Офіційний веб-сайт
Пошук

 

   Мукачівщина запрошує!

 

  

        


 


 

На головну

Новини

11.12.2017 | 16:15

«16 днів проти насильства»

Одним з важливих напрямків діяльності  Мукачівського районного центру соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді є просвітницько-роз`яснювальна  робота в дитячому та молодіжному середовищі, що має за мету дати можливість учням навчитися відстоювати свої права, свою гідність, вміти захистити себе,  усвідомити відповідальність за свої вчинки та важливість доброзичливого ставлення до оточуючих. Ця тема актуальна, тому що у наш час серед молоді дуже часто виникають сутички із застосуванням насильства над іншими.

Працівниками МРЦСССДМ було проведено лекції-бесіди з елементами тренінгових занять у віддалених куточках району: «Чи є місце насильству у твоєму житті: зроби свій вибір». Такі зустрічі, спрямовані на попередження насильства серед підлітків, відбулися з учнями Кальницької ЗОШ І-ІІІ ступенів, Бабичівської ЗОШ І-ІІ ступенів, Домбоківської школи –інтернату.  За допомогою тренінгових вправ учні вчилися протистояти проявам  насильства. Під час перегляду матеріалів відеолекторію діти були обурені  наслідками жорстокого поводження.            

У Пузняковецькій ЗОШ І-ІІІ ступеня було проведено захід, присвячений Всеукраїнському дню боротьби зі СНІДом: «Не дай СНІДу шанс. Тест на людяність». Фахівці з соціальної роботи  розповіли старшокласникам про те, яку страшну загрозу для життя людей несе ця хвороба. Наголосили, що кожна людина, усвідомивши небезпеку, повинна зробити все можливе, щоб уберегти себе та близьких від страшної інфекції, толерантно ставитися до ВІЛ – позитивних людей.

Пізнавальним став  захід профілактично–роз`яснювального характеру «Закон на твоєму боці» для неповнолітніх, що вчинили правопорушення та перебувають на обліку Центру,  який був проведений МРЦСССДМ спільно з Мукачівським міськрайонним відділом з питань пробації та Мукачівським місцевим центром надання вторинної правової допомоги. Важливо зазначити, що  підлітки, які взяли участь у заході, якщо не були жертвами насильства, то були  його свідками у реальному житті. Хвилює те, що ненормативна лексика чи крик та подібні їм прояви психологічного насильства настільки стали звичними, що вважаються нормою.  І як наслідок – у дітей зникає відчуття захищенності, вони губляться в цьому світі.

 

Директор Мукачівського районного центру Туряниця І. Й. наголошує: « Кожна дитина має право жити  вільно, у безпеці, відчуваючи тепло і любов, адже сім`я - це простір без насильства».

 

 

 

 

Новини

Всі новини >>