Офіційний веб-сайт
Пошук

 

   Мукачівщина запрошує!

 

  

        


 


 

На головну

Новини

27.06.2018 | 09:31

Відбулося засідання Громадської ради

Цими днями відбулося засідання Громадської ради при Мукачівській районній державній адміністрації. Головувала під час  засідання голова Громадської ради, головний лікар Центру первинної медико-санітарної допомоги, заслужений лікар України Вікторія Лані.

Вікторія Юріївна озвучила, що на даний час жителями району підписано 31,5 тис. декларацій з сімейними лікарями, терапевтами та педіатрами, яких обрали самостійно.

Обрати лікаря – найважче завдання для пацієнта. Добре, якщо ви вже тривалий час перебуваєте під наглядом одного спеціаліста та повністю довіряєте йому. Інша справа, якщо з кандидатурою сімейного лікаря/терапевта/педіатра ви ще не визначилися. Але й у такому випадку не треба хвилюватися, адже пацієнт має право змінити сімейного лікаря за власним бажанням.

Про реформування шкільної та дошкільної освіти розповів начальник відділу освіти управління освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Ващенок М.М.

Микола Миколайович зауважив, що 28 вересня 2017 року набрав чинності новий Закон України «Про освіту».

Так, започатковується «Нова українська школа», яка має розвивати у дітей «читання з розумінням, уміння висловлювати свою думку усно і письмово, здатність логічно обґрунтовувати позицію, творчість, ініціативність, тощо». На даний момент Чинадіївська ЗОШ І-ІІІ ступенів бере участь у всеукраїнському проекті «Нова українська школа».

З2018-2019 навчального року започатковують 12 річне навчання. Середня освіта поділятиметься на початкову, базову і профільну. Після закінчення кожного рівня знання учнів перевірятимуть за допомогою державної підсумкової атестації.

Заклад освіти може здійснювати освітню діяльність одночасно на різних рівнях освіти та за різними видами освіти, створювати для цього структурні підрозділи. Треба лише отримати відповідні ліцензії і пройти акредитацію.

Тепер школи, дитсадки та інші заклади освіти всіх форм власності будуть мати самоврядні колегіальні органи – наглядові (піклувальні) та педагогічні ради, батьківські ради тощо – які прийматимуть найважливіші рішення. До складу наглядової (піклувальної) ради, якій засновник може делегувати свої повноваження, не можуть входити працівники цього закладу освіти і ті, хто в ньому навчається.

Директор школи обиратиметься на шість років конкурсною комісією у складі представників інших шкіл, місцевої влади, викладачів педагогічних вишів та громадськості.

Микола Ващенокзауважив, що на сесії районної ради затверджено Положення про конкурс на посаду керівника закладу загальної середньої освіти за організаційно-правовою формою комунальна організація (установа, заклад) та засновником яких є Мукачівська районна рада, відповідно до якого призначатимуть керівників закладів загальної середньої освіти.

Директор самостійно вибиратиме на роботу своїх заступників та інших педагогічних працівників. Освітній заклад має право оголосити конкурс на будь-яку вакансію, але головне, що призначення відбуватимуть без погодження з місцевою владою, яке потрібне зараз.

Людина зможе обиратися на посаду директора не більше двох шестирічних термінів поспіль, а потім зможе працювати на іншій посаді в цій же школі або претендувати на директорство в іншій.

Закон заохочує навчання дітей з особливими потребами, сиріт та дітей зі складних родин у звичайних школах. За заявами батьків дітей з особливими потребами школи мають створювати інклюзивні та спеціальні класи, де такі діти могли б навчатися.

Кожен заклад освіти зобов’язаний розмістити у відкритому доступі на своєму сайті (чи сайті засновника) всю важливу інформацію про свою діяльність.

Обов’язково має оприлюднюватися кошторис і фінансовий звіт про надходження та використання всіх отриманих коштів, інформацію про перелік товарів, робіт і послуг, отриманих як благодійна допомога, із зазначенням їх вартості, а також про кошти, отримані з інших джерел, не заборонених законодавством.

По питанню «Різне» Вікторія Юріївна озвучила відповіді на лист щодо звернення водного господарства від 30 березня 2018 року по наданню пільг водному господарству у сплаті місцевих податків за землю. Нагадаємо, дане питання розглядалося на засіданні Громадської ради в березні.

Заступник голови Громадської ради Павло Дешко запропонував винести на розгляд наступного засідання, яке відбудеться в вересні, питання ремонту та утримання доріг районного значення та запросити на Громадську раду керівництво райдержадміністрації.

Новини

Всі новини >>