Офіційний веб-сайт
Пошук

 

   Мукачівщина запрошує!

 

  

        


 


 

На головну

Новини

30.07.2018 | 16:35

30 липня – Всесвітній день протидії торгівлі людьми

До відзначення цього дня залучились і  фахівці Мукачівського районного центру зайнятості, які провели інформаційно-роз’яснювальну кампанію з метою обізнаності безробітних громадян щодо питань торгівлі людьми та безпечної міграції.

27 липня 2018 року було проведено профінформаційний семінар "Легальна зайнятість" для безробітних громадян, під час якого учасники заходу отримали інформацію про механізми діяльності злочинних формувань у сфері торгівлі людьми, причини та шляхи  запобігання трудовому рабству, поради та застереження виїжджаючим за кордон, а також про особливостіукладення трудового договору, контракту та цивільно-правового договору.31  липня 2018 року проведено семінар "Запобігання нелегальній трудовій міграції, торгівлі  людьми, експлуатації дитячої праці». Про причини виїзду громадян за межі країни, суть нелегальної міграції, наслідки незаконного перебування особи за кордоном, ризики трудової міграції, шахрайські схеми, які використовують торговці людьми, можливості пошуку роботи в Україні присутнім розповіла Віра Сватанова  - начальник відділу у справах сім’ї та дітей управління соціального захисту населення Мукачівської райдержадміністрації.

Торгівля людьми є однією з галузей кримінального бізнесу, що розвивається найбільш стрімкими темпами в світі. У цій індустрії домінують добре організовані кримінальні синдикати. Одержані прибутки йдуть на фінансування інших різновидів злочинної діяльності, в тому числі торгівлі наркотиками та зброєю. Торгівля людьми є високодохідною і фактично безпечною, з точки зору можливості соціального контролю, сферою діяльності транснаціональних злочинних організацій. Проблема торгівлі людьми залишається болісною і для України. Прагнучи кращої долі, люди їдуть за кордон шукати  роботу. Спритні ділки щороку використовують сотні таких шукачів.

Поширена і торгівля людьми з метою використання жертв торгівлі як донорів для трансплантації органів і тканин, а також для некомерційного рабства в таких формах як примусове заміжжя, примусова вагітність, фіктивне вдочеріння (усиновлення).

Сьогодні на перший план виходять все нові сторони торгівлі людьми, а саме торгівля з метою примусової праці,коли людей, громадян України, не вивозять за кордон, а перевозять, наприклад, із однієї області до іншої, відбирають документи і експлуатують у тій чи іншій формі.

Пам’ятайте, що жертвами стають як жінки, так і чоловіки, а також неповнолітні діти!

А для тих, хто мріє отримати гарну роботу за кордоном, слід звернути увагу на наступну інформацію: торгівці людьми діють через агенції з працевлаштування, фірми шоу-бізнесу та служби знайомств. Також вони розміщують неправдиві оголошення в газетах та на стендах, звертаються з пропозиціями просто на вулиці, допомагають матеріально, щоб затягнути людину в боргову кабалу. Часто торгівцями живим товаром виявляються добрі знайомі чи друзі, причому значний відсоток серед них – жінки. Найчастішими формами експлуатації є нелегальна секс-індустрія, примусова праця, сурогатне материнство, втягнення в злочинну діяльність та примусове донорство.

На завершення даного заходу присутнім роздано довідково-інформаційні листівки та буклети, а також громадяни отримали відповіді на всі надані ними запитання.

          Володіння даною інформацією і її усвідомлення допоможе уникнути цієї небезпеки. Будьте уважними і обережними!!!

Мукачівський районний центр зайнятості 

Новини

Всі новини >>