Офіційний веб-сайт
Пошук

 

   Мукачівщина запрошує!

 

  

        


 


 

На головну

Новини

01.02.2018 | 11:14

Героїв Крут вшанували на Мукачівщині

Героїв Крут вшанували на Мукачівщині

27355974_381614748972272_7018442398489483224_o.jpgУрочистості з нагоди 100-річчя бою під Крутами в Мукачівській районній бібліотеці для дітей.

Бій під Крутами – одна із славних і трагічних сторінок в історії України. 29 січня минає 100 років з часу, коли на захист молодої Української держави стало молоде покоління. Мукачівська районна бібліотека для дітей підготувала до цієї дати комплекс масових заходів. Так, 26 січня з читачами –восьмикласниками була проведена бесіда «Героїзм і трагедія України» та організовано перегляд книжкової виставки «Крути: незгасима пам'ять і урок сьогодні».

29 січня 2018 року в Мукачівській районній дитячій бібліотеці зібралися читачі, щоб вшанувати пам'ять героїв Крут. На урочистостях були присутні поважні гості – заступник голови Мукачівської РДА Богів О.Я., голова Мукачівської районної організації УСВА  та депутат Мукачівської райради Ліба В.П., учасники АТО – заступник голови Великолучківської сільської ради Габовда В.В, гвардії майор у відставці, ветеран АТО Балог В.В., директор Великолучківської ЗОШ І-ІІІ ст. Рубіш Н.І., керівники гуртків Мукачівського РЦДЮТ. У літературно-музичній композиції «…Крути , Крути – нам вас не забути…» була висвітлена історія бою під Крутами та події, що йому передували. Композицію доповнювали презентація «Героїзм і трагедія України», документальний ролик про героїв Крут. Зворушливо і щиро у виконанні директора Будинку Культури с. В. Лучки Пацан А.І. та її вихованців прозвучала стрілецька пісня «Повіяв вітер степовий».

У цей день ми згадали не тільки героїв Крутянського бою, а й всіх тих, хто віддав своє життя за Україну – січових стрільців, що загинули на Красному полі під Хустом, захищаючи Карпатську Україну; тих хто захищав нашу країну у роки Другої світової війни; воїнів-інтернаціоналістів, ветеранів Афганської війни; воїнів Небесної Сотні; загиблих у зоні проведення АТО, тих хто захищав рідну землю на сході.

Після закінчення літературно-музичної композиції між дорослими та юними читачами нашої бібліотеки пройшла щира і відверта розмова про те, як не просто бути патріотом рідної землі. Ми всі разом шукали відповіді на дуже складні запитання – чи варто віддати життя за країну, яка шанує своє минуле, але не цінує жертв, покладених в ім’я її майбутнього; що означає поняття «патріот України» у розумінні сучасного покоління підлітків і кого сьогодні можна назвати справжніми патріотами нашої держави. Юні читачі розмірковували над тим, яким бачать вони своє майбутнє в Україні.

За матеріалами Мукачівської  дитячої РБ