Офіційний веб-сайт
Пошук

 

   Мукачівщина запрошує!

 

  

        


 


 

На головну

Новини

11.06.2018 | 09:14

"Епоха, події, люди»: ювілейну виставку відкрили у Мукачівському районному архіві"

Система архівних установ України відзначає 100 річний ювілей з дня утворення. З цієї нагоди у архівному відділі Мукачівської РДА відкрито ювілейну виставку на тему «Епоха, події, люди».

На виставці експонуються архівні документи історії державності, а саме: проект Конституції Української Держави (1918 р.), документи з особової справи Міністра судових справ М.Чубинського, наказ Гетьмана П.Скоропадського про затвердження Кабінету Міністрів, Закон про перейменування Міністерства судових справ в Міністерство юстиції, фотодокументи видатних постатей сучасності, до історії української юстиції в контексті державоутворення. 

Виставка розрахована на широке коло відвідувачів.

Довідково: 

У вересні 2017 – квітні 2018 року виповнюється 100 років з часу створення системи архівних установ України.

Початок організації архівної справи та створенню системи архівних установ поклало утворення у вересні 1917 року Бібліотечно-архівного відділу у складі Департаменту мистецтв Генерального секретарства освіти Української Центральної Ради, головним завданням якого стала підготовка архівної реформи та формування системи державних архівних установ. Першим головою Державної архівної служби був О. С. Грушевський, а в квітні 1918 р. його змінив В. Л. Модзалевський, відомий історик, архівознавець та археограф. За 100 років державна архівна служба України здобула заслужений авторитет й повагу не тільки в Україні, а й у міжнародного архівного співтовариства.

Станом на перше січня 2017 року в Україні діє 656 архівних установ.

Новини

Всі новини >>