Офіційний веб-сайт
Пошук

 

   Мукачівщина запрошує!

 

  

        


 


 

На головну

Новини

06.02.2018 | 16:53

Медреформа: на Мукачівщині відбувається перепрофілювання дільничних лікарень

У Мукачівському районі триває реформування галузі охорони здоров’я на І рівні. Медреформа здійснюється у відповідності до Закону України «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення, Закону України «Про підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості», інших підзаконних актів.

Відтак, відбувається перепрофілювання  трьох дільничних лікарень  району. З 01 березня 2018р. Великолучківська, Ракошинська та Чинадіївська дільничні лікарні стануть  амбулаторіями загальної практики сімейної медицини, кожна з 10 ліжками денного стаціонару, в числі яких – дитячі.

З метою збереження приміщень, в яких розташовано дільничні лікарні, вивчається можливість створення на їх базі інших установ соціального та медичного спрямування.

Так, вже прийнято рішення та розпочато процедуру розширення кількості ліжко-місць Територіального центру соціального обслуговування, який на даний час знаходиться у селищі Кольчино. Надалі терцентр переведуть до приміщення дільничної лікарні в с. В.Лучки.

Таким чином, з’явиться додаткова можливість працевлаштування до соціальної установи вивільнених медпрацівників.                        .

Вивчається можливість створення хоспісу з ліжками паліативної допомоги в приміщеннях Ракошинської та Чинадіївської дільничних лікарень. Цей крок посилить соціальний захист та медичне забезпечення  населення та створить додаткові робочі місця для медичних працівників.

Загалом в районі визначено п’ять центральних амбулаторій, до яких будуть відноситися інші амбулаторії та ФАПи. Це АЗСПМ в В.Лучках, Ракошині, Чинадієві, Залужжі, Дерцені.

Рішення про перепрофілювання дільничних лікарень обговорено з медпрацівниками, керівниками мед закладів, головами селищних та сільських рад. Також, відповідно до процедури перепрофілювання, відповідні рішення були прийняті на сесіях селищних та сільських рад В.Лучок, Ракошина, Чинадієва. Представники ЦПМСД району були присутніми на засіданням виконавчих комітетів та сесіях органів місцевого самоврядування з метою ґрунтовного роз’яснення мед реформи в даній частині.

В результаті перепрофілювання ДЛ в АЗСПМ було вивільнено 124,75 ставок медичних працівників. Разом з тим, жоден лікар не втратив роботу, адже всі вони мають можливість працювати як фізичні особи - підприємці, які одержали ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики та уклали договір про медичне обслуговування населення з головними розпорядниками бюджетних коштів. Вивільнення молодшого та допоміжного персоналу проходить паралельно з постановкою їх на облік до Мукачівського РЦЗ . З даного питання було проведено нараду за участю керівника районного центру зайнятості Романа Мельничука, який особисто роз’яснив процедуру постановки на облік та запропонував вакансії, які є вільними на території району.