Офіційний веб-сайт
Пошук

 

   Мукачівщина запрошує!

 

  

        


 


 

На головну

Новини

07.05.2018 | 14:11

Мукачівщина долучається до пілотного проекту «Батьки та раннє втручання в Україні»

Уряд України підтримав ініціативу Дитячого фонду Організації Об'єднаних Націй (ЮНІСЕФ) та Всеукраїнського громадського об’єднання «Національна асамблея людей з інвалідністю України» щодо запровадження національної платформи раннього втручання.

Ця платформа будуватиме діалог між громадянським суспільством і урядом щодо системного підходу до послуг раннього втручання в Україні, що допомагатиме маленьким дітям з інвалідністю, порушеннями розвитку та ризиком їх виникнення та їхнім батьками. 

Меморандум підписали Міністерство охорони здоров'я, Міністерство освіти та Міністерство соціальної політики, а також Національна Асамблея людей з інвалідністю України, Благодійний фонд «Інститут раннього втручання», Всеукраїнська Фундація «Захист прав дітей», Фундація «Soft Tulip» (Нідерланди), Європейська асоціація раннього втручання «EURLYAID» та ЮНІСЕФ.

Раннє втручання – це міждисциплінарна сімейно-центрована комплексна допомога для сім'ї з дитиною від народження до 4-х років, що має інвалідність, порушення розвитку чи ризик їх виникнення. Система раннього втручання підтримує всю сім'ю, даючи їй навички, необхідні для забезпечення найкращих умов для збереження здоров'я дитини, її розвитку і освіти. Це допомагає запобігти прогресуванню розладів, а також попереджає інституціоналізацію дітей. Завдяки ранньому втручанню діти і батьки отримують знання, навички, що дозволяють їм ефективно інтегруватися в громади.

В рамках реалізації у Закарпатській області пілотного проекту зі створення системи раннього втручання для забезпечення розвитку дитини та з збереження її здоров’я, на базі обласної дитячої лікарні в м. Мукачеві, 3 травня проведено семінар-тренінг для фахівців та батьків на тему «Діалог батьків та фахівців задля ефективного просування раннього втручання в Закарпатській області»  по ініціативі громадської організації «Товариство захисту осіб з інвалідністю «Надія»», благодійна організація «Комітет медичної допомоги Закарпаття», Відділення раннього втручання  Обласного центру комплексної реабілітації інвалідів та дітей-інвалідів м. Ужгорода. З метою отримання корисної інформації для батьків, які виховують дітей з інвалідністю, або з порушенням розвитку, чи загрозою його виникнення, запрошуємо  стати активною   силою руху батьків за впровадження раннього втручання в Мукачівському районі. Більш детальна інформація: www.rvua.com.ua, www.naiu.org.ua – розділ проекти, Программа «Родители  за раннее вмешательство в Украине» -www.rvu.parents@gmail.com, група у соціальній мережі «фейсбук» - «Батьки за раннє втручання в Україні».

Новини

Всі новини >>