули шляхом освіти сприяти поважанню цих прав і свобод і забезпеченню, шляхом національних і міжнародних прогресивних заходів, загального і ефективного визнання і здійснення їх як серед народів держав-членів Організації, так і серед народів територій, що перебувають під їх юрисдикцією”.

Указом Президента України від 08 грудня 2008 року № 1149, започатковано Всеукраїнський тиждень права, що включає 10 грудня –День прав людини.

Так, на виконання Указу Президента України від 08 грудня 2008 року № 1149, розпорядження Кабінету Міністрів України від 23 серпня 2017 року № 579-р „Про затвердження плану заходів з проведення у 2017 році Всеукраїнського тижня права”, розпорядження голови Закарпатської обласної державної адміністрації від 08.09.2017 № 459, з метою підвищення рівня правової культури та освіти серед населення району, головою Мукачівської районної державної адміністрації прийнято розпорядження від 14.11.2017 № 403, яким затверджено  план заходів із проведення у 2017 році Всеукраїнського тижня права (з 04 грудня по 10 грудня) на території Мукачівського району.

Новини

Всі новини >>